Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Жить с человеком, которого любишь, так же трудно, как любить человека, с которым живёшь.
  Ruset ne shkolle ....MESOJNE.

  Te jetosh me njerezit qe i do,eshte kaq e veshtire ti duash me njerezit qe banon!!!
  Hajde kuptohi ruset.
   
  Last edited: 16 Apr 2017
  joetisti_ likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qeni eshte SHOKU IM,gruaja armikja ndersa djali ZOTI.

  Lere me te kuptosh popullin Argjentinas.

  VAMOS dhe naten e mire.
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "kenaqesia nuk eshte thuajse asnjehere nje blerje e mire, por mund te rezultoje nje shitje e shkelqyer"
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Malli i mire shitet,te tjeret rezultojne....pune kenaqesie embrioni.
   
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "nese pyetjes "a je i/e lumtur" i pergjigjesh me tri sekonda pauze, ndodh sepse je."
   
  TinkerBell likes this.
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  1894 ; Acht Stunden Arbeit, Erholung, Schlaf, hält Leib und Seele gesund und brav.
  1900; Die Arbeiter sind der Fels, auf dem die Kirche der Zukunft aufgebaut wird.(amen).
  2017: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Gezuar festen e 1 Majit vellezer dhe motra.
  Sonntagsfrage-Mai.jpg Tarifrunde.jpg glaubens_oder_kampfpartei.jpg 2373b0e388a4acf74f63dde630747f1f.jpg xyadl4fbbqgsc14h07xn0udi.JPG  U krye.
  TUNG
   
  gurax and joetisti_ like this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  1894 ; Acht Stunden Arbeit, Erholung, Schlaf, hält Leib und Seele gesund und brav.
  Perkthimi ne Shqip me rime....

  8 ore pune,pushim(RELAX),gjume,
  ta mban trupin dhe shpirtin,te shendetshem dhe te urte(qete).
  PS: po mos te ishte 1Maji, ca bacile nga trojet nuk do kishin komoditete,lluks apo qejfe.
   
  gurax likes this.
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  E fundit per sot se do shikoj ndeshjen ne lokal....

  QENI eshte nje ZEMER mbi kater kembe.
  Nga populli irlandez...shprehja.

  HYJENORE.
  Naten e mire.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Une mase kohen.....por jo te ardhmen sepse nuk ka arritur akoma.Une nuk mase edhe te tanishmen sepse nuk ka hapesire.Une nuk mase te kaluaren,sepse ajo ka kaluar apo kohe e humbur.Atehere cfare mase une?
  Dicka te parakoheshme, por jo te parakoheshmet e shkuara.

  Augustinus Aurelius ...peshkop,filozof dhe shenjtor.
  PS: me tha NJONA: kishen e ke afer...hyje nje here brenda.
  Do ja plotesoj deshiren sepse nuk eshte cdokushja.
  Airbourne.
   
  gurax and TinkerBell like this.
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Laßt uns lieben, singen, trinken,
  und wir pfeifen auf die Zeit.
  Selbst ein leises Augenwinken,
  Zuckt durch alle Ewigkeit.

  Kritik des Herzens 1874. Aus: Seid mir nur nicht gar so traurig!
  Wilhelm Busch.

  Naten e mire dhe FORZA JUVENTUS.
   
 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Promise yourself today to be so strong, that nothing can disturb your peace of mind.

  ~ Ch.D. Larson
   
  gurax, Hope and joetisti_ like this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "dashuria vret ate qe ishim qe te mund te jemi ajo qe nuk ishim"
   
  gurax likes this.
 13. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Pjesa më e keqe e të qenit i fortë, është që askush nuk të pyet nëse je mirë.
   
  gurax, Strategu and Hope like this.
 14. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Linda per te jetuar... Por thjesht egzistoj. Duke MOS jetuar.!!!
  Brenato hyseni
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "ndoshta per boten je vetem nje person, por per ndonje person je gjithe bota."
   
 16. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  When you tell me about all the things I cannot be, I smile and remind you that I am both war and woman and you cannot stop me.

  ~ Nikita Gill
   
  Hope and Strategu like this.
 17. Linux

  Linux think different

  [​IMG]
   
  Strategu likes this.
 18. Strategu

  Strategu Oldschool

  There comes a point in your life, when you realize who matters, who never did, who won't anymore and who always will.

  Nuk e di kush e ka thene

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  TinkerBell, Aki and Linux like this.
 19. Hope

  Hope dans ton coeur

  Friends come and go, like the waves of the ocean, but the true ones stay like an octopus on your face.-
   
  TinkerBell and Strategu like this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "dashuria dhe dyshimi, asnjehere s'i kane folur njera-tjetrit"
   

Shpërndajeni këtë faqe