Tekste kengesh (Vetem shqip)

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Diavolessa, 4 Nov 2002.

 1. Genta

  Genta Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  faleminderit :wave:
   
 2. hysni

  hysni Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  shume faleminderit moj se me ke masakruar krejt deri n'zemer me kete tekst :rockband:
  edhe nihere flm.tung tung tung :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
   
 3. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Fillimisht postuar nga HORGIRL:
  Sot eshte festa
  une i kam 2 ftesa
  je dhe ti baby i bukur
  me te gjitha te vertetat
  me gjithe qe dua shume ,
  nje nate me ty ta kaloj
  te shikoj ,te veshtroj
  asnje fjale nuk po guxoj

  Se ti di te vesh ne faj vetem me 1 shikim
  je ne qender te vemendjes ,je shpirti im
  qe te ka krijuar zoti nga enderrat e mia
  mendet e mia mi shkaterroi fantazia
  Ty te kem nje nate ,nje mije nete me ke vajze do
  shpirti im shume te do,trupi im te deshiron
  Me shume me shton kureshtjen kur ftohte me refuzon
  me bisht te syrit me shikon,pa hormonet mi harbon
  eh,te dua shume ,po te pyes a mund te vij?
  qe rimelin te ta heq,buzekuqin te ta fshij
  pastaj une e ti ,nate e gjate ne nje shtrat
  duke i zbuluar njeri-tjetrin te fshehtat tona pak nga pak
  drita qetesi,.....
  deshire e ndonje britme???

  (Ref)
  Oh çike çike luje nga nje çikè
  oh luje belin çike nga nje çikè
  oh çike çike luje belin çike
  Oh nga nje çikè

  Sa me pelqen,menyra jote si ti kercen
  sa me pelqen menyra jote si defren
  sa me pelqen se si rripin ti e .....
  sa me pelqen

  Sa i pelqen kesaj çike??

  Menyra venger njerezit i shikon
  menyra jote sexy tangat expozon
  floket e tu te gjata qe me eren ngaterrohen
  nje mije fantazi me ty flene edhe zgjohen

  Ti e di sa do doja te te kisha
  i fshehte ne dhomen tende i padukshem te isha
  oh kemisha,me gjunjet e prisha
  dhe mbulesa jote e fundit kalonte neper gishta
  Po kur me kalon afer ,oh sa shume me turbullon
  me shkakton emocion,cdo hormon ma ngacmon
  duket beli yt i holle shume eksravagante
  sillesh arrogante per te qene interesante
  Por ndryshe me shfaqesh oret e vona kur defrehesh
  nga pasjonet e ethshme ti shpirti im rrembehesh
  psheretima nga zjarri yt me dilte
  oh çike çike


  Dr.Flori :wub:

  P.S Ato pikat jane fjalet qe une s'arrij dot ti kuptoj cfare jane :confused:
   
 4. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  E di njeri tekstin e kenges " Me lule t'bukura" ,une kam nje version te Altin Gocit qe me pelqen shume po s'arrij ta mar vesh mire textin.


  Me lule t'bukra du me t'punue vashe nji kurore
  Me lule t'bukra du me t'punue vashe nji kurore
  O ma pare kenges me ia fillue,me ate za gazmor
  O ma pare kenges me ia fillue,me ate za gazmor
  Gzoni gzoni o ju krushq-o,se sot do t'merrni nusen-o
  Gzoni gzoni o ju krushq-o,se sot do t'merrni nusen-o

  po si vazhdon ,e di njeri?? :confused:

  Ju pershendes te gjitheve me kete kenge,meqe ra rasti. :kiss:
   
 5. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  po flisja me nje shoqe tani dhe na u kujtuan ca kenge te vjetra festivalesh hihihi

  Oroskop '92
  Irma Libohova

  Fatin tim un'e dëgjoja,
  Cdo mëngjes në horoskop,
  Dhe qiellin lart më kot vështroja,
  Anjë yll s'gjeja dot.

  Shenja ime ishte lart,
  E zhdukur
  E kërkoja nëpër natë,
  Kish humbur
  anjë gjë nuk kisha
  Vec ëndrra të brishta vajze.

  Shpesh un' them me veten time
  Jo s'kam fat në horoskop,
  A mos ësht faj i një ditëlindje
  Nuk e di, mbase po

  E shkruar ësht' ne yllësi
  Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
  Dhe e lumtur do t'jem
  Ndoshta një dit' do t'ndizet,
  Vall sekretin e kam
  Tek zoti i madh në Yje.

  Horoskopin dëgjojm,
  Horoskopin dëgjojm,
  Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
  Edhe pse tjetra vjen
  Ne kaluam më shpejt
  Ne tek ty shpresojm
  Ne tek ty shpresojm
  Koha iken gjithcka
  Pse s'ma thua ne sy
  Horoskopi yn 92'
  Na ra na na na na...

  Horoskopin dëgjojm,
  Horoskopin dëgjojm,
  Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
  Edhe pse tjetra vjen
  Ne kaluam më shpejt
  Ne tek ty shpresojm
  Ne tek ty shpresojm
  Edhe pse cdo njëri
  Nesër vallë si do të jetë
  Nuk ësht' më sekret
   
 6. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Mirupafshim Ganja


  Fryme marr,e nuk jam gjalle
  vyshkem si gjethi i mekur
  shume kam qare per ty me mall
  une ne shpirt jam e vdekur.

  Thone e fundit shpresa vdes
  shprese me nuk ka ne mua
  ndjenje e njejte cdo mengjes
  nuk te kam ty qe te dua.


  Mirupafshim ne Kosoven e lire
  me the para shume vitesh
  ne kurbet kur shkove
  lulet tu thafshin,
  krushqit mi ke ngrire
  me harrove ,tjetren e martove

  :wub: :cry: :cry:
   
 7. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  faleminderit per tekstin e kesaj kenge..se esht me t'vertete fantastike! :thumbsup:
   
 8. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Alma Bektashi

  Eja ti

  Kete nate patjeter ty te dua
  te shohe syte e tu floket e tua
  dhe te them e qete ku ishe ti
  te ti preke duart me duar
  dhe te them sa shume me ke munguar
  kush e di sa vite, kush e di
  te te them une eja eja ti
  jo nuk ishte era, por ishe ti

  Dhe te theras ku je ti eja
  eja me shpejt me shpejt se era
  Ende i ndjej prekjet e tua
  eja ti eja, eja ti
  Zemra nuk fle ajo rri zgjuar
  sa shume asaj i ke munguar
  si te ta them te dua eja
  eja ti eja, eja ti


  Kete nate patjeter ty te dua
  te shohe syte e tu floket e tua
  dhe te them e qete ku ishe ti
  te ti preke duart me duar
  dhe te them sa shume me ke munguar
  kush e di sa vite, kush e di
  te te them une eja eja ti
  jo nuk ishte era, por ishe ti

  Dhe te theras ku je ti eja
  eja me shpejt me shpejt se era
  Ende i ndjej prekjet e tua
  eja ti eja, eja ti
  Zemra nuk fle ajo rri zgjuar
  sa shume asaj i ke munguar
  si te ta them te dua eja
  eja ti eja, eja ti
   
 9. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  kenduar nga Shqipe Kastarti

  Kur te vdes per ty

  Do doja te qaja ende per ty sot
  po cfare tju beje syve
  qe me nuk kane me lot
  Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  o ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty


  Do doja te pakten n'enderr t'puthja shume
  por cfare tju beje syve
  qe me nuk kane gjume
  Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  o ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty


  Do doja te vdisja
  t'me mbuloj ky dhe
  po si t'shkoj ne ate bote
  kur ti atje sje
  Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  o ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty
  o ku do te me shkoj shpirti
  kur do te vdes per ty...
   
 10. Genta

  Genta Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  O suomi po ku mund ta degjojme kete kenge?????
   
 11. heshtja

  heshtja Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Nese mbetesh nje vegim -kenduar nga E.Mancaku

  Ndonse nuk je me prane meje,
  E nuk te prek me si dikur
  Me heshtjen time naten flas,
  Te ndjej ketuuu

  Veten e ndjej te braktisur
  Nje enderr e tretur n'harrim
  I lodhur ky shpirt i trazuar
  Çdo nate pa ty..

  S'esht faji yt nese ndjehem keq
  Brenda vetes kerkoj,
  Tani qe ike s'te gjykoj,
  Dhe pse me mungon

  Ku je valle????

  Jo nuk dua te vuaj vetmine,
  Me puthjen tende te ruaj kujtimin
  Kerkoj te djeshmen se shkul nje pendim
  U deshem shume per mos thene lamtumire

  Vertete nje neser mban shume dashuri,
  Po perseri ne cdo njeren je ti
  E nese mbetesh vertete nje vegim
  Ne tjetren jete do shpresoj qe nje dite do te vish
   
 12. ana tutulani

  ana tutulani Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Jo me pa ty (marr nga TopFest)
  ALTIN GOCI

  Kjo nate po fle si ti atje
  me friken mbyllur larg
  gersheta hene do mbeten lart
  si fjale qe kur si thame
  dhe dita krahet do hap ngadal
  e zbrazet si kjo nat
  mengjeze dimri do ngrin me mall

  sa zhurm ka sot ne letrat bosh
  qekur sto vin te ty
  si tinguj fjalesh te thena kot
  me humb perdit ne sy
  erdhi koha tani do ikim
  se djelli po agon
  kam marr mevete nje ark me endra plot

  ref
  zgjohu pra
  e di qe prap dhe sot do lodhem
  zgjohu pra
  si zjarr qe digjet brenda
  do ngrihem lart
  aq lart sa ti te mos me shohesh
  do ngrihem lart
  mbi floket qe sti ndjeva prap

  asgje spo ndodh pasqyrat bosh
  perplasen dhe ste gjejn ty
  si tinguj fjalesh te thena kot
  me humb petdit ne sy
  erdhi koha tani do ikim
  se djelli po agon
  kjo ark me endra gjith detin po humb sot
  ref
  zgjohu pra...
   
 13. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  jane the dreams me "nuk dua ta di"
   
 14. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  IMAZHI SAJ-WSF

  Refreni:
  Eshte portreti i saj i paprekur,
  qe une thelle ne zemer e mbaj.
  Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
  qe e ruan kujtimin e saj.

  Vokal 1:
  Nje zhurme te vjeter ben dera,
  qe mendimin ma ngacmon,
  ka shume kohe ketu s'kam shkelur,
  po ketu kam qene gjithmone.
  Neper kujtime keto dritare,
  me sirtare me pluhur,
  neper portrete te zbehta,
  qe qendron ashtu ne mur,
  me kujton me imtesi,
  cdo levizje ate nate,
  flaken venitese te qiririt,
  qe me ne shuhej ngadale.
  Pershperitjet prekjet e embla,
  qe perjetesisht ketu jetojne,
  shpirtin tim shume e trazojne,
  shpirtin tim shume e trazojne.

  Vokal..
  Mos e mbyll ate porte,
  s'mund te ikesh te largohesh,
  s'mund te thuash qe s'me do,
  syte e tu te tradhetojne,
  te tradhetojne duart e tua,
  lotet e tu te tradhetojne,
  iken me lot duke u dridhur,
  je ketu gjithmone
  dhe pse larg shkove.

  Refreni:
  Eshte portreti i saj i paprekur,
  qe une thelle ne zemer e mbaj.
  Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
  qe e ruan kujtimin e saj.
  Do te rrish ti gjithmone diku fshehur,
  mbas te vertetes ne muret pa fjale,
  gjithcka mbeti ne dhomen e heshtur,
  ku jeton imazhi saj.
  Eshte dhome e vjeter ku jeton imazhi saj.(4x)

  Vokal 2:
  Heshtja nuk flet
  kur mbart kujtime mbyllur me vete,
  fshehur diku zemra mban kujtimin e vjeter,
  jeton e heshtur gjithmone,ketu ne dhomen tone,
  cdo ore qe kalon me tregon,
  kuptimin e se vertetes,
  qe askush nuk e di,
  gjithcka ka ngelur e paprekur,
  mungojme vetem une dhe ti.
  Kjo dhome kujtim tjeter jo nuk mban,
  mban vetem imazhet tona
  qe jane puthur e jane ndare.


  vokali
  refreni.

  :rockband:
   
 15. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  kenduar nga Shqipe Kastrati

  Letra e fundit

  Lermi syte le te me pikojne lote
  Lerma zemren sonte le te me vdes
  Krejt harro qe jetoj ne kete bote
  Emrin tim me mos ma permend
  Mos kerko falje nga zemra
  Qe vete e ke thy
  Se per ne iku pranvera
  Asnjehere per te mos u kthye


  Mos me pyet me, a me kalon ora
  A i ze akrepat nje mbi nje
  Zemra me eshte, me e ftohte se bora
  Une e jotja nuk jam me
  Mos kerko falje nga zemra
  Qe vete e ke thy
  Se per ne iku pranvera
  Asnjehere per te mos u kthye


  Mos mendon o se i fshine dora
  Lotet e fundit ne kete erresire
  Ne zemrat tona o ra debora
  Asnjehere per te mos u shkrire
  Mos kerko falje nga zemra
  Qe vete e ke thy
  Se per ne iku pranvera
  Asnjehere per te mos u kthye

  Mos kerko falje nga zemra
  Qe vete e ke thy
  Se per ne iku pranvera
  Asnjehere per te mos u kthye
   
 16. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  O BURIMI I LOTËVE TË MI


  KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
  NDOSHTA DHE E FUNDIT
  O VASHË PËR TY, O VASHË PËR TY
  KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
  POR NUK ËSHTË FUNDI I KËNGËVE TË MIA
  DASHURISË SIME PËR TY
  KA DIÇKA NË GJOKSIN TONË
  QË ASNJËRI REHAT SE LE
  KA DIKUSH LARTË ATJE QË T’GJITHA I DI
  E TË GJITHA I SHEH

  REFRENI
  O BURIMI I LOTËVE TË MI
  SI T’JA BËJ ME DHEMBJEN TIME ……………… (2 HERË)
  T’VJETËR SE DI


  KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
  NOSHTA DHE E FUNDIT
  PËR DASHURINË, O PËR DASHURINË
  KJO ËSHTË KENGË E JETËS SIME
  ZEMRA IME E VUAJTUR MË NUK BESON
  NUK BESON NË MREKULLI
  NDALE FLUTURIMIN O KUJTIM I IMI
  SE FORTË PO DHEMB
  SE KY SHPIRT I TILLË KA LINDUR
  KRENARINË TI MOS JA SHEMB

  REFRENI
  O BURIMI I LOTËVE TË MI
  SI T’JA BËJ ME DHEMBJEN TIME ……………….. (8 HERË)
  T’VJETËR SE DI

  Kënduar nga:
  SABRI FEJZULLAHU
   
 17. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  e ka njeri tekstin e "E GJITHE BOTA JEMI DY" e WSF?!
   
 18. crazy

  crazy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  e ke tek faqet me perpara.kerkoje.
   
 19. stellina_sister

  stellina_sister Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  flm naqe se e kam kerku bodh dje po se paskam ve re!
  thnx dy here!
  ciao :wave:
   
 20. Joy

  Joy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

  Jeto
  dhe jeten time
  po e deshe
  eja dhe merre
  vec jeto

  Ata qe s'duan dashurine
  s'e dine se c'eshte miresia
  folene e ngrene ne erresire
  edhe mbi ty leshojne stuhira
  se jane mesuar te zvarriten
  te te helmojne
  pastaj te vdesin
  pa prekur trupin tend te ngrohur
  nga afshi
  puthjes ledhatimit
  dhe pena ime nis e shkruan
  ka qene lodhur nga
  mundimi

  kerkon nga ty
  dhe merr 2 fjale

  dhe ndale lum
  i zemerimit
  te dua te dua

  o fjale hyjnore
  e kesaj bote
  qe u peshperite
  nga buze e dashuruar
  qe fryme ty te dha
  shume te kerkova gjeresa te gjeta
  dhe nese
  vdes
  mos u trishto
  vec ti

  JETOOOOOO
   

Shpërndajeni këtë faqe