Te jesh apo te mos jesh....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Hipocrati, 16 May 2013.

 1. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  jeta eshte ketu....ne vijme, jetojme nje pjese te shkurter te saj, egzistojme per ca kohe ku mundohemi te dime se kush jemi dhe a na pelqen te jemi vetvetja...mundohemi te kuptojme gjera qe ndoshta s 'do ti zgjidhim asnjehere....ikim e leme...e marrin te tjere....por jeta s te jep "dore".
  Po mos isha gjalle...ketu s 'ka lidhje! sepse jam gjalle! kush jane te gjithe qe do te me oronin "doren"?:)
   
  joetisti_ and dr love like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Mbase s'me kuptove ti ose mbase s'u shpjegova mire une.

  Thuhet: jeta te ul, jeta te nge, jeta te lumturon, jeta te poshteron etj. Kjo ndodh sepse personi eshte gjalle dhe ndihmen ia japin te tjeret por, thuhet se ia dha jeta sepse po te mos ishte gjalle atehere sado te perpiqeshin te gjithe per ta ndihmuar, s'do ta kishin mundesine. U sqarova??
   
 3. Shaban Cakoli

  Shaban Cakoli Forumium praecox

  me mire te jesh
   
 4. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  ncuq! nuk u sqaruam! :p
   
  joetisti_ likes this.
 5. Shaban Cakoli

  Shaban Cakoli Forumium praecox

  perse,pyetja eshte:Te jesh,apo mos te jesh,une tem me mire te jesh
   
  joetisti_ likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nganjehere eshte mire te mos kuptohesh per te gjitha.
  Te kuptohesh apo te mos kuptohesh, kjo eshte ceshtja.
   
 7. dr love

  dr love Locus omnem


  sa seriozisht.e merr..ske pse sqaron njeri per mendimet e tua.
   
  joetisti_ likes this.
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume e drejte. Kur i shpjegon te gjitha, s'betet asgje per te cilen te kesh deshire ta zbulosh. Pak mister eshte mire.
   
  dr love likes this.
 9. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  pikerisht...ne po diskutojme, s eshte e thene te kuptohemi...
   
  dr love and joetisti_ like this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E drejte. Por une e kam pasion te perpiqem me misterin per ta zhveshur disi(jo nudo). Por e drejte...
   
  dahlia likes this.
 11. dr love

  dr love Locus omnem

  po timin.e zhveshe?
   
  dahlia and joetisti_ like this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per nje cast po. Dhe madje nudo per nje cast. Pastaj u vesh(misteri) me rroba te trasha dimri. E pelqeva edhe ashtu...
  Ti timin?
   
  dr love likes this.
 13. dr love

  dr love Locus omnem

  akoma jo..te kam zhveshur deri ne mes.
   
  joetisti_ likes this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Aha. Paske ecur shume :)

  Po dal. Naten e mire.
  Naten e mire te gjitheve.
   
  dahlia likes this.
 15. dr love

  dr love Locus omnem

  naten..mirmengjes.
   
  dahlia and joetisti_ like this.
 16. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  hahahahaah kjo love-ja me bo me qesh! naten dhe mos harroni driten nez!
   
  joetisti_ likes this.
 17. Hipocrati

  Hipocrati Hipocrati

  "Njeriu fillon te jetoje kur jeton jashte vetvetes" ...thote Einstein
   
  joetisti_ and dr love like this.
 18. dr love

  dr love Locus omnem

  Kam filluar te mar pak edhe une nga menyra e tij e te parit te jetes
   
  Hipocrati likes this.
 19. dr love

  dr love Locus omnem

  [​IMG]
   
  Hipocrati likes this.
 20. dr love

  dr love Locus omnem

  [​IMG]
   
  Hipocrati likes this.

Shpërndajeni këtë faqe