Sipas jush nje femer dhe mashkull mund te jene shok te ngushte(pa qene te lidhur)?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga horizonti, 27 Jun 2003.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ka dhe snuk ka varet
   
 2. abs

  abs nuk e di...

  PO!
  vecse... shpeshhere djali bjen ne dashuri...
   
  TinkerBell likes this.
 3. MrCool

  MrCool Oldschool

  E kam patur nje shoqe te ngushte ne gjimnaz.. Por te ngushte fare ama. Por, edhe pse ishim "shoke" te pandare, une mbaroja per ate. Ishte nje derr femre qe te linte pa fryme kur e kishe prane. Pas nje kohe, se c'plasi nje shkendije dhe u lidhem, por ky ishte edhe shkaku i prishjes se shoqerise sone. Sepse "lidhja" nuk zgjati me shume se disa jave, dhe kjo e shkaterroi nje shoqeri te forte e cila zgjati me vite.

  Shkurt muhabeti, nuk besoj ne shoqeri te sinqerte mes nje femre dhe nje mashkulli. Sa do qe te permbahesh, njeri nga te dy do kete simpati apo ndjenja per tjetrin. Keshtu qe, shoqeria ose behet "upgrade" ne dashuri ose prishet fare.
   
  Artin and TinkerBell like this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ekzistojne te gjitha rastet, pa perjashtim. Ekziston edhe rasti kur mbetet mike edhe duke patur seks. Ne s'na e heq dot askush nga subkoshienca ate qe na mesuan me dhune se "seksi eshte armik". Prandaj edhe s'do te ambientohemi dot kurre me realitetin normal qe ndodh kudo. Por nje mike, zemra s'e ngaterron asnjehere sado ndjenja te tjera te shtohen.
   
 5. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Në sistemin e sotem, ku njerezit jane bere uniseks, thuhet se është e mundur, por e vërteta është se s'mund te kete shoqeri mes gjinive të ndryshme. Lind ndjenjë mes tyre. Te tille shoqeri siç ke me një shok të ngushtë, nuk mund ta kesh me nje shoqe.
   
  Last edited: 28 Jun 2017
  Aimilius likes this.
 6. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

  Sigurisht se po!
   
  Frank likes this.
 7. MrCool

  MrCool Oldschool

  Pyete shokun tend te ngushte njehere pastaj fol
   
 8. Frank

  Frank Forumium maestatis

  Mendoj që po.
  Por mos te harrojme se ka edhe shoke me perfitime te ndersjellta:p
   
  joetisti_ likes this.
 9. DarkBlonde

  DarkBlonde Valoris scriptorum

  Ke te drejte :spec:
   
  joetisti_ likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nganjehere vajzat, kur dashuria rezikon miqesine (qe ne fakt nuk e rrezikon), per te mbrojtur miqesine, prishin miqesine.
   
  Aimilius likes this.
 11. Johana

  Johana Forumium praecox

  Do te isha ne gjendje te kisha shoqeri te ngushte me nje mashkull vetem po te ishte gay. Megjithate, keshillat qe ata japin ne lidhje me stilin e veshjes se femres eshte bernut. (per te ardhur keq). Duket hashiqare nje femer dhe nje mashkull qe vishen dhe stilizohen nga nje gay.

  Parukeria ku rregulloja floket ne Tirane ishte e pronesuar nga nje cift burre e grua. Ishte unisex. Nje nga parukerite me te mira qe kam pare deri me sot. Rradha ishte e gjate. Femrat gjithnje kreheshin nga burri i cili ishte teper mashkullor dhe me tatuazhe kurse meshkujt nga e shoqja e tij. Nje mashkull i vertete di si te stilizoje nje femer te vertete dhe e kunderta.

  JC


  Meshkujt gay nuk mbajne tatuazhe.
   
  Last edited: 4 May 2018
 12. ParentalAdvisory

  ParentalAdvisory Primus registratum

 13. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Shokë të ngushtë jo e jo, por ndonjëherë as shokë.
   
  Artin likes this.
 14. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

 15. Jorina_

  Jorina_ Forumium praecox

  Ci keni kto aman se na cmendet!
  Keni par shume Filma me Friends with Benefits dhe pastaj kujtoni se jeta eshte Hollywood?!
  Me sa meshkuj punoj ne dite, pi Café, hajm dreka e darka etj dhe sipas jush duet te gjith kto te duan ndonje gje prej meje apo une prej ktyre?
  Ju ka ik truri pz
  Normalisht se ka shoqeri mes mashkullit dhe femres se nuk i kontrollon te gjith .....por truri!!

  Mendoj sa me i izoluar te jesh aq me shume do kishe ra ne dashuri me nje shok/shoqe!
  A nese ke shume shoqeri me njerz te ndryshem as qe te bin kto budalliqe ne mend!!

  Shoku/Shoqia o per mua si nje mik/mike e familjes imagjinoni ca budallik keni shkruar me siper!!!!
   
  Alivia likes this.
 16. Frank

  Frank Forumium maestatis

  e ke myt lol
   
 17. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Fiks pra. Friends with benefits nuk ekziston (nuk funksionon) se po u fut benefiti ne mes nuk je me friend.

  koleg pune, shoke, apo miq patjeter qe ekzistojne, askush nuk e mohon kete
  por kur flasim per shok te ngushte ndryshon puna.
  Qe nje femer nuk do gje eshte e pranueshme por duhet dhe ata te mos duan gje prej saj.

  kjo qendron. sa me i izoluar te jesh aq me shume mund te kesh probleme te ketij lloji.
  megjithate ka ndryshime mentaliteti femer/mashkull dhe eshte normale qe te lindin deshira
  apo ndjenja kur je me dite vazhdimisht (shok i ngushte)
   
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Pse te mos jene. Eshte, eshte e mundur. S'do te duhet te ishte e mundur, por sado te perpiqet mashkulli (shoku i ngushte) femra s'do vet :p
   
 19. olofssonlarstony

  olofssonlarstony Forumium praecox

  Përshëndetje Z. dhe znj
  Numri im (whatsaap) : +46705117485
  Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
  Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
  Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 20000 € në 5.800.000 € me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
  Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
  Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
  Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
  * Kredi Financiare
  * Kredi hipotekore
  * Hua për investime
  * Auto kredi
  * Borxhi i konsolidimit
  * Linja e kredisë
  * Hipotekë e dytë
  * Shlyerja e kredisë
  * Hua personale
  Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
  Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com
   

Shpërndajeni këtë faqe