Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Tiere sind meine FREUNDE,dhe une nuk i vras mbrapa shpine..

  Shkerdhate...KOSOVO asocial peshtarak covjece.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Me thuaj,dhe do ta harroj.
  Me trego,do ta shenoj.
  Ma VERTETO, dhe atehere do ta BESOJ.

  KONFUCI.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Die Tochter einer guten Mutter
  wird die Mutter einer guten Tochter.

  KINEZE.

  Qe i BIE ne SHQIP....pac fatin e kurves.....sipas konceptit,apo bej mami te te ngjaj.

  KINEZET jane...BRILIANTE,sepse nuk kane perceptim PUTANASH me al.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Drejtohu nga Dielli,dhe nuk do kesh....hije mbas teje.

  DITURI nga....apo ASTRONOMI....KINEZE.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  1-I invented myths and fairy tales to entertain people.

  2-My Hollywood clients and oligarchs are sick of emancipated ... women, who resemble robots. Everybody is sick of these evil women, they want gentle and romantic!

  FAZIT: Ukrainian models and American billionaires found their way to each other at beauty contests.Not everybody needed................................................. Listerman’s services.

  PERMBLEDHJA....cdo sherbim ka nje CMIM.Pra kujdes motra dhe femrat nga trojet e moqme.

  Fund jave te MBARE.

  LG.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Po qesh me vete....
  Mos ma vini re sepse......pune KLLUFASH...lol.
  E kom per....PALLOSHAT shpijuna me....flamur.
  Noten, ne gjumin e omel.
   
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "'te vdesesh', nuk eshte asgje. 'Te mos jetosh', eshte e frikshme..."
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne nuk e dime ekziston perendia apo jo.Atehere le te...nderrmarin sakrifica per te ose te bejme kurbane,apo ti napim viktima.

  KJO 55o vjet PERPARA kur lindi ....mjekrra ne qiell.

  PS....K'ung-fu-tzu, »MAESTRO KONG«, alias Kong Qiu, K'ung Ch'iu.

  FAZIT....tundni flamuret, vithet apo ne daret.

  Tungi.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Total ...OUT.

  Kujtoja se isha i forte....mentalisht.

  Naten e mire.
   
 10. ervin96

  ervin96 Primus registratum

  Nëse s’mund të fluturosh, vrapo, nëse s’mund të vraposh, ec, nëse nuk ecën, kacavjerru, por si do që të jetë, vazhdo të ecësh përpara (Martin Luther King)
   
  Chrono_Crusade likes this.
 11. snatch

  snatch Dictum Factum

  Të gjithë janë gjeni. Por nëse gjykoni një peshk për aftësinë e tij për te ngjitur një pemë, ai do të jetojë tërë jetën e saj duke besuar se është budalla.
   
  ervin96 likes this.
 12. Adela_sun

  Adela_sun Primus registratum

  Ndonëse rruga s’merr kurrë fund, bëj një hap përpara dhe vazhdo të ecësh, mos u tut nga largësia. Në këtë rrugëtim, lëre zemrën të jetë udhërrëfyesja jote kur trupi ngurron dhe është mbytur nga frika.
  Rumi.
   
 13. ervin96

  ervin96 Primus registratum

  Nuk ka dhimbje më të madhe se sa ta rikujtosh lumturinë në kohën e mjerimit.
  Dante Aligeri
   
  Adela_sun likes this.
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Juve mund te vrisni 10 nga NJEREZIT tane,per cdo ushtar tuaj te VRARE(me kujton jermanet qe hyne per <gallate> ne troje, ose <rastesisht> ju ra rruga).M.gj-te, me avantazhin apo perparesine qe KENI(e kishin),juve do te ....HUMBISNI,dhe......NE do te =FITOJME.

  Perse apo SEPSE!!!

  PASIQE ishte PATRIOTIZMI dhe no kamunizmi,qe me inspiroje apo me FRYMEZOI.

  PS....kush mund ta kete thene????  KAQ ishte.
   
 15. Auburn

  Auburn Primus registratum

  Sa dramatike keto shprehjet e mesiperme filozofike!
   
 16. Auburn

  Auburn Primus registratum

  Po e vazhdoj dramaticitetin e temes me “ e kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja, por indiferenca”.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  N.q-se do te dije mendimet dhe interesat e specive dykembeshe nga cili burim rrjedhin,do hiqje dore nga levdatat,duartrokitjet apo simpatite e <njerezve>.

  Marcus Aurelius.

  So..................TRUE.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Merr E Zgjidh.

  A do njerez per aheng
  Per tryeza e e per kuvend
  Burra e gra kercejne me loder
  Keta i gjen vec ne shkoder


  A do trima sejmene?
  Kapardisur kudo vene
  Gjumi pa i zene t mos flene
  Per tre mirditore bej bene


  Ate duhen sharlatane
  Qe lepihen ne cdo sahane
  Qe te percajne vatane
  Ke sa te duash tropojane


  FAN NOLI.
   
 19. Auburn

  Auburn Primus registratum

  Interesant, qe ne te dy e paskemi pseudonimin te ngjashem ne dukje, pavaresisht kuptimit. Mire qe te tjeret po me ngaterrojne me ty, por ndonjehere ngaterroj edhe veten. Hahahaaaaa
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nipce.
  Nje femer e SHEMTUAR ne SURRAT,NUK mund te kete shpirte te paster,dhe HARROJE te bukur.
  DANKE.....TEZE.
   

Shpërndajeni këtë faqe