Të mbrojmë të fortit nga të dobëtit!Në 170-vjetorin e lindjes së Friedrich Nietzsche.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Solaris, 22 Apr 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te lumte. Qenke super e mbarsur me mencurine e ketij shkrimtari. Te kam zili.

  E ke zakon qe nje liber ta lexosh me shume se nje here?
   
  Solaris likes this.
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Edhe ti ke gjithë kohën e duhur për ta lexuar.
  Po , librat pothuajse i blej mbasi të kem kursyer disa qindarka të mjera , po fatmirsisht i kam blerë dy libra të tij.
  Pjesën tjetër e plotësoj përmes Bibliotekës që me shumë vështersi i gjen edhe aty , ose nuk i gjen fare.
  Prandaj koha prej dy javësh në dispozicion nga marrja në bibloteke nuk me lë shume hapësire të kushtëzon ,
  ndonëse dua shumë ti rikthehem atyre që më kanë entuziazmuar.
   
  Thamina and joetisti_ like this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sakrifice qe beke dhe ti ! Edhe une me mundim siguroj lek per libra. Por mua me terheqin shume edhe ata artistike, romane.
  Por e di sepse me ndodh edhe mua t'i rikthehem nje libri qe te ben per vete.

  lior, te duket cudi qe u eksitova nga ty duke folur per Nicen?
   
 4. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Joshje Intelektuale. :p:)
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  haha. Gjen fjalet e duhura per cdo here.

  po dal; naten.
   
  Solaris likes this.

Shpërndajeni këtë faqe