Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kush e PASURON perendin,nuk do e njohi VARFERINE.

  Cyprian von Karthago....250 vjet para krishtit.

  PS: temen e semes....ATEIST para skarlatines???
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum  Note to self: jsfgegfhsdgfhsdxvjcshbvchxjnhfgbhmhfimvcjvmcjfgkj nfjhvduhncshmjdmxfdfcsfdshckf

  25 Shtator 2016

  Sot jemi me 17 Prill 2018 Dite e Marte
   
 3. olofssonlarstony

  olofssonlarstony Forumium praecox

  Përshëndetje Z. dhe znj
  Numri im (whatsaap) : +46705117485
  Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
  Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
  Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 20000 € në 5.800.000 € me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
  Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
  Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
  Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
  * Kredi Financiare
  * Kredi hipotekore
  * Hua për investime
  * Auto kredi
  * Borxhi i konsolidimit
  * Linja e kredisë
  * Hipotekë e dytë
  * Shlyerja e kredisë
  * Hua personale
  Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
  Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nuk do ishte keq qe kete kenge,ta degjonin pasardhesit............ e TAULANTEVE ketu ne....myzeqe :p  ART....SHQIPONJASH qe na ishin ni hera.
  Kan ...DEKUN
  BRE.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  I also think it is important for women to help one another. I have a saying: There is a special place in hell for women who don't.

  kjo (me te vogel) qe e ka thene ka bere nje liber qe quhet....Faschism a WARNING.

  PS: flamurtaret nuk duhen te humbasin SHANCIN ta lexojne.

  A Fascist, observes..... SORRA(me te MADHE) 'is someone who claims to speak for a whole nation or group, is utterly unconcerned with the rights of others, and is willing to use violence and whatever other means are necessary to achieve the goals he or she might have.'

  U KRYE.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fokusi esht falja e detit jon grekut.

  PS: ka DJEM te MIRE ...ALBANIA,por jane ne...............MINORANCE.
  Na rrofshin...............DUPET.
  U krye.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  I kane bere nje pyetje airbourne.....PERGJIGJA(jo e imja).  Nje TJETER dhe jo une beri nje FRAGE...  FAZIT...
  Madeline Albright starved 500,000 Iraqi babies to death because their leader refused to sell off the country's oil to ExxonMobil and then proceeded to deem the deaths "worth it."

  Tungi
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  ZHULAT e kosovos sipas meje...le te jebatschen zenen RUSE.
  Kta...FSHATARET.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Die wenigsten Leute haben in ihrem Leben eine Million Euro Geldvermögen erarbeitet. Es ist entweder geerbt oder stammt aus Spekulationen.

  87032043-1280x720-1-sep-06-2015-14-43-29-poster.jpg Tungi.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ruset te heqin ato breckat te palara....

  Qe thua ti
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fshati DIGJET e....PUTANAS selfiekrihen...  PS: lexoni KAFSHET me flamur se qfar LLAPABISHAzojna.
  Ne rast FATKEQESISH mer DEGJENERATA, numri i POSACEM eshte per FATKEQET.
  PLEHRE komb.
   
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Some 80% of global deforestation is linked to the agricultural sector (livestock, soybean, palm oil, etc.).

  These products are largely exported to Europe to meet the needs of the food industry and biofuel sector (palm oil), the chocolate industry(cocoa) and livestock farming (soy).

  PS: njera nga pasojat ne Greqi...ne SHQIP=MAKUTERI apo zoti ste bo DERRmon.

  Qe thua ...PALAQO TI.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  NDERSHMERIA dhe VETEMOHIMI virtyt i....<budallenjve>.

  PS: dhe RESTI te can DARET me...
  16865000_1254232151334107_459735382719346190_n.jpg

  Dhe ne mos gabohem ka THENE me 2005....VETVENDOSJE.
  Por ne eu te KURACIT funksionon ndryshe....Shqiptaret MISH per top apo per BOLET e PUTANES.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Si vis pasem para bellum.

  Marcus Tullius Cicero ne senatin romak,43 vjet para krishtit.

  Qe kuptohet ne SHQIP...n.q-se do pace,behu gati per lufte.Ose me konkreshtit....ne Athine ra rrufeja,mbas do vremena do kqyrni si do vazhdoje.

  Tungi dhe fillim jave te mbare Motra dhe kllufa.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Aty ku djalli nuk gjene zgjidhje,atehere te dergon nje.........................FEMER dhe!!!!!!!  KRYET.....fjale e urte nga POPULLI polak.


  TUNGI.

  22295d441e7dd7bd14259f39554a88c4.jpg d0a12c3e89145eaedb198d790d8ab638.jpg a93703a5ad3828acc3f687827a1072f4--you-are-my-life-jesus-christ.jpg 251390a6da81952caaf0bc9cbba73264--pictures-of-jesus-bible-pictures.jpg
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Biro apo vocrrak ajo ose ai se do dali garant asht Shkina.

  Do BANED papi.
  PS.: skam pare as polake,as ruse,as rumune si KTO PROSTITUTAT me flamur.
  Squkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk qdo FORUM.

  U krye te jebace ROBT.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne qishe,lokal dhe dyshek te xhithe gjinja jan isoj.

  Popull TERRIBEL... polaket.
  Apropo.....Airbourne me dha numrin e telefonit nje polake,por une (ai) sdi gjuhen.
  Degjo Emil Mabu nga Kameruni: Airbourne nuk eshte profet ose profesor letersie,po cila o per kureshtje??
  Ajo aqe!!!
  Hmmmmm ...ti llape ke dhe ja meson gjuhen.Comprende Emile....lol
  Ha,ha,ha.... Benuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.
  Ika tashi rrumo ne jepi DREJTIM.
  Tungi.
   
 18. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum


  25Shtator 2016 - 25 Shtator 2018

  Note to self: 2 vjete ishin te mjaftueshme te lindje, rriteshe dhe vdisje. Para syve te tyre.

  Captain log: 10:44 PM

  Shoh Planetin Terra mbuluar ne terr.
   
 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Pyetja qe ka munduar njerezimin ka qene : To be or not to be. Pyetja me idiote qe kam degjuar ndonjehere.

  To BE or to HAVE. This is the question.

  Nese jam trup nuk kam trup;
  Nese jam shpirt nuk kam shpirt;
  Nese jam drite nuk kam drite;
  Nese jam oqean nuk kam oqean (uje);
  Nese jam i pasur nuk kam pasuri;
  Nese jam i varfer nuk kam varferi;
  Nese jam bore nuk kam bardhesi;
  Nese jam oksigjen nuk kam ajer;
  Nese jam toke nuk kam toke;
  Nese jam Zot nuk kam Zot;
  Nese jam armik nuk kam armik;
  Nese jam mik nuk kam mik.

  EL
   
 20. snatch

  snatch Dictum Factum

  Pershendetje ,shprehja me filozofike. Simodos per nje antar te ri.
   

Shpërndajeni këtë faqe