Te jesh apo te mos jesh....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Hipocrati, 16 May 2013.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Me befason. Sa te gjate jane?
   
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  jo shume.te pranueshem.
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  cfare ngjyre preferon?
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  te kuqe flake.ose french.
   
  joetisti_ likes this.
 5. dr love

  dr love Locus omnem

  Jam..dhe me pelqen te jem..kjo qe jam
  E sigurt ne hapat qe hedh
  e vendosur ne vendimet qe marr

  Jam kjo qe jam
  E brishte..si nje lule
  E bukur si nje flutur shumengjyreshe
  Plot drite ..si xixellonje

  Jam ..kjo qe jam
  Egoiste..mendjemadhe..e panenshtruar..rebele

  Jam kjo .....qe jam ndertuar ne vite
  jam forcuar me kohe....dhe ..do te jem po kjo.nder vite..deri ne vdekje

  Une kam qene...jam..dhe do te jem...UNE..
   
  joetisti_ likes this.
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  me mire te jesh ..:balanc:
   
 7. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  po jemi moj te shkreten Jeeemi!:)
   
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  jemi qe jemi..i fusim i ca thashetheme.
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te jem, por te jem mire.
   
  dr love likes this.
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  jam ....dhe ndjehem mire
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nganjeher jam jo dhe aq mire, por me mire te jem.
   
 12. dr love

  dr love Locus omnem

  JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
   
  joetisti_ likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  E te mendosh se do te vije nje dite kur askush nga ne s'do te jete... asnjehere me...
   
 14. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  gabim....kur ti mos te jesh me edhe une gjithashtu...broçkullat qe ke shkrujt ne forum (jane pjese e jotja)...do ngelen perhere! mire do ish te ngelej diçka me e rendesishme se budalliqet e momentit!
   
  joetisti_ and dr love like this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ashtu mendon? Po c'rendesi ka kjo? Ne s'do te jemi me kurre. Sa cudi qe s'do te jemi me kurre. Mbase besimi fetar ka te drejte. Mbase ka jete pas vdekjes.
   
 16. dr love

  dr love Locus omnem

  Eshte e vertete..shirti nuk vdes..do jete ne nje trup tjeter.ndoshta me te cmendur se ne.
   
  joetisti_ likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Une e besoj disi. Sikur te ishte me zgjedhje se cfare do te donim te ishim pas kesaj jete ! Do te me pelqente te isha gjithcka here pas here. Duke filluar me lule e duke vazhduar me kafshe. Si kafshe ne fillim do te doja te isha ujk. Pastaj elefant e keshtu me radhe.
   
 18. dr love

  dr love Locus omnem

  ti ke shpirtin e nje qingji..nuk do te mundje kurre te ishe ujk.
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po do te isha i maskuar si ujk :p
  Cne kjo pershtypje?
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jemi qe jemi veglat i kemi a ....
   

Shpërndajeni këtë faqe