Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "gjerat e bukura nuk eshte e veshtire t'i kesh, e veshtira eshte te dish t'i mbash"
   
  TinkerBell likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Amerika – die Entwicklung von der Barbarei zur Dekadenz ohne Umweg über die Kultur.
  Socialist francez...papi i Versage VERTRAG.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Die Sonne ist das Gold der Armen.
  Dielli eshte ARI i te VARFERVE.
  Shprehje e urte POPULLORE.

  Te djele te qete ju deshiroj.
  12717011_727072720725870_69751527_n.jpg
   
  gurax and TinkerBell like this.
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nicht alle beten, die in die Kirche gehen.....sidomos <shenjtoret> e trojeve.

  Naten e mire.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Von Frauenbewegung kann man heute nicht mehr reden. Heute ist Feminismus in den Köpfen der Frauen selbstverständlich verankert.

  TEZJA e feminizmit alias Alice Schwarzer.

  Diten e mire dhe rutina e te henes.....fillim jave te mbare.
  AVE.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  In den Staaten, in denen es die meisten freien Menschen gibt, da gibt es die wenigsten Spitzel. Aber in den Staaten, in denen es die meisten Spitzel gibt, da gibt es die wenigsten freien Menschen.
  Christo Botew.

  Ne SHQIP...Ne ato shtete ku shumica e njerezve jane te lire,atje gjen dhe me pak pergjues.Por ne ato shtete ku SHUMICA jane FUKSA apo SPIUNA,atje dhe njerezit e lire gjinden apo jane ne MINORANCE ose pakice.

  Shkruesi ka vdekur ne moshen 27 vjec dhe mbahet HEROI i poezise bullgare ose lindi me 1849 dhe vdiq me 1876.

  Dite te mbare ....dilni protestoni dhe juve ne qadra.

  AVE.
   
  gurax and TinkerBell like this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Jeder Mensch hat drei Leben: ein öffentliches, ein privates und ein geheimes.
  GABO
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nje GRUA kur eshte e veshur,ne syte e mashkullit eshte me terheqese,se sa nje femer LASKURiqe.  Nje nga YLLAT me te BUKURA.......RIP.
  poster-romy-schneider-359581.jpg
   
  gurax likes this.
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Gerade die PFLICHT eines revolutionerän SHKRIMTAR ist es ta SHKRUAJE MIRE=DREJTE.
  GABRIEL GARCIA MARQUEZ.
  PS: ka harruar qe do PLEHRA do e etikojne komunist.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Wo sind die Zeiten, als sich die Leute noch sonntags ausruhten statt montags?

  Unbekannt.  qao.

  maxresdefault.jpg persoenlichkeitbig.jpg
   
 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Only dead fish go with the flow....
   
  gurax likes this.
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E verteta(dhe kjo eshte subjektivizem ....objektiv)del ne siperfaqe te ujrave si nje peshk i ngordhur.
  Per hermafrodites monarcese ne kohen e caktuar.
  Airbourne.
   
  Last edited: 3 Apr 2017
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Il vero amore non implica la perfezione, anzi fiorisce sulle imperfezioni. Il dialogo è il collante fondamentale di qualsiasi rapporto affettivo.

  John Gray, dal libro .....meshkujt vine nga Marte ndersa femrat nga Venere,dhe te gjithe kane stress.

  GRANDE.
   
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "Po qe se ka nje kufi per ta kaluar, eshte mendja jote"
   
  Airbourne and TinkerBell like this.
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  AGREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  AVE.
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Будь всегда благодарен, если тебе кто-то помогает.
  Je(i) gjithmone mirenjohes,n.q-se dikush te ndihmon.
  Shprehje nga Rusia.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Честный человек и в бедности краше, чем богатый, который других использует.
  Ne kete rast ka gogol per ne skip!
   
  gurax likes this.
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  M.q-se anglo-saksonet nga trojet preken ne ndjenjat e tyre ....

  You never know what life has in store for you, so live without regrets, love with every piece of your heart and laugh as often as you can.
   
  gurax and TinkerBell like this.
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Il falso amico è come l'ombra che ci segue finché dura il sole.
  Mamicitta.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  WAHRE Worte des leider bereits im Jahr 2008 verstorbenen US-Komikers.
  George-Carlin1.jpg

  Fillim jave te mbare Shqiptareve.
   

Shpërndajeni këtë faqe