Te jesh apo te mos jesh....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Hipocrati, 16 May 2013.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E kemi provuar te mos jemi dhe s'dime si eshte!! Para se te ishim, nuk ishim. Te jesh eshte bukur.
   
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  s;te kuptova?
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Mund te kesh degjuar te thuhet: "Ne ate kohe kam qene tek 'ato' te babit" Gjysme e vertete sepse aty eshte gjysma e informacionit te fetusit, pjesa tjeter eshte ne veze te femra por, gjithsesi, njihet se aty kemi qene. Por, me pare akoma se aq, ku ishim?? Pra s'kemi qene. Pra kemi provuar mosqenien(gje qe e marrim me mend vetem tani qe jemi). Provojme edhe qenien, dhe dalim ne perfundim se eshte me mire te jesh.
  U sqarova??
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  Oohuu sa thelle i paske hyre ksaj analize.
  E kuptova thelbin
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Per shaka m'u kujtua nje pjese nga teatri "shi ne plazh". Ndrenika i thote: "Paske rene ne te thella profesor!" dhe ai i thote: "Ee, po s'do jemi githmone ku rafsha mos u vrafsha. :) (Nese e kujton me sakte dialogun, me korrigjo :) )
   
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  hahaaaaa
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sa vertet e thelle eshte pyetja e temes, ne fakt. Vetem qe s'varet fare fare nga ne, te jemi apo te mos jemi.
   
  dr love likes this.
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  e vertete
   
  joetisti_ likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  shume e vertete. Por te jesh perjetesisht a nuk lodhesh?
   
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  se besoj..po sdo me pelqente vetja me rrudha..dua te vdes e bukur..me mire se te jetoj e shemtuar.
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ai qe te do te pelqen sido qe te jesh. Rrudhat jane fisnikeri dhe pjese e jetes.
   
 12. dr love

  dr love Locus omnem

  Nuk me pelqen mua...i kam tmerr
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po s'do te jesh e vetme. Gjithe shoqet e tua do te jene. Gjithe shoket e tu do te jene. Edhe ai qe tani e do, edhe ai do te jete. Edhe une. Edhe anetaret e tjere te albforumit...
   
  dr love likes this.
 14. dr love

  dr love Locus omnem

  dhe une do jem..po sic jam sot..nuk do ndryshoj..do bej pakt me djallin hahashaaa
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ta uroj. Por edhe shkenca ben mrekulli. S'duhesh ta kesh problem. Me ben te vuaj kjo "vuajtje" jote. :(
   
 16. dr love

  dr love Locus omnem

  uaaa mu thye thoi..
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te pelqen aq shume t'i kesh te gjate?

  Femrave u shkojne shume por si ia beni kur beni pune shtepie apo edhe per tastieren?
   
 18. dr love

  dr love Locus omnem

  me doreza..ne tastiere duken sexy edhe kur pi cigare.
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te besoj. Por i ke te tute apo te vene. Sa kushton nje?
   
 20. dr love

  dr love Locus omnem

  te mite..pi vitamina per floket dhe thonjte..kushtojne15000l te vjetra.
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe