Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Diavolessa, 8 Aug 2003.

 1. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Stacionet prestigjoze te shqiperi deri vone jepin kenge te tyre.
  C'mendoni per kengetaret e rinj? Per Cd e tyre qe dalin ne shitje me muzike te huaj dhe me fjale shqipe?

  Mos valle po humbim muziken tone dhe po behemi vec dublikues te te tjereve?

  Duke degjuar Rovena Stefa me kengen Ti me ben magji. S'eshte aspak kenge e saja pasi origjinalja eshte ne turqisht:

  Albumi : Best Of Tukish Remix (Kenga : Selvi boylum Bubbling Remix) Kengetari : Dj Osman vsBurcu Gunes)

  Po nje kenge tjeter e Mentor Kurtishi Eja po te pres

  Versioni origjinal ne Turqisht:

  Kenga Serdar Ortac_-_ Bilsem Ki

  E njejta muzik vec ndryshimi i fjaleve ne shqip.
   
 2. Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Kujt po i rref ne shqiperi po humbet muzika jone tradicionale apo jo,per ta rendesi ka qe kenget qe dalin ne treg te mirepriten nga klientela shqiptare,dhe te fitojne ato paret nga shitja e tyre.
  Kur populli i pelqen pse mos ti bejn!!!
  Tung!
   
 3. Archi

  Archi Forumium praecox

  Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Sa turp!!!!!!!!!!!!!!!!
   
 4. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Nuk eshte vetem kjo,qe te besh ti biesh kokes me grushta e te thuash obobo...po perpunimin e kengeve aq te bukura shqiptare a i keni degjuar.Tek kenga qytetare qe dha klani para ca kohesh degjova 1 kenge
  klani yne stacion kampion...
  lum ai qe e degjon e budalliqe te tilla.
  ME TA SHPIF
   
 5. Belinea

  Belinea Primus registratum

  Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Hahahahah gjasme kisha vendosur te kthehsha une ..upupupu larg Shqiperise

  /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 6. Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Kjo te shkrin fare!
  Pse mi per keta kengetaret nuk kthehesh ne shqiperi ti???
  Pfffff mos ja fut!
   
 7. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Kujt i thua stacione prestigjoze ? TV2000 / TIRANA2000, BBF. apo ndonje TV tjeter keto jo prestigjoze qe nuk jane, por nuk kane as klasin me te vogel minimal per nje program me kualitet dhe nivel te lart profesional. Pasi Sinanet vetem keto TV me siper i japin dhe asnje tv tjeter prestigjos, si psh: TVSH,TV KLAN,TELEARBERIA,TELENORBASHQIPTARE,GJELIVIZION/VIZION+TOP CHANNEL.ETC... qe nuk merrem me muzikante qe nuk kane as shkolle per muzike dhe asnje njohuri per muziken por e bejne ate vetem per para. Persa i perket permasave te popullaritet ne popull me muziken e tyre keto Sinaner, kjo ven sepse muzikantet me pervoje dhe me experience pune ne muzike ja kane vare fare muzikes, dhe kjo vjen nga kushtet e keqia qe ka sot vendi yne.

  CIAO.
   
 8. Ela_001

  Ela_001 Primus registratum

  Re: Sinanet e rinj shqiptar .....?!!!!!!!!!?

  Po Madona, ajo po qe te merrte ne qafe /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ah c'me erdhi qefi te kendoj tani; Rina Rina Rina moj, lalalalalalla /pf/images/graemlins/laugh.gif

  E ku tjeter gjen origjinalitet ne shqiperi, se mos po vuan vetem muzika. Tek e vetmja gje qe mbetemi origjinale si popull eshte te jetuarit per syte e botes. /pf/images/graemlins/frown.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe