Shprehjet me te bukura filozofike!!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga enajda, 14 Nov 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "Asnjehere nuk behen gabime. Ndodhite qe jetojme tani, sado te pakendshme, jane te nevojshme qe te mesojme ate qe duhet. Ne fund te fundit, fituesit jane ata qe mendojne se munden te fitojne."
   
 2. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Nëse mbrenda një viti nuk ke ndryshuar, preke pulsin, ndoshta ke vdekur.

  ~ Frojd
   
  Hope and joetisti_ like this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "askush nuk i njeh mundesite e tij derisa i ve ne prove"
   
  TinkerBell likes this.
 4. Guns-N_Roses

  Guns-N_Roses Primus registratum

  Jeta osht kjo.
  Asgje e thjesht.
  Gjithcka e mundur.
   
  TinkerBell likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "te kisha lindur pa u vene re, per te kuptuar kete bote te ngaterruar"
   
  Hope, Dreamer and TinkerBell like this.
 6. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Don't be a parrot in life, be an eagle.
  A parrot talks way too much and can't fly high, but an eagle is silent and has the will power to touch the sky.
   
  Hope and joetisti_ like this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "nuk eshte humbje kohe te ndalesh e te shohesh syte e vajzes qe do"
   
  Chrono_Crusade and TinkerBell like this.
 8. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  Doja të ulurisja atë që ndjeja, por qëndrova në heshtje nga frika se nuk do të kuptohesha.
  | Charles Bukowski |
   
  Hektor12 and Hope like this.
 9. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  " Ti je përgjigjia e të gjitha lutjeve që kam bërë. Ti je këngë, një ëndërr, një pëshpëritje dhe unë nuk e di sesi kam jetuar pa ty për një kohë kaq
  të gjatë. "
  | Nicholas Sparks |
   
  Hektor12, TinkerBell and Hope like this.
 10. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  "Gjëja më e rëndësishme në komunikim është
  të dëgjosh atë që nuk thuhet."
  ~Drucker
   
  Hektor12 and Hope like this.
 11. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  Një mijë në qëndrofshin, do të qëndroj dhe vetë,
  Po dhe njëqind në mbetshin, nuk tundem kurrsesi;
  I dhjeti do të jem, po qe se mbeten dhjetë;
  E në mbettë veç një, - unë do të jem ai!
  ~Viktor Hygo
   
  Hektor12, TinkerBell and Hope like this.
 12. Hope

  Hope dans ton coeur

  Life is ten percent what happens to you and ninety percent how you respond to it. -Lou Holtz
   
  TinkerBell likes this.
 13. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  Dy luftëtarët më të fuqishëm janë durimi dhe koha !!!
  Leo Tolstoy
   
  Hektor12, TinkerBell and Aki like this.
 14. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  Me fatin nuk mund të bëhen bisedime paraprake. Është mbreti Rast që na bën fatlum apo fatkeq !!!
  | Pushkin |
   
 15. Chrono_Crusade

  Chrono_Crusade Valoris scriptorum

  Mund të jetë e padrejtë, por ndonjëherë ajo çka ndodh brenda pak ditësh, ose edhe në një ditë të vetme, mund të ndryshojë rrjedhën e gjithe jetes!
  Khaled Hosein- "Gjuetari i balonave"
   
  Hektor12 and Eléonoré like this.
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "duhet pare pertej pafundesise per te kuptuar fundesine"
   
  TinkerBell and Chrono_Crusade like this.
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Without a sense of urgency, desire loses its value.
  ~ Jim Rohn
   
 18. Linux

  Linux think different

  In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends.
   
  Eléonoré likes this.
 19. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  It's good to leave each day behind, like flowing water, free of sadness.
  Yesterday is gone and its tale told. Today new seeds are growing.

  ~ Rumi
   
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "mendja i krijon problemet, truri i zgjidh"
   

Shpërndajeni këtë faqe