Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Mirditor, 21 Dec 2002.

 1. nike palkola

  nike palkola Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  Mund të bëhët humor e satirë me secilin person publik qoftë edhe Papa. Nuk është homor nëse përqeshet i sëmuri apo invalidi, por është fyerje - më shumë për ata që e bëjnë!
  Në TvSH nuk e kanë fye Papën Myslimanët por ateistet.
   
 2. marko

  marko Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  O Whatever, seriozisht e ke ti qe nuk e di per austriaket?
  A ema men filmin Deshmoret e monumenteve?
  Ata austriakt i pushkatuan.
  Meso historine e shqiperise pastaj diskuto mer burr, ose thuaj nuk e di, kur nuk e di dicka s'ka nai te keqe, po mos u bo kot ironik me kozmos etj.
  Pyt dhe do e marresh vet, se a kishte apo jo austriake ne Shqiperi.
   
 3. Dajaku

  Dajaku Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  Degjuam malokun e muzhikerise te jete ofenduar nga humori per Papen, dhe te na mbush mendjen me filozofin puro kristjane se nuk eshte as besimtar bile.
  Opinga e malokise nuk di as te flase e jo me te bej filozofira.
  Po ky kelysh i kristjanizmit meriton ti prihet koka ne giotine e jo te tallet me humor.
  Kristjanizmi eshte ai lloj terrorizmi me permasa kolosasle ne bote, me banda alla KKK e ato te tipit italian e orthodoks greko-sllave, ku shquhen priftrinjte me veshje korbash si kokmisar politik e frymezues shpirtror te tyre.
  Anti-shqiptarizmi i ktij klyshi kristjan e shte i njohur botrisht kur organizonte protesta bashke me armiqte e vet komunistet kundra luftes ne Kosove.
  Kta kelysha e vemje te zeza shpetoj nje shqiptar e vrasi 100 shqiptar dhe thone ja shpetuam nje shqiptar, dhe me e bukura kete pastaj e vene te vrasi 100 shqiptaret e tjere te rradhes.Kelyshet prifterinj kristjan te Romes nuk paten meshire kur denonin me vdekje o malok dhe femije shqiptare 3-vjecare. Ne do fakte shko gjeji ne Vatikan e puthi k.... atij papes tat bushter.

  Shqiptaret kane vetem nje fe:
  O kelysh!
  Ajo eshte <span style="font-weight: bold">Shqiptarizmi</span> .
  Te gjithe te tjerat le ti mbaje kush i shpiku, as na rruhet fare per to.
  Zoti eshte i te gjitheve.
  Nuk e ka njeri babe e te tjeret njerke. :tipsy:
   
 4. Guest

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  akoma me kte ceshtje ju mo [​IMG]
   
 5. uni20077

  uni20077 Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  No Comment!!!!!
  Mutsihane, turqmuta, komunista!!!!

  Nulla salus aut Ecclesia (Augustinus)
   
 6. ADONSINIEGC/AUGEN/fractio

  ADONSINIEGC/AUGEN/fractio Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  Me cuditet se si akoma nuk e paskeni kuptuar rolin e vertete te Papes si udheheqesi i vertete i sllavo/greko/komunisto/antishqiptarizmes.

  Endrra ime karrieriste: Nje fotografi imja me Papen pas nja 12 vjeteve (besoj gjalle do te jete akoma)kur ai te jete tkurrur akoma me shume dhe ne vend te asaj karroces prej xhami antiplumb qe e sjell verdalle te jete futur ne nje prezervativ nga ata me solucion spermievrases.
   
 7. Katja

  Katja Primus registratum

  Re: Shqiptart kan te drejt te tallen me Papen e Romes?????

  O po ne te shkretet nuk merremi dot vesh me njoni tjetrin . shyqyr qe kta shkruesit nuk jane balle per balle se do ishin therur. Pastaj ne cilen fe mesohen njerezit qe te shajne e te flasin mbare e prape???(me falni per injorancen)
  Jane tallur me papen ? pune e madhe. edhe papa njeri eshte . gjysmat e prifterinjve jane pedofile . e kane bo burgun si shpine e vet. keni ndonje koment mbi kete????
  Pastaj sic e kane thene me lart papa perfaqeson kishen , ata kane bere humor me kishen dhe jo me papen.
  Sa per &quot;nderin&quot; qe po i ben ai Nene Terezes , ai do ta beje s'ka nga ta luaje bishtin se Nene Tereza e meriton dhe kte ska rob qe e kundershton dot.

  ky eshte mendimi im personal , hope qe sdo dali ndonje nga kta te fandaksurit te me shaje sic kane bere me te gjithe te tjeret.
   

Shpërndajeni këtë faqe