Tekste kengesh (Vetem shqip)

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Diavolessa, 4 Nov 2002.

 1. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Lamtumire nga ZANFINA ISMAILI

  Dite e re asgje e re
  Dhembje ne shpirt dhembje ne trup
  Ne pasqyre shoh nje fytyre
  Edhe nga vetja pom vjen turp
  Se kam qen plot krenari e plot jete
  Sa nuk te takova
  E tash lumturi ti me le vet

  Lamtumire lamtumire..
  Lumturi keshtu deshi Zoti
  S'ka , s'ka lumturi
  Ne vendin tend tash erdhi loti.

  Nate e re asgje e re
  Vetmia mbulon te terre
  Nuk jam vet jo nuk jam vet
  Lotet shoqe i kam bere
  Se kam qe plot krenari e plot jete
  Sa nuk te takova
  E tash lumturi ti me le vet.
   
 2. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Rrushja lales NGA ZANFINA ISMAILI

  Ooo ku pom shkon moj rrushe..

  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e bardha
  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e bardha

  Hej aman aman sonte jam te daja
  Hej aman aman sonte jam te daja

  Hej syn oj zii lum baca per ty
  Me sy e vetulla ishalla vjen apet

  Hej syn oj zii lum baca per ty
  Me sy e vetulla ishalla vjen apet

  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e verdha
  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e verdha

  Hej aman aman sonte jam te tezja
  Hej aman aman sonte jam te tezja

  Hej syn oj zii lum baca per ty
  Me sy e vetulla ishalla vjen apet

  Hej syn oj zii lum baca per ty
  Me sy e vetulla ishalla vjen apet

  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimi lahuri
  O ku pom shkon oj rrushja lales me dimi lahuri

  Hej aman aman aman sonte jam te burii
  Hej aman aman aman sonte jam te burii

  Hej syn oj zii lum baca per ty
  Me sy e vetulla ishalla vjen apet.
   
 3. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Tradheti po te vjen era ngs ZANFINA ISMAILI

  Se meriton ti zemren time
  Se vleren kurrr nuk ja ke dit
  Dje rastesisht te kam degjuar
  Kur tjeterkujt i thojshe te kam shpirt.

  Tradheti po te vjen era
  Tradhetin n'gjak e ke
  Mua po me ben fajtore
  E veten se sheh.

  Tradheti po tvjen era
  Qdo dite e qdo nate
  Deri tash te kam duruar
  S'te duroj me gjat.

  Se meriton ti zemren time
  Sepse katil gjithmone ke mbet
  Dikur se dija se kush ishe
  Por tash ta njoh fytyren e vertet.
   
 4. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  As i fundit as i pari nga ZANFINA ISMAILI

  Zemer mos me pyet per ne te dy
  jo jo s'dua te kem asnje kujtim
  e di shume mire do te me kaloj
  jam mir jam keq , vetem do jetoj HOPA

  Do gjej nje motiv te haroj
  ti me beso per here te fundit do ndryshoj
  ti nuk e din nuk e din ti sa shume te kam duruar
  dhe te dua kurse tani nuk ka mbaruar.

  As i fundit as i pari jo jo sje tii HEJ
  dhe pse do tme marre malli me mire pa tyy MASHALLAH
   
 5. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Emocionet- jehona sopi

  Foli zemra
  e tha se te dua
  ti u trimerove
  luajte me mua

  Nga melankolia
  thelle ne shpirtin tim
  mbeti melodia
  edhe nje zhgenjim

  Trimeri s'shitet me femra
  nuk ka force po vetem ndjenja
  po i pate shprehi shpejt
  vetem trego drejte.

  Emocionet nuk jan force o shpirt
  ato nuk blihen per dite
  emocionet ne shpirte flaken thellle
  ti nuk i ke o i mjere.
   
 6. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ti do te vish prape- JEHONA SOPI

  Valixhen n'dore
  n'goje asnje fjale
  pak sa i vjeter ky skenar
  nje dezhavu me ty cdo takim
  ky repertor ka nevoje per korigjim

  As lidhje as avanture
  keshtu mes nesh sot e disa muaj
  prandaj t'thash shko ik e mos eja me
  edhe pse pa ty ndjeja jam nje hic asgje

  Ti do t'me vish prap
  ti s'mundesh pa mu
  si do ta kuptosh
  aromen time ndjen gjithkund
  ti do t'me vish prap
  e kot e ke cdogje
  shpejt do ta kuptosh
  karizma ime t'ka mbulu.
   
 7. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Nora Istrefi – Taxi

  Sa i ftohte Janari
  Sa i holle i kuq fustani
  Sa n’mes t’nates
  Ani ani ckaa

  I merzitshem skenari
  Sje i fundit e as i pari
  Qe e lash une
  Ani ani ckaa

  Ec edhe shko dhe ani ani ckaa

  Taxi a ka nje taxi
  Taxi ne autostrade
  Vetem e femer
  Ani ckaa

  Taxi a ka nje taxi
  Taxi dhe sjell para
  Rruges e sonte
  Ani ckaa

  Murmeron bubullima
  Nje pike uje dhe aspirrina
  Do kaloj edhe kjo
  Dhe ani ckaa

  S’do te behet kjameti
  S’do te shteret dhe thahet deti
  Qe te lash une
  Ani ani ckaa
   
 8. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Nora Istrefi – Nje djale

  Nje djale n’Anadolli
  Flet shqip me veshtiresi
  Se sa po me çudit
  Thot se eshte Arvanit

  Cok gyzel thot je moj qik
  Com gyzel thot m’je bo pike
  Cok gyzel thot du me u tranu
  E shqip me thot te du

  Oo n’Anadolli
  Oo ç’fare mrekulli
  Oo sa jam çudit
  Oo me foli shqip

  Ky djale ne Orient
  S’po e ze vendi vend
  Me flet shqip e turqisht
  Thot me don perjetesisht
   
 9. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Nora Istrefi – Nje lule mbi varre

  Nje lule mbi varre
  E vura per ty
  Kam shume malle
  E s’te shoh me sy.

  Dheu eshte i forte
  Sikur zemra ime
  Mbushur lot
  Pa gezime.

  Sikur veq njehere
  Te ishe ketu i gjall
  Te premtoj se shume thelle
  Do te ndiheshe krenare.

  Emrin tend po e permend
  Po s’po mundem ta therras
  Cdo gje kisha bere ne jete
  Te ishim bashke.

  Emrin tend po e permend
  Sa veshtire qe s’mund te flas
  Me mungon çdo gje nga ti
  Ne çdo çast.
   
 10. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Nora Istrefi – E di

  Kinse ti mua me don
  S’ke nevoje mos me trego
  Une e di une e di
  Dhe kjo eshte vetem nje krim
  E shfrytezon ne dashuri
  Une e di une di.

  Gjithe kesaj fund do ti jap
  Veq provo edhe nje hap.

  E di e di
  Njoh mashkuj si ti
  E di loqk pse si tha
  Je tash me i zi.

  Ti mendon se gjithe po shkon
  Une e di se kshtu gabon
  Une e di une e di
  Cdo fillim ne kete jete
  Fundin neve do ta kete
  Une e di une e di

  Gjithe kesaj fund do ti jap
  Veq provo edhe nje hap

  E di e di
  Njoh mashkuj si ti
  E di loqk pse ti tha
  Je tash me i zi.
   
 11. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Kangën Ma Kan Vra- ADELINA ISMAILI

  O Moj Nano Kujt Sherr Si Kem Ba
  Krushqit Tan' Oguri Dojn Ki Ba
  Sa Shumë Shekuj Nana Kemi Kja
  Edhe Kangën Nano Ma Kan'vra .

  Ku Osht' Nano Kang' E Dardanis
  Pa To Dasma Nuk Guxon Mu Nis
  Se Shumë Shekuj Nano Kemi Kja
  Edhe Kangën Gati Ma Kan'vra.

  Shihe Nano Krushqit Kah Po Vijn
  Po K'ta Krushq O, Nuk Jan Krushq't E Mi
  Kang Të Huj Kokan Tuj K'nu
  Me K'ta Krushq Un, Nuse Sdu Me Shku.

  Nisja Dhandër Kangën Tan Me Knu
  Me Flet Dushku Dasmën Me Fillu
  Kthe Ket Krushk E Mos E Le Me Zbrit
  Dasma Bahet Veq Kur Knohet Shqip.
   
 12. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ah... Kasandra- adelina ismaili

  E Hajt Bre Vlla, U Prish Kjo Dynja
  Edhe Reperkat, Po K'nojn Tallava!

  Isha Në Banhoof Oj Nan
  Sahatin Me Shitun
  E Kam Pa Kasandrën Nan
  N'sliquka Ka Rr'shitun.

  Vrapova Si Benxhi Nan
  Me Ja Japun Ndihmën
  Ma Xigloj Veshin Nan
  Patikat Mu Dridhen.

  Kur I Mbusha Oj Nanë
  29 Vjetë
  E Pash Mori Nan E Pash
  Ma T'mirin Lezete.
  Duj Duj Duj
  Ah Moj Nane, Ma T'mirin Lezete.

  E Paftyra Rrejke Nan
  Thojke Se Më Dojke
  Mi Ka Lan Kujtim Oj Nan
  Një Par Hollahopke.
  Do Ta Vras Vetën Nan
  Pasha K'to Musteqe
  Do Ti Pres Damarët Nan
  Me Nji Cop Teneqe.

  Kasandra, Kasandra
  E Pa Marifete
  Kam Me T'rre Me Qyk Teshlice
  Se Më Ke Lanun Vete
  Kasandra Bre Shtrigo
  Mos Rri Ne Vetmie
  Mos Kofsha Sahit Biciklla
  Pa T'i Bo 10 Fëmijë !
  Duj Duj Duj
  Ah Moj Nane, Ma T'mirin Lezete.

  Kasandra O Llokum, Mos Rri Tuj Mendu
  O Hajde Mu Martu, O Hajde Mu Martu
  Se Ka Me Ardhe Adelina
  N'darsëm Me Na Knu.
   
 13. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Qe 1 Vjet E 7 Ditë- adelina ismaili

  Ty Të Kam Dashtë,dhe Vetëm Ty Me Vite,
  Ktu Në Zemër Të Kam Mbajtë.
  Unë Kam Mendu,që Do Të Mundem Me T'harru,
  Oh Sa Keq Jam Mashtru.
  Shumë Kam Gabu,vehten E Kam Gënjyer,
  Dhe Nji Dashuri E Kam Shkatru

  Qe 1 Vjet E 7 Ditë
  Unë çdo Natë I Dua Ata Dy Sy,ooh Ooh
  Qe 1 Vjet E 7 Ditë
  Unë S'kam Guxu As Me T'tregu Që Të Du,ooh Ooh
  Kurrë Hallall Që Zemren S'ta Kam Dhanë

  Gjithmonë Kam Qenë
  Jam Veq E Jotja,dhe Deri N'fund Të Botës Do Të Jem
  I Dua Ata Sy,që Vezullojnë Kur Me Shohin
  Unë Të Dua Vetëm Ty

  Shumë Kam Gabu...
   
 14. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Fakt-adelina ismaili

  Fakt Qe Kam Qene Shume E Lazdruar,
  Fakt Qe Shume Here
  Dhe Ish Krenuar,
  Ndoshta Dhe Isha Gabim I Yti,
  Por Tash Ngushllohu S`jam Problem I Yti.

  Fakt Qe Me Ty S`kam Dite Si T`ja Baj,
  Gjithmone Me Prite Se Do Te Gaboj,
  Fakt Qe Une Ty Shume Te Kam Munduar,
  Fakt Qe Dhe Veten E Kam Maltrajtuar.

  Per Ty, Per Ty Gjithmone E Kuptueshme,
  Per Ty, Per Ty
  C`do Here E Degjueshme,
  Dhe Shume Here Une Kam Gabuar,
  Se Si E Cmendur Te Kam Dashuruar,

  Per Ty, Per Ty Gjithmone E Kuptueshme,
  Per Ty, Per Ty
  C`do Here E Degjueshme,
  Si Une Kurr Ti Nuk E Gjen Dot,
  Per Ty Kam Qene Ma E Mira Ne Bote
   
 15. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ti do te martohesh - adelina ismaili

  Krejt çka kam do t'i jipja
  kurrë në jetë ty mos t'kisha pa
  s'di vallë kujt n'këtë botë
  kaq e re, gjynahet me ia la.

  Kishim lindë ne kohë
  kur Zoti njerzve fat nuk iu ka nda
  mbaje n'mend pas teje
  n'dashuri, kurrë më s'kam me ra.

  Se ti do të martohesh, unë do t'martohem
  por n'dorë me s'do të mbajë
  me ty kur do të takohem, shpejt do t'largohem
  e sikur fëmi do t'qaj.
  Se ti do të martohesh, unë do t'martohem
  e n'darsëm nuk do t'vi
  me ty kur të takohem, shpejt do t'largohem
  q do të qaj si fëmi.

  Tash e ke vështirë, por ti je mashkull
  e mua më harron
  e unë e mallkuar
  sepse femra veq një herë dashuron.

  Edhe mua fjala në fyt më prehet
  kur t'them se kështu nuk bën
  do të vie dita qielli
  do t'ua kthejë atyre që na ndanë.

  Oh sa më djegë kur m'thu se ende m'don
  mirë e di se kjo jetë nuk na bashkon.
   
 16. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ermal FejZuLLahu- Shtatë Ditë

  Diten kur te kam percjell
  shpirtin tim me ty e lash
  e mu shuan hënë e diell
  ne ket jet sdot rrim më bashk
  mes luleve ti preehs
  nuk do te kthehesh
  aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

  kur per mua te jesh merzit ti ne enderr me trokit
  e me puth me shuaj ket mall
  e ma fshin lotin ne varr

  mes luleve ti prehesh nuk do te kthehesh
  aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall


  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell

  Shtatë dit esht kjo e pame
  njerzit i pres dhe i percjell
  por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
  per mua nuk ka diell.
   
 17. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Gili dhe Sinani - Prap se prap

  Sinani:

  Me dite kam qen i shtrir, nuk ndjehesha mire,
  zemra ish e ngrire ti ishe larg prej mejee
  Me nuk kam deshir per ty te degjoj mire
  le te jet veshtir, tash un jam larg prej teje.

  Ndal se qdo fjal ne kete nate me ben te vuaj
  Ndal asnje fjal me mos e thuaj

  Gili:

  Me dite kam qen e shtrire, nuk ndjehesha mire,
  zemra ish e ngrire ti ishe larg prej mejee
  Me nuk kam deshir per ty te degjoj mire
  le te jet veshtir, tash un jam larg prej teje.

  Te dyt

  Ndal se qdo fjal ne kete nate me ben te vuaj
  Ndal asnje fjal me mos e thuaj

  Prap se prap ne u takuam e nuk ka mbet as per pershendetje,
  prap se prap ne vazhduam si dy te huaj si ne perndjekje
  prap se prap dhembjen e ndjej
  zemrat i thejm oh po pa tjeter,
  prap se prap do te genjejm,
  ne dot genjejm se jemi te lumtur me nje tjeter.
   
 18. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  MEDA-AH DASHNI

  u largova u largova
  po me zemer kurr stahorrova
  ah dashni dashni e vjeter
  stkisha lan ndor dikuj tjeter
  edhe pse te lash dikur
  met harru nuk munda kurr

  ah dashni dashni e vjeter
  stkisha lan ndor dikuj tjeter
  edhe pse te lash dikur
  met harru nuk munda kurr

  e nder zemra mther per ty
  malli mndjek per ata sy
  ah dashni dashni e vjeter
  stkisha lan ndor dikuj tjeter
  edhe pse te lash dikur
  met harru nuk munda kurr

  ah dashni dashni e vjeter
  stkisha lan ndor dikuj tjeter
  edhe pse te lash dikur
  met harru nuk munda kurr
   
 19. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  MEDA- AH MOJ JET

  midis ruges me ke lan
  as nje fjal nuk ma ke than
  as skam qen moj per ty
  qe sot shpinen ma ke kthy

  Refrain:
  ah moj jet ah moj jet
  dikush qan e dikush qesh
  dikon gjumi nuk e xen
  e dikush i qet po flen

  nuk e di ku kam gabu
  se pa ty jam tu jetu
  nuk e di qfar faji kam
  se pran teje ma nuk jam

  Refrain:
  ah moj jet ah moj jet
  dikush qan e dikush qesh
  dikon gjumi nuk e xen
  e dikush i qet po flen
   
 20. shkoder_londer

  shkoder_londer Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  MEDA-CKE MOJ ZEMER

  qke moj zemer qe vun sot
  pse ne syt e tu paska lot
  te kam dasht e me ke dasht
  spaska qen e shkruar tjemi bashk

  bota edhe jeta krejt kan me u ndryshu
  por dy zemrat tona kurr skan meu harru

  qke moj zemer qe vun sot
  pse ne syt e tu paska lot
  te kam dasht e me ke dasht
  spaska qen e shkruar tjemi bashk

  bota edhe jeta krejt kan me u ndryshu
  por dy zemrat tona kurr skan meu harru
   

Shpërndajeni këtë faqe