SI MUND TE SHKOHET NE USA?

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga MIR SALIU, 9 Jun 2003.

 1. MIR SALIU

  MIR SALIU Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Me fal cilen jete po leme ne ketu se nuk po e kuptoj?...a po leme pagen prej 30 euro.... me e larta ne bote/???!!!! dhe qe ta dish mundesia per te mare pension ne greqi eshte e barabarte me '"0" po ne shqiptaret e kemi zakon nuk ja bejme njeriu mbare....
   
 2. bebivogel

  bebivogel Forumium maestatis

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Bona ... por po flet per nje kohe para 7-8 vjetesh ... aq me ka vajtur edhe mua tarifa per azilin ... po thuaj sa eshte tarifa tani ? Mos harro se ke interviste me 'Policat'. Nese e merr aty je me fat ( shumicen e rasteve e humbet hilet dihen)pastaj vine gjygjet ( sorrollatesh aty nja 3 vjet ) ... Po sa e veshtire eshte ta marresh .. sidomos me cfare ka ndodhur me terroristat ... ( s'po flas per njerez qe flasin budalliqe please) :shrug:
  Nejse Flm though /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 3. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  para 7-8 vjetesh thashe e kam njohur kete avokat nuk thashe per cmimin. cmimi athere ishte 800 dollare tani eshte 1500 dollare. nga te gjithe avockatet zgjodha kete sepse pata fatin te punoja me te dhe e pashe se sa me seriozitet i merrte ai ceshtjet. pashe se si nje avokat te priste me buzeqeshje dhe sa ikje ti te hidhte dosjen ne dysheme dhe pashe kete qe kurre nuk buzeqeshte po ti thoshte te gjitha te hidhurat ne fillim qe ti te pergatiteshe dhe te mos thoje budalliqe.
   
 4. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  beba

   
 5. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  beba

  desha vetem me shtu emrin tat dhe pa dashje e bona me citim .
   
 6. MIR SALIU

  MIR SALIU Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Henri te lutem me dergo nje mesazh privat ketu ose tek adresa qe kam lene me siper dhe me shpjego me hollsisht....pershendetje ATOS.
   
 7. Henri Anderson

  Henri Anderson Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Ok Atos. Sapo e pashe pergjigjen tende. Do te te pergjigjem sot me email.
   
 8. MIR SALIU

  MIR SALIU Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Henri Anderson po pres pergjigje nese e ke marre e-mail qe te dergova.
   
 9. alb_thug

  alb_thug Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  Bona ka mundesi te biesdoj me ty privat, te lutem ..
   
 10. korcari12

  korcari12 Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  O vlla e shikoj qe e ke shume me qef ameriken dhe uroj qe tja arish qellimit, nuk e di c'fare profesioni ke se po te kesh profwsion te mire dhe te jesh dikush, ketu ne amerike do jesh nje IC'dhe te paguash 12500 euro per te ardhur ketu dhe te jesh nje IC' nuk me duket normale
  dhe n,q,o se je IC' IC' do te mbetesh ...
  pyet shtat ose tete dhe bej si di vete ....

  :confused:
   
 11. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  alb-thug

  me fal se harrova me u kthy tek kjo conversation dhe sa e pashe (nov 25,03) qe deshe me fol. ok what do you need:
  email
  cell
  ?
   
 12. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  tashti kam ra une ne hall.
  du me sjell nje goce ketu.
  bribing no problem.
  ju lutem me ndihmoni si te sjell njeren ketu. variantin qe di une me shkolle harroje. tjetra ka vetem shkollen e mesme.

  please help.

  bona.
   
 13. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  henry anderson

  12000 euro per ty dhe plus 2000 euro tip per ty.
  can you help me?
   
 14. bayernmunchen

  bayernmunchen Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  bona me bej mua nje email te ta sjell ate gocen.
   
 15. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  ku ta gjej e-mail tenden?
   
 16. bayernmunchen

  bayernmunchen Primus registratum

 17. bona

  bona Primus registratum

  Re: SI MUND TE SHKOHET NE USA?

  sa shpejt u pergjigje ok prit tani ne sec.

  ta dergova.
  si ka mundesi je ne line dhe nuk te dergoj dot instant message.
   
 18. nerti

  nerti Guest

   
 19. hamit

  hamit Guest

  une deshiroj te shkoj ne usa per te punua me nje kompani amerikan online.edhe te kthehem ne ks mas 3vjete ose mas 2 nes eshte kismet.
   
 20.  

Shpërndajeni këtë faqe