Tekste kengesh (Vetem shqip)

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Diavolessa, 4 Nov 2002.

 1. Joy

  Joy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Sot nje dite e bukur
  hapi deren time
  djali qe une dua
  gezuar me tha
  prushi trendafilit
  qe mbake ne duar
  krejt ne faqen time ra

  Djalo ardhsh i bardhe
  paske shoke shume
  gjithe harene
  e bjeshkes solle ti
  kete cast tek une

  Ti sot ke ditelindjen
  tha dikush nga shoket


  Pastaj se mbaj mend me..... /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. HELENA

  HELENA Forumium praecox

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  hey a e ka njeri tekstin e kenges "me pelqen cfare"-2die4
   
 3. HELENA

  HELENA Forumium praecox

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  hey e ka njeri tekstin e kenges "per vajzat shqiptare"MR ELVIS?
   
 4. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  po titullin e NUK DUA TE JEM te MARIZA IKONOMIT ma gjen dot njeri?!!
   
 5. woooooow

  woooooow Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ja ku e ke tekstin e kenges "per vajzat shqiptare"


  U riktheva perseri dhe per ju vajza do flas
  me ... se n´shqipri ka femra ...
  sexy sexy shum jan e te shara nuk kane
  Nga do ti hedhesh syte me bukurin ty te vran
  ju me kuptoni fort mir se cfare dua tju them
  dhe e shihni vet me sy, seç femra rrit sot ky ven
  ka lezet mbi lezet vajza tmira qe kemi
  te lyera me parfume t´patinuara nga kremi
  vertetsia per kto vajza eshte 100% realitet
  se dhe ju keni sy ndaj besoj se zdo koment
  dhe kur i she tek levizin n´kryeqytet me shum lezet veshjet e lyre provokuse tbojn te futesh sot ne dhe.
  Dhe kur koken ti kthen papritur menjane she nje vajz superseksi me gjysem gjoksi jasht.
  Pra ngado ti hedhesh syte e e di çdo veshtrosh esht e qart shum e qart vajza shqiptare ...

  Refreni 2x..
  Vajzat shqiptare jane vertet fort seksi te ekzitojn te largojn oreksin.
  Kto i them pervete por i them edhe per ju me ju vajzat me gjen me te shtrenjt ne bote jo skam me ju ndru.

  FEMRAT TONA PADYSHIM JANE ME T´MIRA N´BOT
  kjo eshte e vertetuar me pamjen e tyra sot
  dhe i verber te jesh vec me arom do ti n´djesh esht vertet nje kenaqsi vajzen shqipe prane ta kesh
  A sa siklet qe eshte kur ty te kalojne prane jo smund ti rezistosh pa thene sikur nje fjale .
  minifuni dhe tanga ngado dominojn ne meshkujt e sotem me shume na ingronojm.
  kemi bredhur tere boten dhe me sy kemi pare , femrat tona padyshim mbeten NUMBER ONE.
  Jo ky sesht kompliment por eshte vertetesi, ndaj mesoje ti i huaj dhe neqoftse ti se di.
  Mr.Elvis pa then emrin nqs keni ju ankes thoni ju mendimin tuaj por njeri zdo tju mbeshtes

  Jane si mjalt vajzat tona jane si mjalt mjalt
  dhe miss boten t´ma ofrojn jo se dua prane
  Dhe Marly Monroe te ngjallet I love you te me
  thote do ti pergjigjem me keqarje qe mos u lutni kot.
  Ajo vertet ka qene nje yll dhe me emer ne bote
  por me vajzat shqiptare jo une kurre se krahasoj.
  Por mos mendoni ju o njerez se une me kaq mbarova
  kam akoma per te shtuar dhe dicka per femrat tona
  Se cfare dua te shtoj me keqardhje do tregoj
  kur vjen puna per sex vajzat tona t´refuzojn
  ky fenomen ndodh shpesh sot ne shoqerine tone
  gjoja mentaliteti sotem atyre sja lejon
  Por pabet e lokalet aman ci mbushim plot,ndenjur
  kemb permbi kemb me cigare dhe alkol.
  Tek leviz neper qytet me veshtrim nga vajzat tona dalin zhveshur ...

  Ps. Ato pikat qe kam vene jane fjale qe une smunda ti kuptoj.
   
 6. HELENA

  HELENA Forumium praecox

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  faleminderit shume
   
 7. HELENA

  HELENA Forumium praecox

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  po teksin e kenges "ME PELQEN CFARE"2die4 e ka njeri?
   
 8. no_way_TuTo

  no_way_TuTo Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  hi te gjitheve ..

  Une jam duke kerkuar tekstin e kenges te grupit 2 die 4 me titullin Se ne nuk q**e per asnje shke***at po e gjetet do me benit nje nder bye
   
 9. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  ARDIT GJEBREA- nga albumi i tij "Ja ku jam"

  JA KU JAM

  Të kërkoj të kërkoj e nuk të gjej
  në cdo vend ku këmba shkel
  ti askund askund nuk je
  të kërkoj si i cmendur të kërkoj
  nëpër botën që s'mbaron
  sa dhe fryma më ndalon
  Pse pse me torturon ktë natë
  pse thonë unë jam njeri pa fat
  Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
  unë ja ku jam
  dhe njëherë të më duash prapë
  unë ja ku jam
  dhe një herë ti të jesh e imja
  ja ku jam
  parajsën të ta fal
  dhe njëherë të të mbaj në duar
  ja ku jam
  dhe njëherë të më bësh të vuaj
  ja ku jam
  dhe njëherë te më vrasësh mua
  ja ku jam
  dhe vdekja le t'më marrë  Më mungon zërin tëndë nuk e dëgjoj
  një mesazh në telefon
  shpirti im sa më mungon
  më mungon prekja jote me mungon
  trupi yt kur drithëron
  dhe një puthje që s'mbaron
  Pres pres të më vish ktë natë
  pres cdo njeri e ka një fat
  Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
  unë ja ku jam
  dhe njëherë të më duash prapë
  unë ja ku jam
  dhe një herë ti të jesh e imja
  ja ku jam
  parajsën të ta fal
  dhe njëherë të të mbaj në duar
  ja ku jam
  dhe njëherë të më bësh të vuaj
  ja ku jam
  dhe njëherë te më vrasësh mua
  ja ku jam
  dhe vdekja le t'më marrë


  ja, ja, ja ku jam, aj, ja, ja, ja, ja ku jam
  JA KU JAM..............(përsëritet 4 herë)

  Pres pres të më vish ktë natë
  pres cdo njeri e ka një fat
  Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
  unë ja ku jam
  dhe njëherë të më duash prapë
  unë ja ku jam
  dhe një herë ti të jesh e imja
  ja ku jam
  parajsën të ta fal
  dhe njëherë të të mbaj në duar
  ja ku jam
  dhe njëherë të më bësh të vuaj
  ja ku jam
  dhe njëherë te më vrasësh mua
  ja ku jam
  dhe vdekja le t'më marrë


  Dhe njëherë po të kthehesh ti
  unë ja ku jam
  dhe njëherë të më duash prapë
  unë ja ku jam
  dhe një herë ti të jesh e imja
  ja ku jam
  parajsën të ta fal
  dhe njëherë të të mbaj në duar
  ja ku jam
  dhe njëherë të më bësh të vuaj
  ja ku jam
  dhe njëherë te më vrasësh mua
  ja ku jam
  dhe vdekja le t'më marrë


  :cry: :cry: :cry:
   
 10. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Harroje vetmine
  --------------------------------------------------------------------------------

  Nese sonte ndihesh vetem
  dhe ke frike te shohesh endrra
  shuaj driten ndize zemren
  do te me gjesh mua brenda

  (Refreni)
  Dhe lindi kenga dashurine
  qe kurre per ty s'do kete mbarim
  kjo kenge perjete
  ngelet kujtim

  Me ty asgje nuk do te ndroj
  le te me falin boten mua
  cdo vajze tjeter qe e takoj
  ben me teper te te dua.

  (Refreni)
   
 11. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Te pres
  --------------------------------------------------------------------------------

  Ne vendtakimin tone
  te pres si gjithmone
  por ti me the
  mos me prit atje

  Perseri te pres
  i jap vetes shprese
  pasi jam copetuar
  jemi per tu takuar

  (Refreni)
  E di se do te vish
  e di se s'mund te rrish
  e di se gabon
  pse ashtu mendon.

  Kaloi kohe e gjate
  u be ora nate
  tani eshte vone
  s'erdhe si gjithmone

  Mendoj i vetmuar
  ndoshta je penduar
  me tutje po pres
  i jap vetes shprese

  (Refreni)
   
 12. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Al Kapone
  --------------------------------------------------------------------------------

  C'me shikon ashtu
  si ndonje skifter
  qe zogjet e vegjel
  nen kthetra i mer

  Je teper xheloze
  per te qene e mire
  pra me ler te qete
  kur jam duke pire
  kur jam duke pire.

  (Refreni)
  Ti s'mund ta pushtosh
  as vete zemren time
  qe populli i ekuadorit (kete varg nuk e kapa dot sakte)
  ameriken latine,
  ta kam vjedh zemren
  une ty me revole
  pasi shpesh me thua
  se jammmmmmmmmm
  AL KAPONE !

  Me dukesh si bleta
  qe me ushqen me mjalte
  e pastaj me djeg
  me ferken e zjarrte

  Keshillat e mia
  vashe mos i harro
  prandaj korrigjohu
  e mos me zemero.

  (Refreni)
   
 13. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  E urrej shiun
  --------------------------------------------------------------------------------

  muzike

  Ne kitar teli i keputur
  ndali kengen me te bukur
  por se ndali
  shiun ne ket' qytet

  ku je buza e paputhur
  dashuria ime e humbur
  ne mes te rruges
  un po lagem vet

  I harruar
  si nje leter e djegur
  ne ket' rruge
  pa adres' kam mbetur
  e urrej shiun
  kur bie
  se nje here ma fiku
  nje zjarr,nje zjarr dashurie
  i urrej lotet e mi
  e pse ngjajne me shiun
  qe me ndau nga ti

  dashuria ish dikur
  dhe tani si pa kuptu' ??
  qe askund nuk e shoh me un
  i harruar
  si nje leter e djegur
  ne ket' rrug'
  pa adrese kam mbetur
  e urrej
  shiun kur bie
  se nje here ma fiku
  nje zjarr,nje zjarr dashurie
  i urrej,lotet e mi
  e pse ngjajne me shiun

  muzike

  Urrej shiun kur bie
  se nje here ma fiku
  nje zjarr,nje zjarr dashurie
  i urrej lotet e mi
  e pse ngjan me shiun
  qe me ndau nga ty

  Ti ndoshta ishe nje rrufe
  qe erdhe shpejt
  dhe kur shkove
  nuk e dita as e di
  por kengen edhe shpresen
  i le ti t'enden (derdhen) neper shi
   
 14. xixa

  xixa Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Fillimisht postuar nga Inesss

  dashuria ish dikur
  dhe tani si pa kuptu' ??
  qe askund nuk e shoh me un
  i harruar
  si nje leter e djegur...


  A nuk eshte keshtu:

  Dashuria ish dikur
  vete kornize pa pikture
  qe askund nuk e shoh ne mur????
   
 15. NYC_GUY

  NYC_GUY Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
  doren tende tek me ndjen.
  I hap syte kerkoj te gjej un ty,
  je engjell me jep jete.
  Se qenia jote flet gjithcka me jep,
  kerkoj nje jete me ty.
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.


  Jane mijera fjale, kuptime qe me mua jetojne,
  zgjedh nje album te vjeter dhe nje foto shikoj.
  Dy fjale te dedikoj nje puthje te dergoj,
  nje mesazh nga shpirti im, ti e di njesoj vazhdoj
  Ne te njejtat vende rri, te njejten pije pi,
  ku je ti jam une, ku jam une je ti.
  Dhe ditet dhe netet e kan tani nje kuptim.
  "Jeto diten!" me the eshte bere,
  motivi i shpirtit tim.
  Qe vazhdon, vazhdon e me ploteson,
  me jep force, me forcon, shpirt je ti ekziston.
  Ne sekondat, minuatat dhe oret qe jam me ty,
  ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.
  Dhe kur asgje num me ndodh,
  une shpirt jam me ty, dhe kur
  gjithecka e bukur ndodh,
  une shpirt jam me ty.
  Le te ndodh cfare te ndodhe shpirt jam me ty.
  Gjtihe bota je per mua, gjithe bota jemi dy.


  I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
  doren tende tek me ndjen.
  I hap syte kerkoj te gjej un ty,
  je engjell me jep jete.
  Se qenia jote flet gjithcka me jep,
  kerkoj nje jete me ty.
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.


  Jemi prape bashke ne nje tren,
  qe do na coje neper stacionet tona.
  Nuk e di ku do ndaloje, nuk e di ku do mbaroj.
  Misioni qe kam nisur nje shenim "Jeto diten!"
  lexova ne letren e grisur.
  Qe me sjell prane vetes time,
  vetja ime me mungon, me sjell nje shenim,
  kaq te thjeshte qe Ekziston.
  Me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh,
  thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te flesh.
  Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
  ekziston me ploteson,
  njesoj eshte njesoj vazhdon.
  "Jetoje!" - sic the: Jeto diten!! qe pason,
  shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj.
  Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
  nuk ka me ndjenje te forte,
  vazhdojme bashke te rrime.
  Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi dy,
  Gjithe bota je per mua gjithe bota jemi dy.

  Sa here malli me merr, une jetoj me ty,
  te ndjej ty si perhere.
  Ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
  Te dua shpirti im, jemi dy!!!


  I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
  doren tende tek me ndjen.
  I hap syte kerkoj te gjej un ty,
  je engjell me jep jete.
  Se qenia jote flet gjithcka me jep,
  kerkoj nje jete me ty.
  Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.
   
 16. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  sa here eshte shruar kjo kenge ketu...ndonje kenge tjeter...
   
 17. NYC_GUY

  NYC_GUY Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  pse u merzite ti ?
   
 18. CoolAngel

  CoolAngel Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Vetem ne kemi munguar - Ardit Gjebrea

  Sa kam pritur te jemi prape te dy
  dhe liqeni dhe pemet jane aty,
  Vetem s'jemi ata qe jemi
  dhe themi ato qe themi
  dhe kujtojme tek stine e vjeter
  ndersa shkruajme kenge tjeter.
  Edhe prape ja ku jemi ne te dy
  njeri-tjetrin s'e shohim me ne sy
  sa veshtire te bisedojme
  se nuk dime ku t'ia fillojme
  dhe kam frike te te afrohem, cudi!
  E ndoshta pemet liqeni dhe bari
  do te donin qe te prisnim perseri
  edhe pse fjala eshte e cmuar si argjendi
  por heshtja eshte flori.
  E ndoshta pemet, liqeni dhe bari
  do te donin te te puthja perseri
  por kush nga ne do guxonte
  kush nga ne do guxonte i pari,
  une per vete kam frike me ndihmo edhe ti,
  me ndihmo edhe ti.
  Ja dhe pema ku rrinim ne te dy,
  edhe emrat qe gdhendem jane aty,
  aty ka mbetur qielli dhe era edhe dielli
  dhe asgje nuk ka ndryshuar
  vetem ne kemi munguar.
  Eshte aty ku ne mbollem nje gezim,
  eshte aty ku na ndau nje trishtim,
  jane puthjet perqafimet
  jane zenkat dhe gabimet
  jane aty ashtu sic ishin, sa cudi!
  Sa kam pritur te jemi prape te dy
  dhe liqeni dhe pemet jane aty,
  Vetem s'jemi ata qe jemi
  dhe themi ato qe themi
  dhe kujtojme tek stine e vjeter
  ndersa shkruajme kenge tjeter.
  E ndoshta pemet, liqeni dhe bari
  do te donin te te puthja perseri
  por kush nga ne do guxonte
  kush nga ne do guxonte i pari,
  une per vete kam frike me ndihmo edhe ti,
  me ndihmo edhe ti.
   
 19. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Deshiroj- kenduar nga Ermal Fejzullahu

  Prape kete nate ne mendje te kam
  yjet dhe hena bashke me mua jane
  prape gjumi nuk me merr
  kete ndjenje se kisha asnje here
  Te deshiroj te kem prane
  duart t'i prek e t'ledhatoj
  perqafoj e shtrengoj
  vertete kjo shprese me mban
  sa TE DUA te tregoj
  Nje buzeqeshje do ta gjej
  tek UNE apo tek TI
  nje shikim do ta rrembej
  ne zemer ne thellesi
  ti qesh kur te shikoj
  T'afrohem une provoj
  syri yt sikur me flet
  nje fshehtesi duhet ta kete


  Kjo nate e bukur dhe e qete
  brenda ne mua po lulezon
  t'lutem rri dhe mos ik
  e embel endrra do te jete
  kur TI ne krahun tim pushon
  Nje buzeqeshje do ta gjej
  tek UNE apo tek TI
  nje shikim do ta rrembej
  ne zemer ne thellesi
  ti qesh kur te shikoj
  T'afrohem une provoj
  syri yt sikur me flet
  nje fshehtesi duhet ta kete  Nje buzeqeshje do ta gjej
  tek UNE apo tek TI
  nje shikim do ta rrembej
  ne zemer ne thellesi
  ti qesh kur te shikoj
  T'afrohem une provoj
  syri yt sikur me flet
  nje fshehtesi duhet ta kete
   
 20. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Kengen qe ta kendova- kenduar nga Shqipe Abazi

  Degjoje kete kenge
  qe une po e kendoj
  Qe zemra po me digjet flake
  e syte me lotojne
  Ti e humbe dhe e vrave
  tonen dashuri
  Dhe per kete tradheti fajtor je ti
  Ne fillim te tregova
  qe pa mua s'mundesh te jeshtosh
  e tashe eshte shume vone qe ta kuptosh
  S'ishte hera e pare
  qe m'tradhetove
  s'ishte hera e pare qe m'lendove
  por kjo do t'jete hera e fundit
  qe dhimbje m'shkaktove


  Kur ta kujtosh ti diten
  qe u njohe me mua
  Do t'cmendesh nga gezimi
  por vone e ke kuptuar
  Kur ta kujtosh ndarjen me mua
  vehten do ta mallkosh
  Para meje do t'perkulesh
  por cdo gje eshte e kot
  Ti zemren mua ma theve
  por vone e kuptove
  qe s'bashku me mua
  dhe vehten lendove
  S'ishte hera e pare
  qe m'tradhetove
  s'ishte hera e pare qe m'lendove
  por kjo do te jete hera e fundit
  qe dhimbje m'shkaktove


  S'ishte hera e pare
  qe m'tradhetove
  s'ishte hera e pare qe m'lendove
  por kjo do te jete hera e fundit
  qe dhimbje m'shkaktove
   

Shpërndajeni këtë faqe