Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "i dashuruari i vertete e pret vdekjen, ai qe s'eshte, i rend nga pas"
   
 2. KoRpuS

  KoRpuS Primus registratum

  "Momenti magjik eshte momenti kur nje " po " ose " jo " mund te ndryshoje te gjithe ekzistencen tone".
   
 3. snatch

  snatch Dictum Factum

 4. snatch

  snatch Dictum Factum

  Deshirat e njerezve jane si monedhat e hekurit,aq me shume ne xhep,aq me teper te peshojn.
   
 5. Artin

  Artin Papirus rex

  Njerëzit tekanjozë janë si rrotat e biçikletës, rrotullohen rreth boshtit të tyre dhe asnjëherë nuk bashkohen.
   
 6. KoRpuS

  KoRpuS Primus registratum

  Njeriu më habit. Sakrifikon shëndetin për të bërë para. Pastaj shpenzon para për të rimarrë shëndetin. Dhe pastaj është kaq në ankth për të ardhmen dhe nuk e shijon të tashmen. Si rezultat nuk jeton as në të tashmen, as në të ardhmen;
  Jeton sikur s'do të vdesë kurrë dhe vdes duke mos jetuar kurrë vërtetë.
   
 7. Artin

  Artin Papirus rex

  Një gomë biçikletë që rrotullohet kot, është më e dobishme se ajo që rri plot.
   
 8. snatch

  snatch Dictum Factum

  Dy gjera jane te pafund, budalleku i njeriut dhe Universi.
  Edhe pse per te dyten sjam aq i sigurt.
  Albert Eistein.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Papa i Romes eshte HIJENE.
  Auditori i del ne krah
   
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "pavaresisht se sa dashuria dhe martesa i bashkojne individet, ne fund cdokush i eshte krejtesisht i sinqerte vetem vetvetes"
   
 11. snatch

  snatch Dictum Factum

  Mund te zbulosh me teper tek nje person ne nje ore loje,sesa nje jete te tere me bisede.

  Platon
   
 12. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

  “Every word has consequences, every silence too.” ~ Jean-Paul Sartre
   
 13. snatch

  snatch Dictum Factum

  Thyerja e nje vale nuk mund te shpjegoje ter detin.

  Vladimir Nabokov.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Dírén táocuàn shí, rénrén dōu chéngle yǒngshì.

  PS...kur armiqte ja kane mbathur (ikur),te tane (gjithe) behen heronj.

  Nga.....POPULLI i KINES.

  Naten e mire.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

 16. snatch

  snatch Dictum Factum

  Erresira me e thelle eshte pak para se te zbardh dita.


  Unknown.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting.

  Si puna ime per shembull,ose si puna...............JUAJ si FAKT.  Dashuri dhe PAQE.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  frauentag-spruch-1-ansagen.jpg  Pra.......AJO e DI me MIRE se mua dhe CDOKUSH tjeter.

  BRILIANTE.

  PS.....tashti kohe e lire dhe ne DARKE do kqyr Bayern, qe do HAJE,do marri apo do i napin 3 golla....MINIMALISHT ose me e pakta.

  Tungi motra dhe vellezer.
   
 20. snatch

  snatch Dictum Factum

  Me thuaj c´shokë ke, të të them se cili je!
   

Shpërndajeni këtë faqe