si mund te they nje password ne hotmail

Diskutime tek 'Arkivi' filluar nga angel_hurt, 30 Dec 2004.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. angel_hurt

  angel_hurt Fillestar

  si mund te they nje password ne hotmail

  tung tung
  une jom i ri ktu dhe nese bon mos mem kritiku qe po e kerkoj nga ju nje send te till por vertet po me duhet dikush qe une e dua shuem me ka kerkuar qe ta they nje pasword te dikujt dhe une po du qe me ja plotsu asaj deshiren po kto smuj ta boj pa ndimen e juve sepse nuk di
  e nese munet najkush mem ndimu mos te heziton....
 2. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  kriptografia eshte e lidhur me numrat prim. Nqs je i zoti ne matematike (aq i zoti sa te gjesh nje formule qe tregon te gjithe numrat prim (asnji sja ka dale para teje) atehere mund te te ndihmojme). Mundesia tjeter eshte ... kontakto nje grup hackerash /pf/images/graemlins/tongue.gif gje qe nuk gjindet me pusulla te tilla neper forume.

  Ps: Dikur provat e dashurise ishin i cike ndrysh. Tashi qekan kthy ne thyerje passwordesh /pf/images/graemlins/laugh.gif :lol:
 3. Kordelja

  Kordelja Anëtar i njohur

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Ua Eli, jepi formulen e probabilitetit re, ta vere ne pune; sa karaktere ka passi (e marrim se e di qe e ka me 12 /pf/images/graemlins/laugh.gif ) kombinacionet do llogarisesh ne fillim, pastaj probabilitetin e tyre dhe ja ku e gjete /pf/images/graemlins/laugh.gif Del nje numer natyror ne fillim me nje fuqi marramendese po del nje numer ama /pf/images/graemlins/laugh.gif mos ia kput tjetrin ondrren ne mes.Ah se mos harroj, passi mund te kete karaktere si dhe numra, ketu nderlikohet cik puna po me i motorr te fuqishem dekodimi mundet ama /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Nese s'eshte i zoti ne matematike ia vlen te provoje shancin duke u perpjek ta gjeje fjalen vete. Ndoshta do i duhen shume jete deri sa ta gjeje po mos i thuj qe s'eshte e mundur se s'qeka i mire ne matematike /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Me krahe te lehta :eek:
 4. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  si i bje? 31*31*31*31*31*31*31*31*31*31*31*31 = 24.417.546.297.445.042.591 hiq 31*31*31 se i bje qe passet te kene nga 4-12 karaktere qe jane 29791 ... jo keq /pf/images/graemlins/smile.gif mbase kur te festosh 80 vjetorin ja del /pf/images/graemlins/laugh.gif
 5. Kordelja

  Kordelja Anëtar i njohur

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  E kape qe shkronjat e perbera tipi LL Dh Xh etj etj hiqen ka alfabeti eeee /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Fillim i mbare /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Jepi dhe i dore tjeter dhe do e ndihmosh te shkretin /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Para se te harroj, mos harro se ndonjera prej tyre mund te perseritet, plus mund te jene meshkronja te medha ndermjet, rrite dhe ca formulen /pf/images/graemlins/laugh.gif
 6. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  llogarite i bera me alfabet italian /pf/images/graemlins/laugh.gif ... jane 21 shkonja (edhe ai anglez aq ka me duket /pf/images/graemlins/laugh.gif ) + 10 numrat.
  Sa kam bere combinatoria ne shkolle /pf/images/graemlins/tongue.gif kshuqe i kam te fresketa
 7. Truth_Matters

  Truth_Matters Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Xhaxhi_Eli, kriptografia e fjalekalimeve s'ka te beje me numrat prim, por ka te beje me faktorialin.

  Per nje password me 8 shkronja, ka keto mundesi:

  Nqs marrim gjithesine e shkronjave, numrave dhe simboleve ne tastjere, atehere ka (26 shkronja) + (10 numra) + (32 simbole) = 68 mundesi per cdo shkronje, pra mundesite e kombinimeve jane:

  68*68*68*68*68*68*68*68 = 457163239653376

  Nqs shtyp nje fjalekalim per sekond, te duhen 14496551 vjet per te shtypur te gjitha kombinacionet.

  Ky shembull merr per te qene se e di numrin e sakte te shkronjave te fjalekalimit, dhe e di emrin (username), pasi cdo login kerkon kombinim te te dyve.

  Keshtu qe jo matematike te dije ai por edhe shkencetar te jete, s'e ndihmon dot ajo ta thyeje fjalekalimin, pa patur ndihme tjeter.

  Per me teper ky shembull nuk merr parasysh "flood control" qe eshte prezent ne shumicen e sistemeve qe pengojne metodat "brute force" te shtypjes se fjalekalimeve.

  Keshtu qe hamendja apo kombinacionet s'kane per t'i bere pune atij, vetem pergjimi do i zgjidhi pune!
 8. ludwig

  ludwig Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Krijo nje adrese ne hotmail si psh, adminstrator@hotmail.com (dmth me nje gabim shkrimi aty ne mes sepse administrator@hotmail.com eshte e zene) ose admin@hotmail.com ose hotmailservice@hotmail.com etj etj. Pastaj dergoi atij nje email ku thuhet se per nje arsye duhet qe ai te te dergoi password-in tek ajo adrese. Nqs ai eshte ko*qe nga koka te kembet do te te dergoi nje email me password-in. Mendohu mire per emrin e adreses edhe per shkakun e kerkimit te passwordit.

  Nqs kjo nuk punon kerko ne google per hacking hotmail, do gjesh shume variante.

  Nqs do isha ne vendin tende do gjeja nje menyre per te 'hack-uar' ate shoqen tende sesa hotmail-in, eshte me e lehte. Gjej e bur nje menyre tjeter per tu lidhur me ate, ca vete pas passwordeve te hotmail-it.

  Shendet
 9. bebivogel

  bebivogel Anëtar aktiv

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  gje e bukur fort kjo me i hy tjetrit ne privaci ... pffff... :smash:
 10. Hoffa Jr.

  Hoffa Jr. Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Shoku,

  Ka patur shume, shume menyra ne qarkullim te cilat kane funksionuar deri para disa dekadash ku synohej te merrrje passwordin nga vete serveri i Hotmailit pasi ai ishte auto bootable, i cili gjeneronte passworde nisur nga permbajtja e subjektit dhe e userit. Duke perdorur nje tjeter adrese se ku mund te behej deliver kjo kerkese (passwordi i userit per te cilin po kerkoje) ai "DERGONTE".
  Kam pershtypjen se te gjitha menyrat e format e kesaj natyre jane totalisht PA FRUTA. Une e kam provuar madje me shume menyra, te cilat garantonin nje gje te ketille, por pa sukses.
  Keshilla ime eshte MOS harxho kohen kot sepse vete Microsoft CO and family nuk te lejon te dergosh emeile, sepse i quan sikur jane jo aktive; te formes; admin257@hotmal.com, staff234@hotmail.com, msnadmindapdapdap@hotmail.com.<br />
  Dont' waste the time me keto menyra, aq me teper me keto qe jane publike. Mund te pyesesh edhe rrotull, por, heper he, kam pershtypjen se kete duhet t'ja kerkosh ose Shokut Bill Gates ose te hack down the complete server. Ne kete moment, une do te jem aty te te shtrengoj doren dhe te te uroj.
  Miqesisht
  Happy new Year, trima
 11. angel_hurt

  angel_hurt Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  hahhahaha
  hallall prej juve a
  e keni knaq...po e shoh se spaska gje prej ksaj po une kom degju se nepermjet nje programi qe osht me cd mund te thehet passi a osht e vertet kjo dhe ku mund ta gjej at program ne cd,....???
 12. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Ate CD e sjell Santa Clauss per vit te ri. Shpine me oxhak e ke ti? /pf/images/graemlins/tongue.gif
 13. Renea88

  Renea88 Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  perpiqu ta studiosh ate njeri qe do ti thyesh Password-in sepse zakonisht keto lidhen me fjale qe njeriu nuk mund ti harroje lehte pra nga bota e tij, kjo eshte nje mundesi
  mundesia tjeter eshte krijo nje adresse e mail me nje emer qe mund te jete interessant per personin ne fjale dhe perpiqu te futesh ne korrespondence me te ...........
  Metoda me e mir : AI QE KERKON GJEN; Vrite mendjen
 14. RecurrentDream

  RecurrentDream Anëtar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Me duket se nuk eshte kaq e pamundur sa e beni ju... Jo per gje po ka njerez qe ju ka ndodhur... :confused:

  Problemi eshte çfare do beje ky robi pasi ta gjeje fjalekalimin... Do futet te kontrolloje posten private te ketij personit apo me keq akoma.. ta shfrytezoje per te derguar mesazhe me emrin e tjetrit duke bere lemsh gjithe dynjane...?

  Nje gje eshte ta gjesh fjalekalimin, me e poshtra eshte cfare do beje me te...

  tung pra te gjitheve dhe mos harroni te nderroni shpesh fjalekalimet... /pf/images/graemlins/wink.gif
 15. xhaxhi_eli

  xhaxhi_eli Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Mirror. Gjera qe ndodhin jane shume. Po te ishte aq e thjeshte (qe s'eshte aspak e thjeshte, po eshte pothuaj e pamundur) sdo kishte pase aq shume rob qe hapin perdite emails.
  Kosto qe duhet per te thyer nje password eshte aq i larte, sa as njeriu me parazit i kesaj toke s'do harxhonte kohe te merrej me ate pune.
 16. Al-Punk

  Al-Punk Lurk Moar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  Beji pak moral atij personit qe te fusesh hundet ne privacy-n e tjetrit nuk eshte mire, dhe mos u hap kot qe mund te thyesh nje password.

  Nese deshiron ta thyesh me metoda encryptimi, atehere nuk do kesh asnje mundesi.
  Duhet te kontrollosh per cookies ose per session nese je ne te njejtin ambient pune me personin qe po e kontrollon emailin.
  Nese nuk ke as kete mundesi atehere te jesh i sigurt qe atij passwordi nuk ke cfare i ben.

  Nese une do duhet te gjeja fjalekalimin tim tek Hotmaili do me duhej te shkoj tek Forgot my password dhe pastaj te gjej pergjigjen qe i kam dhene pyetjes se humbjes se passwordit. Nese e gjeja pergjigjen sakte, atehere mund te vendos nje fjalekalim te ri.

  Nese ky proces te ecen per hapjen e llogarise se dikujt tjeter, pasi te kesh lexuar posten e tij private do ndjesh nje ndienje te keqe prej 'moleje' qe vret veten dy here.

  Paç fat!
 17. Renea88

  Renea88 Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  ai njeri qe e kerkon kete pune e ka nje hall....ju moralistet sju pyet njreri a eshte e drejte apo jo prandaj po patet mundesi me e ndihmu tjetrin bejeni po s patet mundesi qepeni gojen
 18. Guest

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  se felice voi campare i cazzi toi ti devi fare ncnccncncn Mos eshte e Dashura edhe eshte xheloz /pf/images/graemlins/laugh.gif
 19. Princi i Bardhe

  Princi i Bardhe Fillestar

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  nuk ikam lexuar pergjigjet akoma se cfarejane shkruar po ..gjithsesi edhepse nuk e morra vesh mire...nese e passwordin te shkruar me ***** atehere kam program qe arrin ta deshifroje po ense nuk e ke te shkruar atehere ...skam cate them...di edhe rruge mete thjeshta qe te komp ku do te shkruhet passwordi te vendosesh spy programs si bej une:)) lol po nese se ke komp tend eshte e kot...mos te qeshi njeri /pf/images/graemlins/laugh.gif
  ...se qellimi i kalon mjetet /pf/images/graemlins/wink.gif
  respekte princi
 20. S6T6N6

  S6T6N6 Anëtar aktiv

  Re: si mund te they nje password ne hotmail

  mendoj se nese do ti marresh passwordin duhet te perdoresh pak dobicllekun. une kam patur ne arkiven time nje kod html te krijuar kastile i cili linkohet me nje kartoline ne yahoo apo msn dhe dergohet me email. kur personi qe do te hackohet e hap emailin gjen nje urim per ditelindje apo per nje feste te caktuar por qe te shohe ate cka ti i ke derguar pasi mbulesa html ja privon urimin tend te plote i kerkohet username dhe password i tij pasi ne te kunderten nuk e sheh dot. ne momentin qe ai shenon te dhenat qe ti i kerkon dhe i jep enter butonit radio, ne ate moment ai i ka dhene send passwordit te tij ne adresen tende.

  funksionon shume mire :thumbsup:
  mirdon likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Shpërndajeni këtë faqe