Te jesh apo te mos jesh....

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Hipocrati, 16 May 2013.

 1. Hope

  Hope dans ton coeur

  Te jesh i bukur, nuk ka rendesi...se bukurin tuaj e josh nje njeri.. - Te jesh i zgjuar, s'do te thote gjithcka..se mendjen ta prish dhe nje budalla.. - Te jesh i pasur, kot sa je ..parat sot i ke neser s'i ke.. - Te sinpatizosh dike eshte fare kot..se thua eshte engjell e te del idiot.. - Te jesh i sinqerte eshte fatkeqsi.. ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi.. - E te dashurosh, thone eshtë gje e bukur.. nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur...!
   
  Hektor12 and dr love like this.
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  shume pesimist
   
  Hektor12 likes this.
 3. silvi.silvi.silvi

  silvi.silvi.silvi Forumium praecox

  Une them te jesh ,
  Sepse kur je ke mundesi te lesh nje gjurme ne jete ,kush te madhe e kush te vogel,por rendesi ka qe do e lesh,por dhe kur mos te jesh nje pjese e juaja do jet ,pasi qellimi ose me sakte cilkli i jetes eshte te lindesh ,te rritesh.te krijosh nje familje (femije)e me pas te vdesesh,
  POR femijet tuaj do jene ne nje fare menyre vazhdimesia juaj ,pasi nje pjese e juaja do jetoj brenda tyre,do jetoj bashke me ata.
  Pra edhe kur mos te jesh me ,prap do jesh.
   
  Hektor12 likes this.
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  sot do dua te jetoj ate cme jepet me te gjitha ycklat e jetes ...
   
 5. dr love

  dr love Locus omnem

  Sot .se di.. .Po me pelqejne te dyja versionet e gotes
   
  Hektor12 likes this.
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  eshte to be or not to be tema jo pune gote eshte ne vend tjeter ajo gota :D
   
  dr love likes this.
 7. dr love

  dr love Locus omnem

  Hahahaa..se paskam pa hahahaaa..
   
  Hektor12 likes this.
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  he pra ska gje po gati afer jane pa merak ...
   
  dr love likes this.
 9. dr love

  dr love Locus omnem

  S'qenkam ne terezi sot..me mire mos te jem
   
  Hektor12 likes this.
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  avash ti sa shkurt i pritke drute me ... merre embel ...
   
  dr love likes this.
 11. dr love

  dr love Locus omnem

  Ti zere kollaj soba...me thene te drejten..sa veshtire e paskam me ca dru sot..
   
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  pse ty te ka ra me bo drute sot ... deri ke ty ka mbrrit puna
   
  dr love likes this.
 13. dr love

  dr love Locus omnem

  Po shfrytezojne forcen time ...ca te bej....i kam trute me muskuj
   
  Hektor12 likes this.
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  hahhahah... hallalll se paskam degju ndonjehere kete trute me muskuj hahahah
   
  dr love likes this.
 15. dr love

  dr love Locus omnem

  Ee drut i caj me forcen e mendimit une..hahahaa
   
  Hektor12 likes this.
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Bravo shume e forte.. se mos ke marre pjese ke ai filmi x-man me se ata ishin ashtu tip mutantesh ..
   
 17. dr love

  dr love Locus omnem

  Nuk ta tregoj..vdis me dyshim
   
  Hektor12 likes this.
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  jo moj skam per te vdek ... nejse une thash se mos ke qene edhe ti :p
   
  dr love likes this.
 19. dr love

  dr love Locus omnem

  Pa vdek ti se tregoj qe isha une.
   
  Hektor12 likes this.
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  si puna e asaj kur mori sigurimi i shtetit dikur dhe i thonte njenit trego emrat e shokeve ... ai pergjigjej per qiell e per dhe emrin e Gjeloshit nuk e tregoj ...:p
   
  dr love likes this.

Shpërndajeni këtë faqe