Si ta kuptosh se nje njeri te do?

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga Ela, 24 Nov 2002.

 1. albana

  albana Lara Croft

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  U perpoqa te komentoja me radhe disa nga gjerat e engjellushit,xhan-xhan, po doli e gjitha me bold.
  Too bad. <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
   
 2. albana

  albana Lara Croft

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Ela ka filluar te investoje ne kete lidhje dhe shpesh pasiguria te ben te te lindin pyetje si psh
  a ia vlen te duash keshtu?
  a me do sic e dua une?
  a duhet te sakrifikoj per te?
  a po humbas kohe?
  a kam nje te ardhme?
  etj
  Keto jane pasiguri qe i kemi kaluar te gjithe pak a shume dhe keshilla e mesiperme per te pare brenda vetes me duket shume e drejte.Gjithcka qe ben beje sepse deshiron.Edhe nese nje dite do te te duket gjithcka nje gabim kujto se te gjithe jemi njerez er njerzit gabojne.Mendo te jesh e lutur tani packa se neser do lendohesh.Nese ke frike nga pasojat dhe dhimbja e zhgenjimit do vije nje dite qe do kuptosh se ne te vertete nuk ke JETUAR.Dashuro sepse nuk mund te besh ndryshe per zemren tende,pa menduar nese ai e meriton apo jo,nese ai te do sa ce do,nese ai do jete gjithmone me ty apo jo...
  Ke ne dore te dashurosh po kurre te te dashurojne.
   
 3. Ela

  Ela Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  ok ok por po te disha te beje sic me thote mendja sdo e hapja kte tem fare kshtu qe te gjitha qe thoni me ndihmojne edhe ti fallen angle mendimi yt
  edhe mos me ban se e bana njat pun primen megjithate ja kam ba da lojna me ju than te drejten se kam hap kot kte teme se (something is really going on in my life) anyways ka da djem qe sju kuptohet menja kurr edhe kjo eshte me e keqja po ca ti besh <img src="/pf/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

  Ndihmojeni gocen nje cik <img src="/pf/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
   
 4. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Un ne fakt kam lenduar dike duke ndenjur me te nderkohe qe mendjen e kisha tek dikush tjeter. Dhe kete ja kisha thene ne fakt por prape e genjeja (bashk me veten time) se ishte vetem fiksim. E ndjej veten kriminel nga njera ane, megjithate them se deri diku ia kisha bere te qarte se nuk isha me te 100%. Nuk dua te te frikesoj, biles besoj se po bej te kunderten. Nqs dicka nuk shkon ka per te te rene ne sy shpejt a vone.
   
 5. nardi71

  nardi71 Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Albana faleminderit qe koherencon me mendimin tim dhe kenaqem qe ne ndajme opinion te njejete.
  Sa per pyetejet qe parashtron me larte Ela kjo eshte nje pike e shume e diskutueshme ose une mendoj keshtu-Nga pervoja ime me duket se per sa shkruajne ne af une mund te jem i vetmi qe kam "perjetuar shpirtin tim ne dirte 2apo prane zotit apo si te them sikur ne kete bote skishte asgje te rastesishem dhe sikur kisha zbritur ne toke vetem per tu takuara me Ate -dhe kjo Ajo ishte nje grua e martuar"
  Une mendoj se eshte nje vije ndrje mes konceptit Dashuri dhe tersisise qe vjen pas kesaj dhe konceptit martese.
  KUr dashuron ska vend per asnje pyetje drejt vetes vetem perjeton ndienjen. jo gjithnje ne njerezit e kemi fatin emadh qe te bashkjetojm e me personin qe realisht duam(POr Te mos ngaterrojme dashurickat me ate te vetmen),prandaj ato pyetjet se mos po humbas kohe ne dashuri skane vend sipas meje-ne martese po mund ta pyes veten a eshte ky person atraktiv dhe i bashkjetushem ne nivelin qe une perfaqesoj dhe pres?
  A mos po humbas kohe?kjo vlen une mendoj kur ti ke dale jo ne kerkim te ndjenjes por per biznes dhe spo gjen personin e paraintuitiuar -pra per konceptin kur don te perzgjedhesh ate me te cilin mund te bashkjetosh dhe qe ne shumicen erasteve sperputhe hic keto portrete se :You never know.
  A mos po sakrifikoj me shume ?Kjo sshtrohet kur dasshuron kur me vertete e ke kuptuar apo zbuluar se njeriu dashuroka vetem njehere dhe:te qenurit i dashuruar eshte kenaqesia me e madhe qe mund te marri dikush ne jete,apo me siperore se vete jeta apo si te thuash trofeu i jetes keshtu qe nen kete sensns sakrifica eshtte nje pyetje qe sshtrohet ketu por ne martese po, pse eshte biznes .
  albana une keshtu mund te analizoj shume por kam kuptuar sinqerisht se ekzistojne hapesira te ndryshme per konceptin dashuri dhe te tjera per martese.Ne dashuri spyetet vetja asnjehere-Kur je pastaj ne raprte se mendon se je duke dasshururar por qe ne fakt sje fillon dhe pyet-Po lumturohuni te gjithe sa jeni ne raporte te tilla pse dashurine e vertee se paski perjetuar akoma.
  Dhe ne fund-Te alkimisti e mban mend ate momentin me pese deshirat e myslimaneve ?e pesta eshte te vizitojne te pakten njehere meken.Mirepo ai myslimani sudhetonte per ne meke pse pas kesaj i humbiste deshira per te jetuar-KUr gjen kete dashurine e madhe moj albana je si puna e myslimanit pasi ka vizituar meken -ske deshire me te dashurosh apo perjetosh nje romance te re, ska vend, je ezuruar te e madhja,vetem hapon per drejt vdekjes me shprese se do eritakosh ne jeten e pertejeme.
   
 6. Heneza

  Heneza Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  NE vajzat skuqemi deri ne veshe. Per djemte... akoma s'e kam marre vesh.
   
 7. Dajaku

  Dajaku Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  I dridhen leqet ti goce. kshu?! [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  _________________________________________

  <span style="font-weight: bold">Nothing that is alive is sufficient into itself</span>
   
 8. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Thone se kur ndodh qe sapo zgjohesh gjeja e pare qe te vete ne mendje eshte ai/ajo atehere e ke humbur davane...
   
 9. Dajaku

  Dajaku Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Ne don t'a dish sa fort te du,
  mi puth njihere kto buzet e mia
  e kto pastaj kam me t'a tregu
  sa fort e embel eshte dashnia! :tipsy: :tipsy: :tipsy:

  Hej Qershia dashur------- <span style="font-weight: bold">The relationship how want you to be?</span> &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/tongue.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/tongue.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/tongue.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 10. Ela

  Ela Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/wink.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; [​IMG]
   
 11. mostro

  mostro Putraku

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Me te pytme gje dhe stamollin dhe jo me se cfare menon ai/ajo qe te don!!!!po pate mik thashin dhe themin ke zgjidh cdo gjo!!!! &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 12. FALKO

  FALKO Forumium maestatis

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Po me e pakta qe mund te beje nje njeri qe te dashuron eshte te beje te ndieje prezencen e tij edhe atehere kur ai/ajo mund te jete larg teje.
   
 13. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Kur je zene per dicka mos ju lut shume per falje (respketoje veten tende, ki dinjitet) eshte me mire ta lesh te shkoje.

  a. nqs do kthehet ju do shume;
  b. nqs nuk do kthehet sju ka dash ndo1her.
   
 14. romeo69

  romeo69 Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Jashte teme.
   
 15. ismaili

  ismaili Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  kur te inkurajon te arrish ate qe ke deshire ne karriere.
   
 16. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  pergjithesisht njerzit kur duan dike gjithnje bien ne sy, ka raste shume, ka raste pak, por une mendoj se nuk mbetet e padukshme...
  ka dhe persona te caktuar qe nuk mund ti lexosh kollaj...
  p.sh po marr nje rast timin. kur kam qene ne gjimnaz paska qene nje djale qe me kishte shume qejf, gati fiksim dhe une e marr vesh tani pas kaq vitesh kur e takoj rastesisht dhe me ne fund ma thote..., ne bote qe do ta kisha marre vesh ndonjehere po te mos ma thoshte pas kaq vitesh...
   
 17. scorpion71

  scorpion71 Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Mjafton ta shikosh nje here ne sy dhe te gjitha sekretet ato ti tregojne. Syte jane pasqyrja e njeriut por vetem duhet ta posedosh ate aftesi per te i lexuar syte e dikujt se cka thone ato.
   
 18. Singapuras

  Singapuras Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Jo. Krijo nji blog. Ne te vendos nji gjurmus psh googleadsense.
  Dhe shiko kush dhe prej cilit vend ta viziton faqen. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
   
 19. Singapuras

  Singapuras Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Jo. Krijo nji blog. Ne te vendos nji gjurmus psh googleadsense.
  Dhe shiko kush dhe prej cilit vend ta vizitojn faqen. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
   
 20. eli

  eli Primus registratum

  Re: Si ta kuptosh se nje njeri te do?

  Ua sa teme e vjeter kjo. Njeriu s'mund ta dijë nese jeta s'e vendos ne prove dashurine. Tek filmi "Meet Joe Black" ka nje pergjigje shume te bukur per kete pyetje. Eshte aty nga fundi i filmit kur ai burri me mustaqe i pergjigjet Brad Pitt-it. Ky burri me mustaqe ne te vertete kishte tradhetuar vjehrrin e vet, por pa dashje. Por Bradi e keshillon ti tregoje te verteten vjehrrit, dhe ky i fundit e fal. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/cool.gif

  Per mu e kupton qe tjetri te don, kur pranon me ti shtyp puçat e shpines, se jan mâ t'vshtirat me i shtyp. Ju kerkoj t'falun miqve poet t'albforumit per kyt vizion t'dashnis /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe