Shqiperia ne Festivalin Europian

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga ilirjan, 10 May 2004.

 1. abs

  abs nuk e di...

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  erisa, na s dona me ra n sy... /pf/images/graemlins/wink.gif


  nanin e amel :angel:


  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. erisa

  erisa Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  hehhe ke t'drejt kena fryk se na morin m'sysh /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Kenga s'ishte e keqe. As per te fituar nuk ishte, por po te marresh parasysh kenget e tjera mund te kishte arritur edhe me lart. Ishte padyshim me e bukur se kenga greke dhe zviceriane.
   
 4. Oliver/Andi

  Oliver/Andi Forumium praecox

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  More sa per zvicerianet s do te kishim marr asnje pike neve por shyqyr qe jane nja 200 000 kosovare kendej...
   
 5. hot

  hot Hotgirl

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  kom votu una 2 her pranej /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif (qe icik shtrenjt drruqi) :tipsy:

  ps:korrigjoj veten aty ku kisha thone veni 17, e kisha llafin veni 7, se mdalin kajcik sa posht e perpjet kto 1-shat mu /pf/images/graemlins/laugh.gif
  lol..
  merdhi inot me izraelin, thash po na dha pik do ja fal qe mer pjes me i festival europjan, sna dha pik drreqi :smash: :mad: ,ja hoqa vizen un /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. hot

  hot Hotgirl

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  ps: mu mpelqeu shum ajo konga serbe :cry:
   
 7. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  une do thoja dicka ne lidhje me kengen tone!
  Nese Anjeza do kisht etipin e asaj Ukrahinases as qe do e kishte pare Stambollin,pervec ne TV.
  Se sigurisht do thonin se nuk eshte per ate pune!Nuk e di nese e keni degjuar po as qe kane dashur ta cojne fare,jo po duhet kenga anglisht e s'e ben dot,jo po eshte e vogel!!!S'duan t'ia dine se me kenge si ajo e Ukrahines ose e Turqise fitohet sot.jo se e jona s'ishte e bukur po ama ne nuk duam t'i pranojme rrymat e reja!Psh me kujtohet Zhani Ciko te Ethet:
  degjo,tha,un edua te kendoj nje kenge, me kenge!
  e kishte fjalen per kengen e Anastacia-s ne ms gaboj!
  as mbreme nuk tha njehere(pasi perfundoi votimi)faleminderit bashkekombas neper bote,po me falenderonte (bente furca) muzikanteve ketej!!!
   
 8. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  ne ca vendi dolem,7 apo 8 se me zuri gjumi
   
 9. Duki

  Duki Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Pa marrë parasysh disa nga "Kritikat" dhe fjalët ofenduese të disa "Shqiptarëve" kundër përfaqsueses së Shqipërisë në Eurosong ,duhet thënë një të vërtet e cila për fat të mirë edhe përkundër votimeve të njëanshme të "miqve" të Shqipërisë ,arriti që të tregojë Europës se përveq "marifetllëqeve" që shpesh vërshojnë faqet e gazetave europiane,në Shqipëri kultvohet edhe një kulturë e mirëfillt europiane.Ngushëllime të gjithë atyre që pritën fitore të këngës serbe.Përgëzime RTSH dhe Anjezës ,që me "Kaqikun" e tyre përfaqësuan Shqipërinë në mënyrë dinjitoze.
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  OK,
  sic e shifni Xena (paskemi qen te gjithe ne nje mendje, te gjithe skllever te mekdonaldizmit umeriqen /pf/images/graemlins/laugh.gif ) ishte me e mire.
  Ekzotizmi, barbarizmi dhe klithmat "erotike" fituan, por c'mund te presesh nga nje eurovizion?!

  Ajo jona i rrofte zeri i bukur, se e kishin nxjerre si salcice ne veshje, dhe s'kishte hic koreografi. Megjithate zeri i saj i fali hyrjen ne finale Dreamsave, ose Mira Koncit vitin tjeter :wink:

  Sa per piket ishin te gjitha politike dhe Maqedoni i beri qefin Arber Xhaferrit!
  Mua s'me pelqeu ndonje kenge, por do te kisha dash te fitonte Anjeza per solidaritet patriotik dhe per zerin e mire qe ka!
  :wave:
   
 11. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  merdhi inot me izraelin, thash po na dha pik do ja fal qe mer pjes me i festival europjan, sna dha pik drreqi ,ja hoqa vizen un

  Ene mu m'erdhi inot shume! Mrom thash qe radhes tjeter nuk i shpetojm mo nga dushmani se nuk na dhan as i pike!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif turp te ken! Te kishim dal ne vend te gjasht do ishte ma mire, edhe pese vene kishin per te njel me hyp per te dal ne ven te pare.
   
 12. erisa

  erisa Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  cdo gje ishte vetem politike..dhe themi ne ka drejtesi neper bote ...cdo gje e korruptuar eshte .
  ukraina fitoj fale gjith atyre vendeve te vogla(qe me jane bere si cini macin)sllave qe e rrethojne ...se te ishte per kengen ajo fitoren do e meritonte vetem nga kafshet e pyllit .. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. zog

  zog Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  e keqja sipas meje eshte qe shqiperia u paraqit me arsenalin e saj me te mire, te pakten keshtu mendonte. ne krye te grupit ishin akoma ish kuadrot e partise punes, qe nga kenget per kooperativiste bejne tashme rock e pop.

  as kamerat nuk i tregonin pleqte shqiptare me kostume te hirta funksionaresh partie ose lagjie.

  besoj te nxjerrin mesime per here tjeter, festivale te tilla s'duhen marre shume seriozisht. si dhe ata krijuesat pleq duhet ta kene per turp te bejne akoma muzike per me shku me vizitu stambollin pa leke, me ble dy pako çumçakiza e tre pale çorape.

  lejani pleq rinise ne dore, akoma me ate zeken (grune e atij arixhiut) ne, lam nom.
   
 14. erisa

  erisa Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  zog pse se merr ti persiper here tjeter meqe te kena dhe te ri dhe te dh* /pf/images/graemlins/wink.gif
  para se te zgjasesh doren me bo shpi gzohu qe bleve toke....nje kilometer fillon me nje hap ...zdo bojshe noi te keqe sikur te thoje nje fjale te mire . /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 15. zog

  zog Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  me mu e pate ti, jo se po qe se po, e ke kopil /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. book of dreams

  book of dreams Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  tani eshte normale :
  qe ballkanasit do të votonin me shumë per vendet e ballkanit , skandinavet per vendet skandinave ..etj
  eshte afrimi i kulturave , i stileve muzikore , prandaj ,
  nuk duhet ta shohim politike nje gje te ketille..
  psh ne shqiperi ...nuk eshte se do kishim ndonje preference per kenget suedeze , norvegjeze apo islandeze ,
  me shume do ta ngacmonin kenget e ballkanit dhe mesdhetaret ,
   
 17. manushaqe

  manushaqe Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  bravo shqiptaret i kan harqit krejt paret ne telefonata qe arritem ne vendin e shtate.meriten e kane shqiptaret e maqedonise qe na dhane 12 pikeshen :thumbsup:
   
 18. Dua

  Dua Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Njerezit me t'vertete dojne te dredhin by**et sa degjojne nje kenge, dhe deshira iu plotesua. Ukraina dridh e dridh! Mileti voto voto!
  Anjeza me veshje ishte oj ku-ku, si mos me keq, me ze si mos mire.

  Serbia kishte kengen me melodioze, kenge qe te mbante deri ne fund me sy te shqyer drejt ekranit. Tashti, armik armik por hakun s'ia ha. Mua me pelqeu.

  D.
   
 19. Oliver/Andi

  Oliver/Andi Forumium praecox

 20. Dua

  Dua Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  10 nga serbia i kemi sepse kosova formalisht eshte ende nen jugosllavi dmth. telefonat qe i kan ne shtepi kan perfiks jugosllavie kshtuqe kan pasur mundesi te votojne

  Ncuk!
  S'perdor ansnjeri telefonat qe kane ne shpi, te gjithe, i madh e i vogel kryejne punet me celular.

  D.
   

Shpërndajeni këtë faqe