SOS ! Milaim Ramen do veshe te kuqen ... Ate te Zvizres ! . C'po ndodh me te ?

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Sportdashesi, 12 Jan 2003.

 1. Sportdashesi

  Sportdashesi Primus registratum

  SOS ! Milaim Ramen do veshe te kuqen ... Ate te Zvizres ! . C'po ndodh me te ?

  SOS ! Milaim Ramen do veshe te kuqen ... Ate te Zvizres ! . C'po ndodh me te ?

  pergatitur nga Arlind Ciri ( www.Sportdashesi.com )

  Ndersa nga sportdashesit shqiptare u be feste per marrjen e pashaportes nga Millaim Rama dhe veshjen e tij me fanelen e ekipit kombetar duket se kane qene te shpejta dhe para kohe. Ngjarjet jane duke rrjedhur shume shpejt dhe drejtuesit zvicerane te futbollit ben c'eshte e mundur dhe kane realizuar deri tashti per ta perfshire Ramen ne rradhet e tyre .

  Keshtu gazeta zvicerane me daten 11 Janar 2002 njoftojne per veshjen e Rames me ngjyrat kuqe te Zvicres. C'ka ndodhur ! Me poshte po japim artikullin e nje gazete zvicerane .

  *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
  Milaim Rama (27) , Basketboll per shqiptaret !
  Mjaft bukur per Zvicren : Milaim Rama i "Thun" do te vishet ne te kuqe ... ( Ate te Zvicres )

  Shqiptaret ngulmore te FSHF rane ne bllof - sepse Sulmuesi i "Thun" Milaim Rama ju bind keshilles se mencur te Trajnerit Kombetar Zviceran Koebi Kuhn.

  Rama ishte ne dileme. Do te rreshtohet me Zvicren apo me Shqiperine ? . Dje Rama dha pergjigjen perfundimtare :
  " Une do te pres per pashporten e kuqe ( zvicerane ) . S;ka rendesi sa do te zgjas qe ta marr ate . Kete vendim une e mora qe ti vertetoj Koebi Kuhn se zemra ime rreh tashme me te vertete vetem per Zvicren.

  Koebi Kuhn, i cili i kishte rekomanduar Rames durim , eshte impresionuar nga fjalet e tij. : "Milaimi ra nje konkluzion. Kjo tregon per nje pozicion i konsekuent dhe te shendetshem. Nqs do ta apeloja ate , une jam i sigurte se une do te llogaris 100% kete lojtar.

  Rama eshte ende ne pritje te marrjes se kombesisezvicerane qe nga 3 Dhjetori i vitit te kaluar . keshtu ai do te luaj per Zvicren vetem nqs ai merr pashaporten e kuqe zvicerane. Rame do ta mare ate ne mundesine me te te afert ne fund te Korrikut.

  Per Shqiperine , kosovari shqiptar do te inkruhadohej menjehere ne te. Presidenti i FSHF Duka i kishe premtuar atij nje natyrilizim te menjehershem me pasaporte shqiptare !

  *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

  Shpresojme qe ky te mos jete vendimi i fundit i Rames dhe karten e fundit le ta luaje nqs jane te zote ne FSHF me mencurine me te madhe . U vonuan shume ndoshta deri me 3 Dhjetor 2002 . Ben dicka tashti ne fund por ama le te bejen te pamunderen per ta perfshire Ramen ne ekipin kombetar. Nqs nuk jane te zot te mbajne shqiptaret si nenshtetas shqiptare nuk e kuptojme sesa te zot do te jene te mbajne te gjalle nje sport i cili ne 10 vjecarin e fundit ka kaluar poshte nivelit zero .
   

Shpërndajeni këtë faqe