Si e kuptoni jeten?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Valmir D, 7 Jun 2016.

 1. Valmir D

  Valmir D Primus registratum

  Pyetja mbi kuptimin e jetës është e lidhur ngushtë me pyetje të tjera si: “Cila është prejardhja e jetës?”, “Cili është qëllimi i jetës (së një njeriu)?”, “Ç´domethënie ka jeta?” dhe “Çfarë është e çmueshme në jetë?”

  Pikëpamjet dhe botëkuptimet mbi kuptimin e jetës mund të ndryshojnë nga njëri njeri tek tjetri gjatë jetës së tyre.

  Ju,si mendoni?
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Si nje udhetim mes maternitetit dhe varrezave kaq eshte kuptimi im ... mbase i ngushte ...
   

Shpërndajeni këtë faqe