SI BEHEN PETULLAT

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga KATALLANI, 8 Nov 2002.

 1. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: SI BEHEN PETULLAT

  sa te veshtira qe i beni
  po keshtu merr nje tas i hedh uje+kripe sa te duash ti i hedhe miell gjer sa te behet brumi(trashesine zgjidhe vete mua me pelqejne te holla fare se rreshken me mire)nqs do ia hedh vezen nqs s'do s'ka problem mos ia hidh :smash:
   
 2. vio

  vio Primus registratum

  Re: SI BEHEN PETULLAT

  sa i zoti /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 3. KATALLANI

  KATALLANI Primus registratum

  Re: SI BEHEN PETULLAT

  Hajde mjeshtra qe qenkemi ne shqipetaret me bo petlla hajde....HALLALL jua bofte zoti. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif :thumbsup:
   
 4. ornela ela

  ornela ela Guest

   
 5. shih shih

  shih shih Guest

  Marrim brumin e kapim per dore e qojme ke tasi,pastaaaj marrim lugen e kapim
  per bishti e qojme ke tigani dhe,,,,Ju befte mire,,,:p:p
  haha
   
 6. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  per zotin as qe me intereson ,(do ta defermoj pak shprehjen) o sa mire qe eshte me pas motra,keq me vjen per to,nje vella kane,
   
 7. nicole

  nicole Guest

  Petulla te shpejta

  Posted Shtator 18th, 2009 by receta-user

  in

  · Diaspora

  · Cdo Rast

  · Gjelle

  Summary

  Për sa Vetë
  Gatuhet per
  45 minuta
  Kategoria
  Gjelle
  Rajoni
  Diaspora
  Rasti
  Cdo Rast

  Përshkrimi

  Kjo asht nje recet me kos

  Përbërësit

  · 3 vez

  · 1 luge kafeje me sode

  · 1 luge kafeje me kryp

  · 1-2 jogurta natural(kos)

  · miell

  Udhëzime per pregaditje

  Me nje en te gatimit i hudhni vezet dhe kosin me nje en tjeter te gatimit e hudhni miellin dhe soden -krypen pastaj filloni me ja hull kosin e perzir mr vez dhe e bini brumin si per buk e mbledhni formen

  menirend e merni dhe e shtrini brumin e boni pet jo dhe shum te holl dhe e preni me gota format ose me thik

  me nje en te thell e hudhni gjysem liter vaj dhe e nxeni vajin pasi te nxehet i hudhni petat e vogla dhe i fergoni deri sa te skuqen
   
 8. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Ama duhesh vet me i mesu e me pregadit sepse ndonjher kur te jesh vetem duhet te hash diqka
   
 9. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Keshtu i pregadis edhe une :)
   
 10. fjorda

  fjorda Guest

  si behen met vertet petullat
   

Shpërndajeni këtë faqe