Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Hellena, 4 Apr 2007.

 1. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Lista e pyetjeve me frekuente dhe ca shembuj pergjigjesh ..

  1) Me fol icik per veten ...

  Pergjigjja : Ktu per pergjigju me komente per veten , background tend edukativ. profesional , cfare lloj aftesish ke qe te lidhin ty me ate lloj pune te cilat mund ti praktikosh ...Nese te pyesin pyetje me personale flitu per shkollen qe ke bere , pse e zgjodhe si dege etccc rrumpalla te tilla me nje fjale /pf/images/graemlins/laugh.gif

  2) Pse do me punu ktu ti shok/shoqe ?

  Pergjigjja: Ktu duhet te pergjigjesh me sinqeritet te papare , madje duhet ta projektosh ate . Zakonisht nje kombinim i rastit me praktiken e aftesive te tua jep nje kombo per sukses tek nje kompany qe e vlereson dhe te jep shanc ty per te kap punen ..

  3) Cfare di per kete kompany eh ?
  Pergjigja: Si fillim lexo materjale per ket kompani . Kupto cfare bejne ata me se merren , sa kohe kane ne ate biznes , dhe sa premtuse/impresionuese eshte e ardhmja e tyre .

  4) Cfare pret te besh ne kete kompani?
  4) Pergjigja : Ji gati per kete pytje ok .Konsidero se cfare kompania ka thene se kerkon nga nja punonjes qe do aplikonte per ate pozicjon tek kerkesa qe ka bere dhe mundohu ta shesesh veten sikur ti i ploteson te gjitha ato /pf/images/graemlins/tonguee.gif ..Kontakto me stafin aty dhe pyet qe te dish sa me shume rreth asaj pune .

  5)Cilat jane pikat e dobta te tuat ?
  pergjigja: Intervistuesi po shikon nese pikat e dobta te tuat mund te ndikojne tek lloji i punes , po ti mos e ha ate kumbull /pf/images/graemlins/wink.gif celsi eshte qe ti tregosh se po punon me pikat e dobta dhe po ja del me sukses .. e impresionove per zotin /pf/images/graemlins/laugh.gif

  6) Cilat jane pikat e tua me te forta ?
  pergjigja : Ktu sa me shume Doni me per Belulin sdo ishte keq .. Ne shqipot dime ta bejme mire kete keshtu qe sjua qaj hallin ..

  Hajt me shendet .. kur ta zini punen na thoni /pf/images/graemlins/pickellonja.gif
   
 2. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Por me e rendesishmja, perpiqu te marresh vesh me car tipi / tipe e ke intervisten dhe pershtati paraqitjen:).

  E kam me verte, paraqitja eshte pothuajse e tere puna sot.
   
 3. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Be sikur po merr ndonji shenim nga ato qe te thone.

  Mos harro te kesh te pakten tre pyetje te pergatitura kur te te thone, A ke ndonje pyetje?

  Mos harro te buzeqeshesh, te besh sikur je i/e qetesuar.

  Shtrengo doren plote fort kur te japin doren.

  Perdor formulat e edukates, te tipit faleminderit, miresejugjeta, sipas rastit.

  Ashtu de, konsulence gratis:)
   
 4. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Gjithashtu eshte mire te kesh gati shembuj te pergatitur nga pune ose situata te meparshme ku ke treguar ndonji ane ta aftesive apo karakterit tat.
   
 5. ^Ira^

  ^Ira^ Forumium praecox

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Mjafton qe kete intervisten e punes te ta kete lene MIKU (d.m.th. ti e dashur te kesh vajtur me rekomandim ne kete interviste e jo ne ajer !!!!) dhe pak rendesi ka si te sillesh ne nje interviste pune eshte sjelle MIKU per ty sic e do puna , ne fund rezultati eshte
  TI JE FITUESJA WOOOOOWWWWWWWWWWWWW
  *KY RREGULL VLEN NE MENYRE EKSKLUZIVE VETEM DHE VETEM PER SHQIPERINE!!!!*
  E di e di E VERTETA eshte farmak ne Shqiperi !!!!!
   
 6. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  ehe .. ik tashi
   
 7. antip

  antip Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Zakonisht punen e marrin ato femra qe gjate intervistes kane perdorur "mikrofonin" më mirë... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Bo vaki e kam gabim...
   
 8. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Mos u beni pesimista se del fati dhe ne shqipri pa mik. Hajt me nje fat te mir ishalla:)
   
 9. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Re: Si te sillemi ne nje Interviste pune ....

  Nuk po flasim per Shqiperine vetem ktu Lubi ...
   

Shpërndajeni këtë faqe