Si te riparohet cipi i rrymes se Iphone 6,6s,5s,5

Diskutime tek 'Te reja dhe njoftime teknologjike' filluar nga ad ifixit, 22 Feb 2019.

 1. ad ifixit

  ad ifixit Primus registratum

  Pra, iPhone juaj nuk po ndezet më. Dikush e zëvendësoi portin e ngarkimit dhe baterinë dhe akoma nuk është duke u mbushur.. Çfarë jep?
  Ekzistojnë disa arsye pse një iPhone 5, 5S, 6, 6 plus (ose ndonjë pajisje) mund të ndalet ngarkimi, ne do të përqendrohemi në një arsye të veçantë, të ashtuquajturin çipin U2 IC.Ku permes ketyre dy videove per 5S dhe Iphone 6 do te bejem riparimin e kitij problem qe kushton 30-50 euro.

  Kjo eshte per iphone 6
  Kjo eshte per iphone 5s
   

Shpërndajeni këtë faqe