TE MESOJME NGA MENCURIA E TE TJERVE ! THENIE TE NJERZVE TE MDHENJE NEPER KOHRA !

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Samuel, 23 Jun 2004.

 1. KLODETA HASA

  KLODETA HASA Guest

   
  Sweety likes this.
 2.  
 3. erleta zogaj

  erleta zogaj Guest

   
 4. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Vajza e bukur pelqehet me sy,ndersa ajo e mira pelqehet me zemer.

  Dashuria eshte nje lule,ndersa njeriu eshte nje blete qe e ka te nevojshem nektarin e saj.

  "Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen zakonisht lepijne kepucet e atyre qe e godasin"....

  "Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar,sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre."
   
 5. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  1-E vetmja gje qe bie ndesh me diturine eshte arsimi.
  2-Persa i perket perputhjes se ligjeve te matematikes me realitetin;ato nuk jane te sigurta;persa i perket sigurise se tyre,ato nuk perputhen me realitetin
  3-Logjika praktike eshte mbledhja e paragjykimeve te fituara ne moshen18-vjecare
  4-Clirimi i energjise atomike nuk ka krijuar nje problem te ri.Ka bere me urgjente nevojen per te zgjidhur nje ekzistues.
  5-Nese jeni ne bote te pershkruani te verteten,lerjani elegancen rrobaqepesit.
  6-Marrezira:te besh te njejten gje perseri dhe perseri dhe te presesh rezultate te ndryshme.
  7-Sekreti i krijimtarise eshte te dish te fshehesh burimet.
  8-Kushdo qe s'ka bere nje gabim nuk ka provuar asgje te re.
  9-Nuk e di sesi zhvillohet luftaIIIBoterore,por ajo e katerta do te behet me shkopinj gome.
   
 6. ma mir te jesh nje lypsar se nje rraktar e nje pasuniku..........lushi haradini
   

Shpërndajeni këtë faqe