Sipas ju?

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga maty, 29 Dec 2004.

 1. maty

  maty Primus registratum

  Sipas ju?

  c'fare do te thote te shikosh te dashuren/in ne sy kur beni dashuri?


  (ne banalitetin e saj kjo pyetje ka dhe kuptim, po edhe se eshte keshtu, do te me pelqente qe ju te me jepnit mendimin tuaj).
  Faleminderit!
   
 2. xhoni

  xhoni Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  <img src="/pf/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
  sma merr mendja se ngjall diskutim ky fakt
   
 3. maty

  maty Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  po ke te drejte!! e di shume mire prandaj e specifkova si pyetje banale, kush te doje le te pergjigjet....
   
 4. Re: Sipas ju?

  Un amore profondo.... [​IMG] [​IMG]
   
 5. maty

  maty Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  Desha te degjoja kete qe the ti Moira!!!
  flmd
  <img src="/pf/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
   
 6. Guest

  Re: Sipas ju?

  Brenda mundesive shtojini nje <span style="font-weight: bold">SH </span> ne fund Temes..se duket sikur ska nje sy.. &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;

  Ndonje diskutim kushedi sme ngjall, megjithate hap driten dhe shifu. &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 7. ele

  ele Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  ta shikosh ne sy do te thote dhe ta kontrollosh, sepse shprehia e syve te tij/saj mund te tregoje nese ai/ajo po e shijon vertet ate qe po ben, ose po shpreh ndjenje bezdisje, detyre, epshi apo ndoshta dhe fytyre sadisti/e.
   
 8. JoNiDa1

  JoNiDa1 Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  Te mendosh kaq gjate ne ato momente me duket ca si jo e pershtatshme!!!!!
  [​IMG]
   
 9. oliver1

  oliver1 Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  Ndihesh me te vertete shume mire kur e sheh te dashuren ne sy, ndjen qe jeni nj trup i pandashem nje zemer e perbashket...

  God i love my girlfriend!
   
 10. terepervetezotipertegjith

  terepervetezotipertegjith Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  zakonisht kur bo sex e shef tjetrin kur be dashuri eshte cik ndrysh per mendimin tim &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/smile.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 11. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Sipas ju?

  sipas meje do vetem te sigurohesh qe ai tjetri eshte me ty ne ato momente, eshte si te shohesh qe po te do edhe me shpirt, jo vetem me trup.
  Do te thote se je tip seksual me shume se sensual sepse do te shohesh/te provosh/vertetosh ekzistencen e dashurise, jo thjesht ta ndjesh ate. Imagjinaten e ruan per kur je vetem &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/wink.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 12. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  domethen qe 1) cik avash se nuk dua te vi 2) do vazhdojm akoma apo do ja fusim gjumit 3) do te thote qe syte e saj i ke perballe dhe s'ke ku ti cosh tjeter kshuqe ske ci ben 4)hape dhe ca gojen se dua te llaposemi 5) sa e bukur esht muzika 6)me duket se u derdh qumshi 7)shnet dhe mirupafshim
   
 13. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Sipas ju?

  <span style="font-style: italic">Jashte teme!</span>
   
 14. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Sipas ju?

  <span style="font-style: italic">Perdor MP.</span>
   
 15. albavina

  albavina Primus registratum

  Re: Sipas ju?

  varet me cfare veshtrimi e sheh!

  kur e sheh me sy te embel do te thote &quot;sa shume te dua&quot;
  kur e sheh me sy te cuditur [​IMG] dmth &quot;u lodhe?&quot; [​IMG]
  kur e sheh me sy te nxire &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/mad.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; = &quot;te marte e mira dreq se me vrave&quot;
  kur e sheh me sy te lodhur, sikur e lut [​IMG] dmth &quot;si thua bejme pak pushim?&quot; [​IMG]
  kur e sheh me sy te gezuar, te qeshur = &quot;hec aty plako mos ndalo me&quot;
  kur e sheh me sy te hapur sa nje filxhan do ti bertasesh &quot;porca vacca ra uje ne zjarr&quot;
   
 16. Cleopatra

  Cleopatra Forumium praecox

  Re: Sipas ju?

  hmmm
  Te them te drejten...edhe nese je duke e par nese po ben dashuri e kemi fjalen e jo sex...sbesoj se po shikon syte.Por po shikon gjithe boten tende brenda syve te saj /tij.
  Ne ato momente je i mbushur ne afsh,sensualitet,deshire te papershkrueshme per te...e shikon e si fillim e fton me sy te te pushtoj te gjithen...e pse jo gjat aktit te dashuris perhumbesh ...pra thjesht shikon ne shpirtin e tij...
  e i flet me veshtrimin tend qe i perket komplet atij/asaj/
  Shikon shpirtin e tij,afshin qe ato sy kane per ty
  duke shikuar ne ato sy,
  gjithe problemet te zhduken
  duke e shikuar ne sy te ben ta duash nga dita ne dit me shume...
  tek ato sy shikon gjithe universin tend cdogje qe te rrethon
  e eshte e magjikshme kur ato sy bashkohen ne shikim...
  duket sikur dhe shpirtat dalin nga vendi e shkembehen
  aty kupton qe ske me frike,nuk ekzistojn dyshimet
  eshte sikur heq dore nga dhimbjet e lejon veten te duash...ti perkasesh dikuj
  ska me fshetesi...je e tija,eshte i yti
  ta shohesh ne sy eshte ti thuash me gjithesine tende TE DUA ...my god how much i love you...

  pak a shume... [​IMG]
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  eh, aman. Kur dicka vjen natyrshem, eshte bukur. Por ka raste kur njeri i kerkon llogari tjetrit, pse s'me sheh ne sy? Madje ka raste kur ai/ajo e ben pyetjen me mendimin per te kuptuar nese s'e shikon ne sy sepse ndoshta e ka tradhtuar me pare.

  Pikerisht ne ato momente te besh "diagnoze"... !
   
 18. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  nese eshte e paster e shikon me deshire , i harron te gjitha madje do thoja je e pavetedishme ...lol
   
 19. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Po se pe ne sy i bje qe ose je ose tjet duke imagjinu dikend tjeter.
   
  Anabell likes this.
 20. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Edhe cilsoje seks se dashurija ka dal nga moda ka sh vite nuk e praktiko me njeri.
   

Shpërndajeni këtë faqe