Si mund ta kaloni uren?

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga il_buono, 29 Apr 2003.

 1. il_buono

  il_buono Primus registratum

  Si mund ta kaloni uren?

  eshte nje ure e gjate 1 ore,sido qe te ecesh(me vrap apo ngadal kaq zgjat).ne mes te ures eshte nje roje qe gjysem ore flen dhe gjysem ore rrin zgjuar.kurdo qe te nisesh sapo arrin tek gjysma roja eshte zgjuar dhe nuk te lejon te kalosh uren.si i behet per te kaluar uren?
   
 2. jula

  jula Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Nisu kur eshte zgjuar a derebardhe, kur te arrish te gjysma do nise te fleje...

  Ama si pune koti kjo "zgjat nje ore edhe kur vrapon, edhe kur ecen". /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 3. loaded

  loaded Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Po nga ta dime ne kur te nisemi qe eshte zgjuar ai?!?
   
 4. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Me not mo!!Pse s mund ta kaloje me not Uren?? :goofy:
   
 5. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Kur roja nis te fleje nisesh dhe shkon deri ne mes te ures,sapo zgjohet roja kthehesh nga ke ardhur dhe nis te vraposh,roja pak si i trashe kujton se i kalove perpara e te kthe mbrapsh,dmth ja hodhe by..es
   
 6. inah

  inah Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  :lol: :lol: :lol: :thumbsup:
   
 7. al12

  al12 Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  ben 14 e rruges, pastaj kujtohet qe ka harruar cigaret.kthehet e gjen rojen ne gjum, dhe e hedh nga ura. keshtu qe ska nevoje te lagesh.
   
 8. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Vret rojen edhe kalo uren :smash:
   
 9. mostro

  mostro Putraku

  Re: si mund ta kaloni uren?

  shaje nga motra dhe kthehu mbrapa.me pakfjale mos e kalo hic uren /pf/images/graemlins/laugh.gif per inat te rojes /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Emo ai ja jep iher ene roja bon sikur spa gjo. Po qe cun prap e pranon roja, ene rojet jane si puna ushtarve qe nuk shikojne para mbrapa por vetem brime dun.

  nejse ai me siper Robo ka dhon pergjigjen e sakte.
   
 11. genti1

  genti1 Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  Zgjidhja eshte kjo:
  personi qe do kaloj uren kur arrin ne gjysem te ures,moment ky kur roja eshte gjithmone zgjuar,kthehet me kurriz nga ana qe duhej te shkonte dhe kur e shikon roja i thote hej ti kthehu mbrapsh se nuk lejohet,dhe ai kthehet dhe kalon ne anen ku donte te shkonte...nuk eshte shum e veshtir apo jo...
   
 12. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: si mund ta kaloni uren?

  ça ndryshimi ka me pergjigjen time?
   

Shpërndajeni këtë faqe