Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Vendet(apo shtetet) ashtu si grate,duhet ti njohesh.....................................................................................................kur SAPO je zgjuar nga gjumi(pa LLAC ne SURRAT-shtesa ime).

  Gabriel Garcia ....IKONES.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Quando le donne parlano di tattica mi si rivolta lo stomaco.

  GRANDE....

  oder

  Spricht eine Frau über Taktik, dreht sich mein Magen um.

  Perkthehet ne SHQIP: kur FEMARUCET.....LLAPAQENEROJNE per VARIANTE apo pllane,mua me PERZIHET.

  KAMPION BOTE qe coj per LESH....Argentina,Brasil dhe jermanine.

  PS....qfar akuzash po i bejne....po kujt i rruhet.

  da460a8f44616bbcfa5758dea34c94b3.jpg

   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sexi eshte per 60 min apo si kohe.Per restin apo 23 ore kam nevoje per nje SHOK.
  Qe kur TI,kaq e <perparuar>....une.
  Sjam une(AJO) vajza e vogel qe e merrje per dore....DIKUR.
  PAS....une(me te vogel,kur dal GAFIL).

  SHENOJENI....flamurtare.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Asnjë rrugë nuk është shumë e gjatë(n.q-se ke) me një mik në krah.......................... tha Konfuci.

  PS....dhe KINEZET jane popull .....BRILIANT.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Zwei Dinge erfüllen das Gemüt mit Ehrfurcht: der bestirnte Himmel über mir und...... das moralische Gesetz in mir.

  Ose nje tjeter me MIRE....

  Njeriu është krijesa e vetme që duhet të edukohet.

  PS....prandaj ngeli dhe beqar tere jeten se ishte i TURPSHEM,dhe kishte apo+MORAL.

  Filozofi me i MADH i te gjitha KOHRAVE.

  FAZIT....dhe dicka mos e harro (quni jem apo i ATIJ)....ai qe do dali garant per jeten tende,AI eshte dhe....TRADHETARI.

  Tha.....KUMBARI.

  Naten e mire motra dhe vellezer pa flamur.

  Airbourne.
   
 6. snatch

  snatch Dictum Factum

  Çfare nuk zgjidhet, keputet.

  Alexander the G.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Corruptissima re publica plurimae leges.
  Pro salute omnium.
  PS...shpresa humbet e fundit dhe naten apo gdhihem mire.....INSHALLAH.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nuk eshte pare as degjuar , qe prifti te ngarkoje diken me nje mekat apo akt te paprecedent tuj shpif ndaj tij.

  Nike Shkambi.....nje KAFSHE ne shekullin AKTUAL.

  Tungi.
   
 9. snatch

  snatch Dictum Factum

  Nuk i je pasur der momentin qe ke dicka qe nuk blihet me para.

  Unknown.
   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  SIE können nicht reden,
  und DOCH lessen wir,
  in IHREN AUGEN was uns
  ein.... specie me dy kembe,NIE sagen könnte.  Diten e mire.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Proverba negative per femrat....

  Në hakmarrje dhe dashuri, femra është më barbare se mashkulli=e VERTETE.

  Shumë gra e japin veten apo i falen Perëndisë, kur..... DJALLI nuk i dëshiron më=me se e VERTETE

  Por ka dhe pozitive ................arbereshe(thone te pakten).

  Zucche e donne brutte ce ne sono dappertutto=99% e VERTETE.

  Una RAGAZZA se e BELLA,PIACE anche con una.......................SOTanella= 9.999.999.999% TEJET....DREJTE.
   
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum


  25 Shtator 2016 - 26Maj 2019

  I have gone far back to the Past and back to the future. On and on!

  Butterfly effect!

  Until, yesterday, when ( by the way, could have been million of years ago or million of years in the future) I saw the true face of the Universe and blew half of it!

  :hidhu::hidhu::hidhu::hidhu:  Elohim
   
 13. Artin

  Artin Papirus rex

  "Çdokush e ka një plan, deri në çastin që ha një grusht në fytyrë "

  Majk Tajson
   
  Last edited: 23 Jun 2019
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ishte goxha burrë dhe u kthye në hiç, për hir të një femre.

  Kete shprehje e ka shkruar JEDAN DEBILLAC allbanac alias qaushi ose i ashtequajtur luftetar i uQk....it,qe eshte bazuar ne ...Bukowski(prapashtesa me duket si shkinore).

  NJE TJETER qe ja MBESHTET ketij DARIT ka trojet e eperme.

  Shumica e grave bejne perpjekje per ti ndryshuar burrat,dhe pasiqe ja kane arritur qellimit,ata nuk jane me interesant ose ATO nuk ja u VARIN me....HIQ(+ per te TRETET).

  MARLENE DIETRICH ose ne kete rast kuptohet nje...FEMARUCE me fytyre te SHEMTUAR alias leaf ,kinse mikja e ketij KURACIT,qe u citua me siper.

  AproPO....  FAZIT ose METALLICA: We’re blown away by the reception our friend received in Bogota for his awesome rendition of Seek!

  19:35 - 15. Juli 2019

  PS....i bie ne SHQIP....PERGEZUES dhe jo LAHPERA....flamurtarizues.

  Shenim i BORN....mbasdite kemi hulumtime nga.... GAZETAR FIRST CLASS,dhe jo CAPACULA.

  AGRE apo TUNGI.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fatkeqesisht ne vitet 90 ka plot femra qe jane shitur nga te aferm, jane trafikuar e dhunuar kafsherisht per te punuar ne rruge.

  Sipas nje tironci...  PS...pra ARBENI nuk eshte xhins KURVASH si shigjeta e albos apo leaf e mandzos.
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Spranoj UNE leksion nga nje BUCE si kjo SHURRA...leaf  Kjo...ftyrQIRA.

  GREATE.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Beni...kujdes nga femrat Shemtira!!
  Perse-une!
  Sepse keto -NATYRA i ka DAMKOSUR me ate fytyren e QIRE.
  Dhe SHURRAT e kane prioritet ...demankimin  AIRBOURNE...nuk llogariten SHKERDHAPATARUCET.

  Naten e mire.
   
 18. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  ............... Rumi5.jpg
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Possiamo giudicare il cuore di un uomo dal modo in cui tratta gli animali.

  Emanuel Kant.

  Orlat-4-17-247-Large.jpg

  PS....Quando si abbandona un cane perché e <inutile> i vostri figli imparano la lezione.Forse faranno lo stesso con voi quando sarete un anziano...... PENSATECI.

  Anonimo

  Naten e mire, <puritane>,flamurtare dhe...........QAFIRE.
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po lexoja do BUDALLICA dinarike te Darit,qe kane konceptin e....kompleksit te INFERIORitetit.Dhe permasat e tyre qe napin apo lartesite henore,RREZOHEN vetem me KETE SHPREHJE qe ESHTE: shtati pyll ne kryet = FYLL.

  Po i pershnesna me jedan BOMB....  Tungi > TRUNGJE.
   

Shpërndajeni këtë faqe