Tekste kengesh (Vetem shqip)

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Diavolessa, 4 Nov 2002.

 1. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  me vjen keq nese i trashke shume shakate ti!!s'ka rendesi!!po te pakten mundohu te mos fyesh!!
   
 2. bobo

  bobo marksist-enverist

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  pse ashu dilka, e trashme ... shakaja!,
  se dhe per tmajtme "mrena"... e kisha per ernat e brenshme,dmth grupin na bashkoj ... /pf/images/graemlins/wink.gif

  pa tkeq!!! mund edhe ta editoj!!!, po mthuj pa u bo von, se masanej skom ca me tbo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  epo me fal po s'e kuptova mund t'i editosh!
   
 4. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  wow :eek: se dija se devil ( jo angel ) qeka shume e dhene pas gheto-ve kosovare.
   
 5. bobo

  bobo marksist-enverist

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  o kur kjo Zadja ish martu,
  o ish mashtru, e ish zezu.
  e ka mar burrin rakixhi;
  dit e nat po rrin tuj pi

  kuku ca tka gjet moj Zade;
  e po tma zen rakia, e ti then brit
  e te rrah sa her te vjen te shpia

  e kur kjo Zadja ish martu
  o ish martu, e ish zezu
  e ka mar burrin kumarxhi
  i hup paret me shoqni
  e tan diten rrin nkafe tuj pi

  kuku ca tka gjet moj Zade;
  e po tma zen rakia, e ti then brit
  e te rrah sa her te vjen te shpia

  zyber avdiu- zadja
  /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 6. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Ca boni kshu mer jahu 99% te gjitha tekse dashurie...boo sa keq keni ra mrena mer


  "Jetes sone" me titull "BICH"

  Ti Don tani po rin klient te rinj te kapesh,ti s'e kupton qe trupit tend nje plag te re do hapesh
  ti more kete rruge pa kuptuar se ku do futesh,se nuk mendove se nje dite per fajet e tua ti do lulesh
  ti ecen ne kete rruge pa kuptuar c"ke lene mbrapa,ti s'do tia dish ti s'do tia dish pa turp ti prap vazhdon
  ti le ne trupin tend te tjeret bejn cfar te duan,se per te ardhmen tende ti jo me s'po mendon
  se mendia jote e vogel mendon vec per parat,ajo s'e di c'eshte gabim s'e di se c'eshte mekat
  Ti prandaj e le shkollen,prandaj i le te gjitha,ti kujtove se eshte e leht por mallkuar qofte dita
  kur prindrit i harrove te gjitheve ti na le,dhe mua me vjen keq per ty prandaj une zerin ngre dhe une te them
  Te lutem ti kthehu sot,te lutem ti kthehu sot se neser do jete von dhe po te duash s'do mundesh dooooottt
  Ref
  Jo ti se kupton qe je vec nje hic
  emri yt aty eshte bich bich
  Jo ti se kupton qe je vec nje hic
  emri yt aty eshte bich bich

  Jo ti se kupton qe je vec nje hic,emri yt tani eshte bich,bich,bich
  prinderit e tu ecin rruges se ngren me kokon lart jeta e tyre mbaroj jeta e tyre kaq e pati
  se ti i le me turp ata ne sy te mbare botes dhe per faj te saj me duar i bien kokes
  nese do degjo degjo vellan tend se ai kudo pyetper te kerkuar s'ka len vend
  s'ka len vend se se mban ate se te ka ty moter gjaku,ai kujton se ti s'ke faj se dikush tjeter eshte shkaku

  shkaku je ti ,jo per ikjen tende s'te duroj ty asnjeri,dhe une qe po flas sot jam shoku yt i vjeter
  i kam di tur njenjat e tua me mire se c'do kush tjetr,por jeten qe ndryshove ,jeten qe s'mendove e bere kete gabim dhe te gjitheve na mohove
  Ref

  Te lutem ti kthehu sot te lutem ti kthehu sot se neser do jete von dhe kur te duash ti s'do mundesh dot

  Ref
   
 7. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  2die4

  "KTHIMI I BICHIT"
  Me falni qe po ju pyes ky treni per Tirane shkon? me falni ku treni per Tiran shkon?
  Te shikoja ,une ty kurr s'te mendoja ,doja te ktheheshin prape ato vite,anderroja per ne te rinj dikur
  te ktheheshim dhe nje here mbrapa ah sikur,mos ta beje ae gabim mallkim ti gjithe jeten
  si nje monedhe pa vler e hedhur ne cep ti je,atje ku shkoj realiteti me syte e tua ti e pe
  eshte gabim eshte gabim por jo o shpirti im,eshte vone eshte dhe njeri ty s'te kupton
  Se mendon njehere ato qe ke ber dikur,a sikur vitet te ktheheshin dhe ti mbetnim shoqeris sone
  nuk besojme te gjithe mendojne se je nje BICH ,nje hic per te gjith ti je
  ku i le,prinder moter vella?ata zemren vran ty s'te pan ata qane ata qane per ty Bich


  Kthimit ty 2DIE4 te kendojn me ty sot shum te tjera gabojne ato harrojne se e nesermja eshte e hidhur
  e hidhur eshte ajo qe i pret ne te vertet,pasuria i verbon kur je i varfer nuk mendon
  shpejt gabon shpejt harron qe dinjiteti eshte i shrenjte,se jemi shqiptar jo grek jo turq apo barbar jemi shqiptar
  varferia ty mendjen ta ngaterroj pasuria ty syte ti verboj ,ecen me koke ulur ne rruge
  ne Tiran te shikosh fytyre te gjesh menyr per te hyre ne zemrat e tyre per te harruar ate qe kalov per te harruar ate q gabove
  per te harruar per te harruar ate fat te mallkuar

  Me ty shume te tjera gabojne,nga varferia ato gabojne enderrojne se atje larg do jet me mir
  nuk mendojne shpirtin e tyre lendojn syte tane lotojne, "me degjon bich si ty shum te tjera gabojn"

  Nen une u ktheva,e kisha bere gabim,a do me falni valle?

  kater muret e dhomes ty te duken bosh,ngadal ato te bejne qe te kujtosh
  shoqet e vjetra te gjimnazit me te cilat prapa parvaz te dritares ti kerkoje,nate edite ti enderroje
  dashurine dhe zemres tende nje djal ti dhuroje,ku jane ato kujtime ku jane?
  ku jane ato mendime ku jane?jane diku atje large ku enderron qe te vesh e te gjesh veten tende te pa cenuar
  si dikur,dhe te drejten ti te kesh te enderosh si te rijnte qe enderojne per rinin
  te vjen turp nga djemt e lagjes kur te tregojne ty me gisht,dhe thone cfar thon
  eshte nje vajze qe ka punuar ne greqi si kurv neper rruge,dhe tani u kthye mbrapa mbase gjen ndonje burr
  te fejohet te martohet se mbase nje dite emri i saje do te harrohet,por me keq ardhje po ju them
  se opinjoni nuk ndryshon,te gjithe ty te percmojne,te gjithe te mbajne ne goje
  se ti je per ata nje BICH ,me kupton bich?

  Nen une u ktheva ,e kisham ber gabim,a do me falni valle?

  E kupton qe je e tapert ketu,se prisje keshtu se mendove se nje dite do te falin njerezit e tu
  ata te kane fshir nga zemrat e tyre kujtese tyre,te kane mohuar te kane mallkuer
  per gjithmon nga shpirti i tyre,shpirti i tyre shume lendon, gjak pikon,
  shpirti tyre mallkon diten qe ike ,vdiqe ,rrugen qe ti shkove fatin qe kerkove ,ne kete vend ti mbarov
  Ca lot te qelbur nuk mjaftojte qe ti te tregosh pikellimin tend, vellane tend e mbarove e shkallov
  e shikon shume jet shkaterrove

  Kthimit ty 2DIE4 te kendojne me ty sot shum te tjera gabojn,ato harrojne ,nuk mendojne se e nesmja eshte e hidhur
  e hidhur atje larg
   
 8. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  kush ma gjen tekstin e plote nga Ardit Gjebrea te ksaj kenge:
  por kur te jesh merzitur shume
  ne raft mes librave kerko....
   
 9. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  moj zeshkanja ime
  shikimi yt me djeg si zjarr
   
 10. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  hallime
  ti je endrra qe ma shum e shoh
  ti je per mu
  ti je djelli qe veq mua me ngroh
  ti je per mu
  ti je vasha qe vetem ty te dua
  ti je per mu
   
 11. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  ARIF VLADI

  Moj Kosove oj djep lirije
  gjdo gur shpije nji bajrak
  UCK-ja tpaska hije
  per atdhe po derdhet gjak
  po luftojne djemt e Kosoves
  prej Drenice nball tgjakoves
  -------
  per atdhe nana mka le
  per famurin kuq e zi
  jam ushtar ne UCK
  do ti sjell vendit liri....
  ------------
   
 12. kaprollja

  kaprollja Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Per VIMAR

  GUSHEBARDHA SI DEBORA(xhan xhan vetulla holla)

  Epo gushëbardha si dëdora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo ç'të sheh syri ta bën dora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo në punë shkoje në punë shkoja
  xhan xhan vetulla holla

  Epo si s'më the njëherë u lodha
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo të isha zog të fluturoja
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo mbi balluke të qëndroja
  xhan o xhan vetulla holla

  "Per ty atdhe", sot lexova diku qe ka qene kenga e preferuar e E. Hoxhes lool.
  Eshte kenge e bukur por qe nuk ja di fjalet te tera..

  Pershendetje Vimar dhe Gezuar!
   
 13. mostro

  mostro Putraku

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Xhi xhi le
  xhi xhi le
  xhi le e fushes eee

  jepi si jepi si
  jepi sis djalit eee

  gezuar 31 dhjetorin,diten e fundit te vitit...
   
 14. mistrec-sarande

  mistrec-sarande Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Kjo lola qenka me origjine permetare pa dyshim. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. TONY

  TONY Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  te rrapi more ne mashkulloreeeee
  o foli ceeeeercizi more me gojeeeee
  mulazim o mor hice taborreeeeee
  o leri djemte e mi more te shkojneeee


  hyri prilli more doli marsi iiiii
  o n`gjirokaster sec u vra bimbashiiiii
  te vrane mor bimbash te vrane eeee
  o cerciz topulli mor me te vellane eeeee


  keni inat tani e ??????une do marr cmim te pare me kete kenga yhuuuuuuuuuuuu bye love!
   
 16. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  a mund te ma gjeni tekstin e "TIRANA" kenduar nga WEST SIDE FAMILY ose/dhe "NUK DUA TE JEM" e MARIZA IKONOMIT?! ju lutem..faleminderit
   
 17. VIMAR

  VIMAR Forumium praecox

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  hajde rrofsh kaprolle per tekstin dhe gezuar dhe ty
   
 18. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  (popullore)

  ooooo a po vjen me mueee a po vjen me mue ee
  o ooo oooo ne DRENICE me shkuee ne Drenicë me shkuee
  o oooo jeten me kaluee
  -----
  nusja jone e bukur e bukur e bukur
  shkon e vjen si flutur si flutur si flutur
  nusja jone e bukur e bukur si hana
  shkon e vjen si zana si zana si zana
  -----
  oooo a po vjen me mue
  a po vjen me mue
  oooo ne Drenicë me shkue
  ne Drenicë me shkue
  jeten me kalue


  (popullore)
   
 19. hot

  hot Hotgirl

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  e ka ndonjeri tekstin e plote te
  west side family- hou cike
   
 20. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Kenge te lehta shqipe qe s'harrohen kurre

  Malli i dashurise

  Nat' e qete, nate maji,
  hena farfuron,
  c'po ja nis nje kenge malli,
  bilibili kendon.

  C'po ja nis nje kenge malli,
  vetem n'arrati
  C'te mundon, bilbil' i ngrate.
  pse ke mbet' n'trishti'.

  Zeri yt ma ndezi gjine
  me nje zjarr te rrall',
  mos vajto dashurine
  me kaq dhimb' e mall.

  C'mu pergjigj me dritherime
  zogu i vogel-o,
  pse ma merr ti kengen time
  per trishtim, djal-o.
   

Shpërndajeni këtë faqe