Star Wars - Trilogjia e trete

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Aki, 14 Jul 2015.

 1. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Me sa pashe ne disa fragemente kyçe per mendimin tim rregjizori jep disa detaje per filmin qe do vijoje, dmth pjesen e dyte.
  Kte rradhe besoj kemi nje histori te kundert me ate qe ndodhi me Anakin-in.
  Ne dy/tre fragmente filmi me percolli ate sensacion :p
  Sdo them se ku ama nqs e keni vene re edhe ju kete gje shprehuni :)
   
 2. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Code:
                ...''..
                ....,;:ol:.      Zoteri, erdhen rebelet dhe
                ....',;:coOk;    / jane te cuditshem dhe
                .'clc:,',:dkXK:   / nuk zene rehat derisa ato
             . .. ;dxdl'....,xONWO. /  uniformat e shpifura
           . .......;xkxc......'kOXNX./  stormtrooper te ndrrohen
    ........................lkxo,......lOKXWX.  me kostume macesh!
    ..........................;loo:'...,lkkKNWx
  ................................,;;;;:ocxkKXWW
  ................................',;:clodk0XNNN.
  ...............................'',;;ccoxk0XNWM.
  .................................',;;:oodOOXX
  .................................',;;:oook0Nd
  
   
 3. Aki

  Aki Painted in Black

  Derisa presim pjesen e dyte te trilogjise se trete akoma me dyshimin se kush eshte Ray, ja keta qe sngopen po pergatisin nje antologji, nje film me ngjarje para ndodhive te te tererere Star Wars, me emrin Star Wars Rogue One, ose vetem Rogue one me aktore...well qe sjane te filmat fare, plus diego luna(mbase ben nje dirty dancing ketu) dhe per ata qe kane shpresa akoma se Star Wars eshte film serioz, ju rikujtoj se ne shpjegimin e ketij filmi ne Wikipedia shkruan SPACE OPERA(me fjale tjera tele novele)
  E kshu y tu mama tambien star wars :p
   
  gurax likes this.
 4. Aki

  Aki Painted in Black

  SPOILERS: mos harroj te them qe princess Leia do vdese.

  Good night :D
   
 5. addictedru21

  addictedru21 Primus registratum

  Science fiction films to attract more. This Will definitely see. Maybe I'm lucky, and find out Before the cinema, the Internet here...:cool:
   
 6. gurax

  gurax Pan ignoramus

  @addictedru21 , te lutem shkrimet te jene ne gjuhen shqip. Anglisht apo ne ndonje gjuhe tjeter mund te kete nje batute apo nje reference apo ndonje tjeter gje relevante apo ilustrative, por ne thelb shkrimet duhet te jene ne gjuhen shqip.
  :)
   
 7. Aki

  Aki Painted in Black

  Ok kjo ska te beje me filmin fare, por i gjeta rastesisht keta(me vonese) dhe se leja dot pa i sjellur hahah me shkrine

   
  TinkerBell likes this.

Shpërndajeni këtë faqe