si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga ilirarberi, 11 Sep 2005.

 1. ilirarberi

  ilirarberi Forumium maestatis

  si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  kush di ndonje gje te le te shkruaj
   
  Aquarius likes this.
 2. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  Ne Kanada mund te emigrohet duke ndjekur aplikimin per emigrim qe zbatohet nga qeveria kanadeze prej vitesh

  Ne Sh.B.A emigrohet me ane te llotarise se vizave qe organizohet prej vitesh!

  Ne Australi eshte e njejta gje si ne Kanada, vetem se periudha e pritjes eshte pak me e shkurter (me duket).

  Rruge te tjera ka plot si p.sh Bashkime familjare, martesa me ndonje vendas/vendase, ardhja pa dokumenta ( i fshehur ne ndonje vapor apo me viza fallco) dhe me pas kerkeza per azil (gje qe nuk pi me uje)
   
 3. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  ... ne nje forme apo nje tjeter e paske nda men'jen perfundimisht ta lësh mbrapa Beratin ?

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. alinos

  alinos Forumium maestatis

 5. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  Po aplikove per Kanada, per mua zgjidh zonen franceze - Quebec-un, se aplikimi ecen me shpejt dhe pastaj mund ta presesh bileten per cdo destinacion tjeter ne Kanada!
   
 6. bob

  bob Primus registratum

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  pse emigroni,rrini ketu mos ikni


  ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ca beni keshtu


  hajdeni se ju punesoj une /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 7. ados

  ados Primus registratum

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  Bejini "naften" atij vendi ashtu si kane ardhur punet.Zgjidhja..
  Dergoj ne shqiperi femer gjermane per martese ...5000 euro per koke...lerini visat dhe aplikimet, u ka kaluar koha.Behuni me praktike.!!
   
 8. ilirarberi

  ilirarberi Forumium maestatis

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  Fatkeqesisht e dashur Isabelle jam i detyruar ta le BERATIN per arsye ekonomike.Por fatmiresisht vetem fizikisht sepse ne medje dhe ne zemer nuk do te ndodhe ne kete jete.Ndersa per jeten tjeter nuk di akoma se c'fare te them.
   
 9. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: si mund te emigrohet ne Kanada,USA,Australi ne menyre te ligjshme?

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  pse emigroni,rrini ketu mos ikni


  ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ca beni keshtu


  hajdeni se ju punesoj une /pf/images/graemlins/tongue.gif

  [/ QUOTE ]

  paske hapur kompany ti mo
   
 10. ilirarberi

  ilirarberi Forumium maestatis

  prape shtegetim
   
 11. juliankapaj

  juliankapaj Guest

   
 12. juliankapaj

  juliankapaj Guest

  Formularet ku plotesohen dhe deri kur eshte afati i fundit per aplikimet
   

Shpërndajeni këtë faqe