Shqiperia ne Festivalin Europian

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga ilirjan, 10 May 2004.

 1. Dua

  Dua Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Vetem per nje gje m'u be qejfi, qe Greqia mbeti ne vendin e trete e nuk hipi me lart. Sa per mua Greqia ishte per turp! Alamet cullaku!

  Dhe mendova, si kane fillu me u njejtesu shijet e kafsheve dhe njerezve edhe Adelina Ismiali do kishte bo pike po aq sa Greqia. Zhvishu ne do vota! Kendo si duhet dhe rri aty ku je! E une thoja qe Adelina kendon keq. Ncuk! Sa naive qe jam.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif

  D.
   
 2. zog

  zog Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  kenga me e SINQERTE per mu ishte kenga angleze (fillova ta ndjek spektaklin kur kendoi maqedonia).
  e sinqerte them per nje kenge (ose veper artistike) qe nuk kerkon domosdoshmerisht pelqimin e menjehershem te spektatorit prezent, ajo mjaftohet thjesht ne dashurine e krijuesit per krijimin e vet dhe si te thush emocioni qe kjo dashuri e "mbrendshme" krijon, i percillet pastaj publikut.


  ps: ça dmth Outfit?
   
 3. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  veshje
   
 4. zog

  zog Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  atehere po te jet keshtu sa i perket veshjes per mu
  me te miret qene; veshje serioze (mbremjeje); anglezi ndersa per veshje e shpenguar (perdita) turku.

  me thone te drejten me habiten turqit per paraqitjen (veshje) gjithe shije qe shfaqen, dhe kengen e kishin te bukur. ate tha dhe prezantuesi francez qe parapak kohesh ishte ne Riga, (estoni, me duket), stambolli tha ai eshte me europe se atje (duke aluduar per futjen e vendeve balltike ne europe).
   
 5. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  mua pervec Anjezes qe e pashe me vemendje dhe Xena (Ruslana) qe nuk e harroj dot per vete natyren e leshit te paperpunuar qe kishte veshur, te tjeret nuk i mbaj mend.
  Shume metroseksuale verdalle, veshur te gjithe njelloj! :shrug:
   
 6. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Aiiiiiiiii se m'u kujtu, ate kengetarin gjerman ne Who wants to be a pop star e kan zgjedhur?!

  Po kitaristi qe e shoqeronte, mos ishte valle ai VJ i Viva-s? I kam harruar dhe emrin, po e kam pas shume qef njehere e nje kohe :wub:
   
 7. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  po,ai i gjeramni,Max,eshte zgjedhur te ato spektaklet me Stare te gjermanis kurse kitaristi eshte Stephan Raab i cili ka bere dhe kengen,po sbesoj te ket punuar ne viva se ka show-n e vet,TV Total.
   
 8. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Iku mbaroi :shrug: moving on peeps moving on .....
   
 9. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Boby po flasim per para 6-7 vjet dhe Stephan Raab, ka qene atje dhe ka pasur emisionin e vet tek Viva Einz, te djelen ne dreke, ku ftonte dike dhe bente biseda me ta.
  Gjithashtu ka pas prezantu koncertet e zhvilluara nga Viva zwei, sot + me duket!

  Raab e kishte bere ate kenge koti?! Dikur ka pas me shume shije...
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  sa te hapim nje teme te re Dolores, po shfrytezojme kete te vjetren :wink:
   
 11. Archi

  Archi Forumium praecox

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Boby, te te saktesoj pak: Stefan Raab ka qene nje nga moderatoret e pare te VIVA ne Gjermani, me Ukulelen e tij te famshme dhe cekanin e gomes.
  Max eshte zgjedhur si perfaqesues i Gjermanise ne Grand Prix ne nje gare qe quhet Grand Prix Vorentscheidung dhe ka marre pjese me kengen e shkruar nga Stefan Raab dhe eshte perzgjedhur nga Stefan Raab ne nje casting show te organizuar ne TV Total tek Pro Sieben me emrin Stefan-Sucht-Den-Grand-Prix-Super-Star. Ky casting show nisi ne fillim si gallate, por me vone duke pare interesimin mori ngjyra me serioze (aq seriozitet sa mund ti lejonte Raab).

  /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. Dolores

  Dolores Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Whatever gets ur passion off babe :thumbsup:
   
 13. Sara

  Sara Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Kenga a Anjezes ishte zhgenjyese, zerin me te mire ka,po nuk mund ta dalloje ne ate kenge.Po dihet se votuam vec se eshte shqiptare.
  Kenga me a bukur do ti shkonte Britanise, po ca ti bejme gjithe atyre qe votojne keta kenge kote vec se kane "ritem". :rolleyes: .
  Gjithashtu edhe kenga a Serbise me pelqeu. Po kush dreqin votonte per Poland?? Ajo vajza kishte zerin me te bezdishem qe mund te mendosh.Votat i ka marre gjysa a fustanit qe kishte veshe....
  PS:Komentatori anglez nuk e pelqeu kengen shqipe,po te pakten tha se Anjeza ishte nje "saucy lass"...hej,me mire se te gjitha negative.
   
 14. Odea

  Odea Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Po ne qe spatem mundesi me e pa live, a ka noi mundesi tjeter me e pa prape? Nqs po, boni sevap e na thoni ku amon se me lujten menc keta te shpise.


  Hajde, urime Anjezes ene men per here tjeter. Me tregu icik me shume shale...lol


  Odea :wave:
   
 15. antoni.asgja

  antoni.asgja Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Dini gje erdhi u kthye Anjeza ne shqiperi, ka patur ndonje pritje solemne per te. Sa i perket Srbise dhe Malit te Zi kure u kthye Zhelko nga Turqia ishte plot aeroporti me njerez gazetare dhe ne nje fare menyre festonin fitoren.
   
 16. erisa

  erisa Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  shprsoj te ket pasur ..se e meriton jo per gje .

  Zog me ty e kisha qe pari /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. no_way_TuTo

  no_way_TuTo Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Me qene realist, Anjeza ishte per mua vokali me i mire i te gjithe festivalit................

  Sidoqofte kur lexova sot ne mengjes gazeten (Frankfurter Rundschau), aty ishin share te gjitha vendet Ballkanike...Sipas tyre ky festival ishte nje komplot Ballkanik, dhe ketyre shteteve nuk ju duhej te jepej e drejta e votimit... Sipas jush eshte xhelozi nga ana e Gjermaneve, apo kane te drejte ? :confused: /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 18. Artemis

  Artemis Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Si mundet kur ballkani eshte cradle of culture!
  lol gjermanet dhe muzika :eek: ... uuhhhhh!

  Anjeza definitivisht ishte vokali me i mire i festivalit.
   
 19. redhat

  redhat Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Me fillimin e votave
  fillova te qeshem...prap e njejta story sikurse para 15 vjetve,
  asgje nuk kishte ndryshuar!Çdo shtet vendoste piket shtetit fqi....

  Kisha pershtypjen se shiqoja loje femish...

  Ndoshta e keni verejtur nje gje:
  Kenga e Serbia-Montenegro
  (respektivisht kenga e shkijeve)ishte kryekeput plagjiat
  marrun prej artistit te Azerbajxhanit ,
  albumi i "Buddha bar V"i vitit 1993 te realizuar nga instrumentalisti Alihana Samedova Sen Gelmez Oldun !!!

  Dmth shkijenija na bene konkurence ne
  kompjime

  Te fala
  rh
   
 20. antihero

  antihero Primus registratum

  Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

  Kenga serbe eshte e mire sepse eshte serbe apo? Vetem njerzit pa identitet, pa vetebesim dhe te degjeneruar do mundnin te mos e pelqenin kengen e shtetit vet ne nje eveniment te tille kulturor.
  Shum mire anjeza, ndoshta per inat te antishqipetarve te cileve ju dhemb cdo sukses i shqiperise dhe plasimi ne vend te shtate eshte padyshim sukses per shqiperine.
  Tung, vitin tjeter do ta marim vendin e pare!'
   

Shpërndajeni këtë faqe