Sugjerimet

Diskutime tek 'Fjala ime për përmirësimin e Forumit' filluar nga Al-Punk, 2 Feb 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Sugjerimet

  (Teme e re)
  Ju lutem sugjeroni vetem per ndryshime ne forum. Ankesat ju lutem drejtojini tek nje teme tjeter. Cdo Chit Chat do bllokohet dhe do kete deri dhe BANe!
   
 2. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Sugjerimet

  Sugjerim:
  Sugjeroj qe anetareve te sapo regjistruar tu hiqet e drejta per te hapur tema te reja. Kjo te evitonte se pari temat e perseritura dhe se dyti tema te tipit: "Kjo\ky jam une", apo tema ne te cilat ky anetar reklamon biznesit e tij ose faqen e tij te re ne Internet. Ka sh anetare qe anetareson thjesht per kete te fundit, bejne nje postim te vetem, na dergojne me PM mesazhe duke i bere reklame faqes se tij personale psh. dhe pastaj zhduken.
  Pastaj, pasi te kete kaluar nje fare kohe ne forum, ti jipet e drejta te hape edhe tema te reja.

  Si thoni?
   
 3. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Sugjerimet

  Jam dakord me shoqen parafolese! Kjo e drejte mund t'u jepet p.sh pas 50-100 postimeve te para!
   
 4. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Sugjerimet

  Ai qe ka per te bere spam, spam do te beje. Megjithese kjo mund ta reduktoje, por imagjino tani se cfare do te mendoje nje user kur do te hape nje teme e nuk mundet, per mendimin tim, shume kane per ta lene fare.
   
 5. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Sugjerimet

  Shume gabim n.q.s. behet keshtu.

  Ajo gje eshte privim i te drejtes per te shkruar dhe shprehur mendimin e tija.
   
 6. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Sugjerimet

  Futja kot. 50 postime brenda nje dite behen, plus qe kur dikush do te reklamoje dicka te veten, s'ka nevoje per hapje temash, shkon edhe paraziton ne tema te tjera ( pra me mire qe te kete nje teme te veten, behet me e kontrollueshme ceshtja ).
   
 7. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Sugjerimet

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Shume gabim n.q.s. behet keshtu.

  Ajo gje eshte privim i te drejtes per te shkruar dhe shprehur mendimin e tija.

  [/ QUOTE ]

  Po pse, editimet qe i behen postimeve tona nuk cenojne te drejten tone per te shkru? Jo te gjithe e kuptojne "lirine e fjales" ne sensin e duhur. /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 8. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Sugjerimet

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ai qe ka per te bere spam, spam do te beje. Megjithese kjo mund ta reduktoje, por imagjino tani se cfare do te mendoje nje user kur do te hape nje teme e nuk mundet, per mendimin tim, shume kane per ta lene fare.

  [/ QUOTE ]

  Pse eshte me i rendesishem mendimi i nje useri te ri sesa bezdisja ndaj nje useri te vjeter per ty Ujk? /pf/images/graemlins/shocked.gif Ti preferon te me largosh mua ( anetare qe nga 2002 , bie fjala) sesa te largosh nje te ri? Boh, keni ca mendime te cuditshme ju nganjehere. /pf/images/graemlins/crazy.gif
   
 9. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Sugjerimet

  Editimet n.q.s. behen, behen per nje arsye- ke dale jashte teme apo ke ofenduar dike, etj te ketij lloji.
  Te ndalosh dike te sapo-regjistruar te hape teme sepse keshtu thone anetaret e vjeter eshte hipokrite. Duhet te mendosh se kur je regjistruar ke patur te drejte te shkruash ne te gjitha cepat e vena ne dispozicion per anetaret ne forum.

  C'fare do e terhiqte nje anetar te ri te vazhdonte qendrimin ne kete forum n.q.s. nuk do te lejohej te hapte tema?
   
 10. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Sugjerimet

  Hipokrite? Sa kollaj i perdorni kto fjalet e medha more aman!
  Po po, te drejte kam patur por s'mbaj mend te kem hapur ndonje teme. Sepse edhe mamit time i dhemb koka, edhe une kam probleme me komshien po s'hapi tema per te diskutu te tilla gjera ne forum, sic bejne disa. Sot per sot ka aq tema te hapura saqe besoj se mbulojne pak a shume te gjitha gjerat per te cilat mund te diskutohet. Nejse une e dhashe mendimin tim, beni si te doni.
   
 11. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Sugjerimet

  Nje anetar i ri qe ja fut shumicen e rasteve kodra pas bregut nuk e di fare se si funksionon forumi...as nuk e merr mundimin te "shfletoje" temat ose nentemat e ndryshme...hyn dhe me nje shkrim hap nje teme te re nderkohe per ate qe ai flet ka tre kater tema te tilla te njejta gjithandej edhe ne "sociologji" edhe ne "dashuri" edhe tek "makina dhe motorra"...e ku eshte bukuria ketu?!!!Mua me ka bere pershtypje shume qindra here dhe eshte shume bezdi te shkruash faqe e faqe plot per ti mbush mendjen tjetrit qe eshte me e thjeshte te lexosh pak para se te hapesh nje teme te re...
   
 12. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Sugjerimet

  Cupa rrini te qeta. Nuk vendos une per kete gje. lol

  Good luck ne 'motion' qe keni parashtruar.
   
 13. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Sugjerimet

  tek komanda :
  shfaq te gjith postimet e perdoruesit

  pse nuk ekziston lirija e zgjidhjes
  po
  jo ?

  Hyn me teper tek privacy e antarit,
  temat ku antari shkruan duken,s'esht nevoja
  nese dikush esht i interesuar,te pyesi me pm .

  me duket nje komand antipatike,thjesht
  te pakten pretendoj te kem zgjidhjen - po/jo /pf/images/graemlins/shrug.gif .
   
 14. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Sugjerimet

  Koment i panevojshem


  Sugjerimin tim e dhashe tek tema qe u fshi : Jepini mundesine cdo anetari qe te ndryshoje titullin nen emer dhe ngjyrat si te nofkes ashtu dhe te titullit. Shtoni emoticons te reja.


  Shenim i panevojshem


  Kam dhe nje kerkese te vockel ne trajte sugjerimi : Na rritni kapacitetin e kutise se mesazheve private. Bejeni 250 per anetaret e thjeshte. Per mod dhe admin zgjidheni mes jush.

  Uroj ti beni te gjitha keto /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Sugjerimet

  Aurora, shkrimet tuaja jane publike! Si te tilla cdo kush mund ti shohe.
  Nese do hapej nje forum privat dhe do shkruaje aty (brenda AF) atehere shkrimet e tua nuk do te shfaqeshin ne ate listim!
   
 16. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Sugjerimet

  Nuk eshte sugjerim, ketu sugjerohet per Forumin / Mundesite e tij dhe nuk jepen leksione se si te jesh Moderator i mire!

  Te lutem rrespekto hapesiren dhe mundesine dhe mos e shfrytezo per te ulur punen e te tjereve!
   
 17. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Sugjerimet

  Shkrimet e mija jan tek temat e caktuara...

  permbledhja e tyre,su perket askushit!

  Nuk e di nese jam shpjeguar keq une,apo s'me ke kuptuar mire ti. Gjithsesi!
   
 18. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Sugjerimet

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Sugjerim:
  Sugjeroj qe anetareve te sapo regjistruar tu hiqet e drejta per te hapur tema te reja. Kjo te evitonte se pari temat e perseritura dhe se dyti tema te tipit: "Kjo\ky jam une", apo tema ne te cilat ky anetar reklamon biznesit e tij ose faqen e tij te re ne Internet. Ka sh anetare qe anetareson thjesht per kete te fundit, bejne nje postim te vetem, na dergojne me PM mesazhe duke i bere reklame faqes se tij personale psh. dhe pastaj zhduken.
  Pastaj, pasi te kete kaluar nje fare kohe ne forum, ti jipet e drejta te hape edhe tema te reja.

  Si thoni?

  [/ QUOTE ]

  Vintage nuk mund te percaktohet sa i ri eshte nje anetar nga numri i postimeve qe ka. Ka anetar qe lexojne qe ne 2000 po qe shkruajne shume rradhe.
  Do perpiqemi qe te reduktojme perplasjen e temave me nje moderim me te mire.
   
 19. cacol

  cacol Forumium maestatis

  Re: Sugjerimet

  Mand, thuhet rralle jo rradhe.


  Nje forum i nderuar, sic pretendon te jete AF, duhet te kete drejtues qe njohin te pakten drejtshkrimin e gjuhes shqipe. Nuk e kam me ty personalisht, eshte koncept me i gjere.


  Perseris: Perderisa AF eshte plot me moderatore dhe admina, atehere nuk ka pse te ekzistoje preokupimi per shkrime jashte teme, per sharje apo per spam. Ne cdo shtet ka "kriminela dhe vandale" por keta bejne qejf vetem aty ku "shteti dhe policia" hane miza.
   
 20. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Re: Sugjerimet

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Shkrimet e mija jan tek temat e caktuara...

  permbledhja e tyre,su perket askushit!

  Nuk e di nese jam shpjeguar keq une,apo s'me ke kuptuar mire ti. Gjithsesi!

  [/ QUOTE ]

  Aurora te kam kuptuar, theksi i asaj qe po thoja eshte, qe nese nje person deshiron qe te lexoje temat e tua... ai i lexon ato duke bredhur dhe duke i gjetur me nje fare mundi. Disaktivizimi nuk do zgjidhte gje. Nga ana tjeter, kjo eshte nje lehtesi. Nese me pelqejne shkrimet dhe mendimet e nje anetari, e kam te lehte te lexoj gjithcka ai ka shkruar!
   
Thread Status:
Not open for further replies.

Shpërndajeni këtë faqe