Sugjerime per rikategorizimin e temave

Diskutime tek 'Fjala ime për përmirësimin e Forumit' filluar nga Al-Punk, 23 Mar 2011.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Pershendetje miq,
  Vej re qe forumi ka nje grupim kategorish qe shpeshhere nuk perputhet me temat qe deshirojme te shkruajme.
  Nese mundeni, mirepresim sugjerimet per ri-organizim te temave.
   
  Sonia007 and Megg like this.
 2. Megg

  Megg Carpe Diem

  Pershendetje,,,po mendoja te hapja nje teme,qe permban nje artikull interesant per estetiken,por mungon nje kategori e tille"Bukuri&Moda" apo dicka e tille...
  Mendoje 1 here...:)
   
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Ku mendon se duhet ta hapim? ne cilen kategori?
   
 4. Megg

  Megg Carpe Diem

  Tek "Tema te tjera"ose "Tema shoqerore" do ishte me e pershtatshme...:)
   
 5. olti

  olti Neo

  Te Tema Shoqërore disa emra rubrikash jane ne trajten e shquar dhe disa ne te pashquaren.

  Te Aktualitet rubrika Ballkani, ky zjarr i fshehur eshte e tepert dhe mjaft mire mund te ishte nenrubrike e Arena Ndërkombëtare

  Te Kultura Kombëtare & Boterore rubrika Shqiperia nuk merret vesh cfare qellimi ka. Eshte te kategoria e kultures, por ka dhe postime per heqje taksash doganore. Nje emer me i pershtatshem do ishte me mire. Pastaj rubrika e letersise, qe gjendet ne nje kategori meposhte, te Arti, shume mire do te pershtatej ne kete kategori. Ose dhe te bashkohej me rubriken e Gjuhesise.

  Te Shkenca Natyrore rubrikat Planeti Im dhe Jeta rreth Nesh shume mire mund te ishin bashke.

  Ka tre rubrika te ndryshme per lloqe kavaje. Chit Chat me Chatistet e Tjere, Thashetheme, etj. etj., Koktej Diskutimesh. Keto shume mire mund te behen nje rubrike e vetme. Madje edhe Antarët e forumit, Urime dhe pershendetje, Galeri te ndryshme te Anetareve! jane te teperta. Tre rubrika nevojiten per keto pune. Nje per chit-chat, nje per tematika te ndryshme qe s'i pershtaten asnje rubrike tjeter dhe nje per Anetaret e urimet, njohjet mes tyre. Pra nga 6 rubrika mund te behen vetem 3 me mision te qarte per secilen.

  Koshi dhe Arkivi s'kane pse te jene publike. Ok, Arkivi mbase po, por Koshi definitivisht jo.

  Nje rubrike per studentet, del e tepron. Pastaj Albstudent.com ka skaduar dhe eshte domeni parkuar tashme. ASAN s'dihet ca eshte.

  Nje kategori per Chat-in te #shqiperia? Se di ne ekziston akoma chat-i IRC, por ne qofte akoma ne internet, prap se prap nje rubrike do mjaftonte e tepronte.

  Te Biseda mbi Web-in ka shume rubrika. Disa jane te panvojshme fare, si ajo per sigurine ne Web (kur kete pune e permbledhin disa tema), ose si rasti i RPC.BLOG.AL qe s'ekziston me. Linux Servers atje melart, eshte po ashtu i tepert.

  Te Forume të tjerë nje rubrike per Shqiperia.com eshte ok, por nuk ka shume kuptim tashme qe Albforumi eshte vete pjese e Shqiperia.com
  Ndersa shkodraonline.com ka nje forum te vetin kush e di sa kohe qekur. Nuk ka kuptim te kete AF nje rubrike vetem per te.
  Diapazon duhet derguar siper, atje te Filozofia etj. Mbase ne krye fare, mqs eshte pjesa me e vecante dhe me me vlere e AF.
  Parlamenti Rinor. Kot, i dale jashte mode dhe i braktisur qe prej 2007.

  Kaq kisha une.
   
  Ildri, Megg and Hank like this.
 6. Ildri

  Ildri Forumium maestatis

  Kam pare shume tema neper kategori te ndryshme dhe a mund te them nje mendim per dicka nese me lejohet ne lidhje me temat dhe kategorite?
   
 7. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Ildri ideja eshte qe mund te sugjerosh dhe mirepriten sugjerimet.
   
 8. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Dakord me Megg duhet nje add e tille,sidomos per adoleshentet :)
   
 9. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  eshte tek moda
   
  Sonia007 likes this.
 10. Drita84

  Drita84 Primus registratum

  Mirembrema, nuk e di nese eshte vendi i duhur per te bere nje pyetje... doja te pyesja nese ndonje prej antareve te forumit kishte info per nje emision qe transmetohet ne shqiperi....po9r nuk shikoj nje sekion Tv....! ku mund te shkruaj per temat elidhura mbi Tv? ose ka ndonje thread te pergjithshem ? Sepse nuk po orientohem dot fare. Thnx per ndihmen
   
 11. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Besoj tek kjo kategori do ishte mire: http://forumi.shqiperia.com/forums/duke-shfletuar-mediat-komenti-i-lire.25/
   
 12. Hipocrati

  Hipocrati Hipocrati

  Albforum , eshte nder forumet qe ka tradite , une e kam vizituar prej me shume se 5 vitesh, ka nevoje per nje imazh me dinamik, duhen zhvilluar ide te reja!
   

Shpërndajeni këtë faqe