Tekste kengesh

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga FALKO, 4 Nov 2002.

 1. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Nirvana - Moist vagina

  She has a moist vagina
  I prefer her to any other ...... marijuana
   
 2. Guest

  Re: Tekste kengesh

  kaq mo /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. FALKO

  FALKO Forumium maestatis

  Re: Tekste kengesh

  [​IMG] Shania Twain - I'm Gonna Getcha Good
  Let's go


  Don't wantcha for the weekend - don't wantcha for a night
  I'm only interested if I can have you for life - yeah
  Uh, I know I sound serious - and baby I am
  You're a fine piece of real estate, and I'm gonna get some land


  Oh, yeah
  So, don't try to run - honey, love can be fun
  There's no need to be alone - when you find that someone


  Chorus:
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha while I gotcha in sight
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha if it takes all night
  (Yeah, you can betcha)
  You can betcha by the time I say "go," you'll never say "no"
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha, don't cha worry about that
  (Yeah, you can betcha)
  You can bet your bottom dollar, in time you're gonna be mine
  Just like I should - I'll getcha good


  Yeah, uh, uh
  I've already planned it-here how it'll gonna be
  I'm gonna love you and - you're gonna fall in love with me
  Yeah, yeah


  Oh, yeah
  So, don't try to run - honey, love can be fun
  There's no need to be alone - when you find that someone


  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha while I gotcha in sight
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha if it takes all night
  (Yeah, you can betcha)
  You can betcha by the time I say "go," you'll never say "no"
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha, don't cha worry about that
  (Yeah, you can betcha)
  You can bet your bottom dollar, in time you're gonna be mine
  Just like I should - I'll getcha good


  Yeah, I'm gonna getcha baby - I'm gonna knock on wood
  I'm gonna getcha somehow honey - yeah, I'm gonna make it good
  Yeah, yeah, yeah, yeah


  Oh, yeah
  So, don't try to run - honey, love can be fun
  There's no need to be alone - when you find that someone


  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha while I gotcha in sight
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha if it takes all night
  (Yeah, you can betcha)
  You can betcha by the time I say "go," you'll never say "no"
  (I'm gonna getcha)
  I'm gonna getcha, don't cha worry about that
  (Yeah, you can betcha)
  You can bet your bottom dollar, in time you're gonna be mine
  Just like I should - I'll getcha good


  Oh, I'm gonna getcha, I'm gonna getcha real good
  Yeah, you can betcha, oh, I'm gonna getcha
  (I'm gonna getcha) just like I should, I'll getcha good
  Oh, I'm gonna getcha good!
   
 4. bobo

  bobo marksist-enverist

  Re: Tekste kengesh

  letren,e saj me`zor qe e gjeta
  me mbeti e palexuar
  nuk e di perse!?
  ne nje cast mendova
  vall a thua perseri...
  por ne te verte,
  me ishte e njejt
  njera pas`tjetres erdhen dhe shkuan
  ...
  me kujtohet hera e par...
  do tjet me mir...!!?

  e di se prap do te kerkoj!
  ,kjo do t`thot:
  sa e lumtur esht
  po prap do te genjej
  ,ashtu si perher!!?

  ca lot ne sy,cdo gje mbaroj,
  do t`thot se-,un kam faj!
  /pf/images/graemlins/tongue.gifor nuk e pranoj.
  hapat e saj nje "nat te mir"
  do me thon...
   
 5. Guest

  Re: Tekste kengesh

  falko :thumbsup: :cool:
   
 6. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Danny Boy
  **************************************************


  KU JETOJME


  Rap-1

  Ne ambienti ku jetoj, ku nentoka tani sundon
  neper rruget e qytetit, ku marihuana mbizotron
  Do te ju flas pak, edhe pse mu ka bo bajat
  te flas per nje teme, qe me pelqen shume pak
  E derisa une flas, dicka e keqe ngjan me tej
  dua te them fjal te mira, po ato fjal ku ti gjej
  Dikur ishte ndyshe, sot cdo gje ka ndryshuar
  problem nuk i lam pas, ato tani kan filluar
  Derisa k'tu, bandat e kan prekur policin
  bazen logjistiken dhe njesitet ne Prishtine
  Nuk them se e tera, eshte e korruptuar
  por per nje pjese, per te cilen ndeshkimi ka filluar
  Dhe me shpresat qe i ekni, em shkoni pak ne nerva
  edhe lajmet e mira, tani i marre me rezerva
  E derisa ketu jetojm, jemi pjese e nentokes
  Shpetimi i vetem per ne, eshte shkaterrimi i botes

  refer. 2x
  DUA TA DI KU JETOJ KU JAM DHE KU DO TJESH
  MUNDOHEM TE MBIJETOJ POR DIKUSH ME PERQESH
  E DERISA KETU JETOJME JEMI PJESE E NENTOKES
  SHPETIMI I VETEM PER NE ESHTE SHKATRIMI I BOTES

  Rap-2

  Mungon rendi publik, edhe ligji i drejtesise
  jemi lene krejt, ne meshire te perendise
  Derisa dikush tjeter, vendos per fatin tone
  kam pershtypje se jetojm, para eres sone
  Femijet me arme, sillen pa piken e moralit
  duhet te jete normale, se eshte djali i gjeneralit
  Nga shume grupacione, vendet jane te pushtuara
  prej politikes, e deri te koncertet e deshtuara
  Derisa profiterat e krizes, jane duke krijuar
  pasuri te patundshme, kurre pa e punuar
  E di se kemi qelluar, ne nje jete te pafat
  qe sdi si ta quaj, skam asnje term adekuat
  Dhe dikush ta shtrin doren, i ulur ne rruge
  i leckosur i thyer, qe ndoshta vdes pa buke
  Keshtu vijon jeta, dhe mundohem te mbijetoj
  por edhe dua ta di, se ne cilin shekull jetoj

  refre.-2x

  Rap-3

  Disfata e perjetuar, na shtyn ne pafundesi
  neper rruget e qytetit, lexon FTP (fuck the police)
  Pastaj ne netet e vona, kur problemet kane filluar
  halloween epr nje rini te infektuar
  Dhe deri ne mengjez, s'ka qetesi aspak
  neser para deres, gjen shprica dhe pak gjak
  E derisa media, keto nuk i shtron ne pah
  e di se jetojme, por e di se sje kerkah
  Nej vajze te re, sot shume lehte e shfrytezon
  vetem nese i ke, 50 marka e ni kondom
  E ky realitet, k'tu eshte prezent nuk vdes
  dhe mund t'ju flas, prap deri ne mengjez
  Danny Boy Mc.M, emra qe i keni harruar
  dikur bashk kemi punuar, bashk kemi jetuar
  Por sot nuk e di, me kend te jetoj
  nuk e di se a mundem, kete kohe ta mbijetoj

  refre.4x
   
 7. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  [​IMG]
  Etno engjujt feat Don Arbas – “ Ti je Bitch “
  **************************************************


  Baby ti je bitch e bukur e mire por bitch

  Me trup figure te mire po prapseprap je bitch

  Tona kushtet I pate kampshtepizen afer detit

  Po kurven sikur ti smun e man afer vetit

  Shoqet e tua jane martu ti vazhdo rrugen e vjeter

  Ti je vetem nje bitch dhe me asnje gje tjeter

  Luftova per ty po ti krejt ndryshe ma ktheve

  Ishe femna ime po shokve te mi ua theve

  Sta kom prish kurre tona senet ti kom ble

  Mki tradhetu sa ki mujt sa nuk muj as mi ngje

  Nuk ka kthim per ty me te dasht ma nuk muj

  Mos mu lut prosti` e mos me bjer as ne guj

  Mki tradhetu nihere heren e dyte nuk e ha

  Ti je per mu nje bitch e kthim per ty nuk ka

  Tash te bjen tensioni se fjalet e mia I kupton

  I rrespektoj femnat po jo edhe ciftin ton Bitch  Mos mendo ti ne kthim

  Tani harroje ti

  Emnin tim

  Se zemer ti je bitch

  Shko mushu edhe pak

  Sikur nat per nat

  Dhe kupto

  Se zemer ti je bitch  Bejbi ti je bitch nuk mendove kur te thash

  Nuk ndryshove permiresove andaj bitch je edhe tash

  Dikur ishe e bukur e enderroja çiftin ton

  E tash me te pas ne krevet as viagra nuk ma con

  Dikur ishe si peshk e tash u bone si balen

  E ni kallabllak I madh trupin ty pernat ta nxen

  Se ty nuk te del boll njo as me kon pika e djalit

  Ti je vetem nje princeze e rrezume prej kalit ( ka..t )

  Sonte te mush dikush edhe masanej te rreh

  Dy tri turra ti jep e te shtin edhe me ngre

  Se tash ti je bo profi per cdo ngjarje ne krevet

  Kur o kon hera e pare ki harru tani dhe vet

  Ti je bitch mos harro fati yt eshte ne erresire

  Nuk mundesh para meje mu bo si qike e mire

  Edhe ushtart e kforit te shfryhen ty ne trup

  Dikur tkom pas femen e sot mu po me vjen turp

  Bitch  Mos mendo ti ne kthim

  Tani harroje ti

  Emnin tim

  Se zemer ti je bitch

  Shko mushu edhe pak

  Sikur nat per nat

  Dhe kupto

  Se zemer ti je bitch  Bejbi ti je bitch qe kurre ski nejt rahat

  Nje ekspert I fekondimit qe mushet nat per nat

  E une tkom dasht dikur tona senet I ki pas

  Kerrin personal pare dhe dukat me thase

  Kampshtepizen afer detit dhe shtepine larg qytetit

  Por gabimin me ty une kurre sja fail vetit

  Une ta kom hup dhe qaj sen o` kon lezet

  Ne dhomen e tamajes dikur veres ne det

  Po u ndame shyqyr e tash smuj me te kuptu ty

  Nihere mqove ne rrote te sames e tash po don mu kthy

  Po une sjom manjak me hi prap ne at tregim

  Bitch profesionin mduket e ki trashegim

  Hapat per mos me met vazhdimisht I ki perdor

  Dhe I mjeri aj shqiptar qe ki mi met ne dore

  Tash shko mushu dhe sdu me ni mo per at emen

  Lamtumire “ mah luv “ dhe hasta la vista zemer

  Bitch mos mendo ti ne kthim

  Tani harroje ti

  Emnin tim

  Se zemer ti je bitch

  Shko mushu edhe pak

  Sikur nate per nat

  Dhe kupto

  Se zemer ti je bitch
   
 8. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Etno Engjujt feat Dinno&Agoni – Leviz sonte ( shake it )


  Likutta perses baby  Heyyyyyy  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake ya body

  Beybee

  Shake it , Shake it beybeee

  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake it shake it

  Beybee beybee

  Shake ya body

  Ne ora 5 fillon mu ndreq per me dal ne ora 8

  E thirr motren me ti hjek tani vetllat me pincete

  Zgjedh ngadale cka me vesh ngulfatesh me parfim

  Gabriela Sabatini qe ta kan pru kujtim

  Me nje martini e dy gota dhe vetem nje maske ne sy

  Prek ne trupin tim lehte at cka eshte vetem per ty

  Pa kondom fillon loja ta knoj doven ne vesh

  Kete e boj vetem per ty por do ta boj edhe ma shpesh

  Edhe pse ti mendon palidhje se ajo kurgjo nuk di

  Po bohet kishe nuk po din por ato dine ma mire se ti

  Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kete nate

  Me ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gat`

  Ndoshta ti je femen e bukur edhe me shikon ne sy

  Por ti duhesh me mu afru mu se une nuk te afrohna ty
  Ne kete nate mos mendo ne probleme as ne gjum`

  Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shum`  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake ya body

  Beybee

  Shake it , Shake it beybeee

  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake it shake it

  Beybee beybee

  Shake ya body

  E per ty vazhdon fiesta me nje ritem oriental

  Trupi dhe garderoba me nje stil tropical

  Banana split para vetit e kujton tani te shtunen

  Ne ora 5 ne shpi te ti kur ta kom kry ty punen

  Me vene te Rahovecit tani diten e fillon

  Me striptiz na pushton ne brus-haulter-a nje kondom

  Groph Monte ne hotel eshte tu qi dhe tu pi

  Ne dhomen 184 a 148 nuk e di

  E pastaj kthehet prap aty ku ndodhemi edhe ne

  E prap fillon mu nxe per ndonje kurve te re

  Dhe shake ya body baby keshtu ndihesh pak ma mire

  E di je e bukur po don me kon edhe pak e lire

  Ton diten rrin e krehesh e ulesh para pasqyres

  Lyhesh me niqin sene sikur trupit edhe ftyres

  Menjen e madhe harroje sonte edhe stilin e vjeter

  Dridhi cicat sonte edhe trupin pak ma teper


  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake ya body

  Beybee

  Shake it , Shake it beybeee

  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake it shake it

  Beybee beybee

  Shake ya body  Ti ki qef me te shku permas dhe tona senet me ti ble

  Don mu vesh e don me dal edhe pak sa je e re

  Baby per mu e bukur je taman si lulja e majit

  Majet e cicave I ki bash si rrushi I Ferizajit

  Me mua ne krevet e knej buza tamel te qet

  E nuk e di as vet qysh te kom nxon qaq leht

  Haha mos kaj tash kur deri tash lujta me ty

  E neser me mu qu prap une ty tpunoj perseri

  Por neser osht dite e re dhe nafake e re per mua

  Dhe kqyri mu kap me njonen prej shoqeve tua

  Fiesta tani vazhdon deri vone ne mengjez

  Death Zone haverat e mi kurvat sillen ne mes

  Don Arbas , Mc`M pimp playaz ne kete nate

  Me ka dy femra ne shtrat fuckin ton naten e gat`

  Ne kete nate mos mendo ne probleme as ne gjum`

  Shake ya body dhe b*tht livriti pak ma shum`

  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake ya body

  Beybee

  Shake it , Shake it beybeee

  Leviz sonte ma shum beybee

  Shake it shake it

  Beybee beybee

  Shake ya body

  Ah m`shkrumove
   
 9. SEXY_FIERAKE

  SEXY_FIERAKE Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  TRINA LYRICS

  "Pull Over"

  Whoop!
  Huh?
  What that bitch got all that ass for?
  Man pull that hoe over that bitch gotta get a ticket

  [1 - Trick Daddy]
  Whoop! Whoop!
  Pull over that ass is too fat
  Whoop! Whoop!
  Pull over that ass is too fat

  [Repeat 1 (3x)]

  [Trina]
  Dumps in the truck
  Thighs like what?
  Ain't nann hoe got more booty in the butt
  Sisqo made that song when he seen me in a
  THONG! TH-THONG! THONG! THONG!
  I know you like the way the booty go
  Like a pro
  Slip him off the bed, throw him on the floor
  Turn on the cameras start the freak show
  This ass even make Black Rob say whoa
  I got a fat ass playa nigga can't pass up
  Juvenile couldn't even back this azz up
  Bone don't you know lil' mama fully loaded
  I got a fat ass and I know how to tote it
  You wanna fuck?
  Twenty g's for the nut
  Keys to the mansion, keys to the truck
  What? Y'all know what's up
  Ain't nann hoe got more booty in the trunk

  [Repeat 1 (4x)]

  Who got more ass than the average bitch?
  You know it's the baddest bitch
  Number ten in the face slim in the waist
  Fat in the ass, do you want a taste?
  Pop to the bass I'mma make ya drop
  (Whoop! Whoop!)
  Trina fixin' ta make ya hot
  Uh me and the girls hit the club and clown
  Going back to the old school, Dodo Brown
  M-I-A-M-I baby
  Slip 'n' Slide and I'm going crazy
  Cause my shit firm and tight, just right
  And if the price is right I just might

  [Repeat 1 (4x)]

  Off glass with it
  Fat ass with it
  Gettin' cash with it
  I throw my back in it yeah
  And I'mma shake what my mama gave me
  Lil' mama don't play so you gotta pay me
  I'm da baddest bitch you got to admit that
  69 ways? You know I went that!
  And I'mma shake my money maker
  I'mma shake this thing like a salt shaker
  Cause ain't nothing wrong with the bump and grind
  When I do this thing up, jump behind
  (Whoop! Whoop!)
  Ride like a chuchoo train
  (Whoop! Whoop!)
  Lil' mama fixin' ta do this thing
  (Whoop! Whoop!)
  Front, back, side to side
  (Whoop! Whoop!)
  That's how ya slip 'n' slide
  What's up lil' daddy
  Trick a fat sack
  Representin' for my girls with the fat back

  [Repeat 1 (4x)]

  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop!
  Whoop! Whoop! Whoop! Whoop


  kjo kenga esht muaaaaa.... :tipsy: :tipsy:
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Tekste kengesh

  Ma gjeni i cik tekstin e kesaj kenges:

  I said I love you
  I didn't mean to
  But the moonlight just gave me away...

  Nuk di kush eshte kengetari /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 11. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Hi there hanini. E gjeta ate qe kerkon. Ja ku e ke

  Kendon: Raul Malo


  I said I Love You


  We've been meeting this way for a wile
  Always keeping our hearts in denial
  But the rules of the game are as such
  There are some things You never should rush
  With the way that you're looking tonight
  It was only a matter of time
  Before I got so overwhelmed
  And I just could not help myself


  I said I love you I didn't mean to
  But the moonlight just gave me away
  Now that I said it try to forget it
  And pretend it was all a mistake
  I'll keep trying though I'm denying
  This felling that I know is true
  Stumbling and falling and still after all I keep falling in love with you


  What's the point of this masquerade
  After all of our cards have been played
  Now there's nothing for me left to hide
  I hope I have fate on my side
  Either way I've got nothing to lose
  Surrender is all I can do
  And if you should be mine in the end
  I'll remember it all happened when


  I said I love you I didn't mean to
  But the moonlight just gave me away
  Now that I said it try to forget it
  And pretend it was all a mistake
  I'll keep trying though I'm denying
  This felling that I know is true
  Stumbling and falling and still after all I keep falling in love with you


  I said I love you I didn't mean to
  But the moonlight just gave me away
  Now that I said it try to forget it
  And pretend it was all a mistake
  I'll keep trying though I'm denying
  This felling that I know is true
  Stumbling and falling and still after all I keep falling in love with you
   
 12. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Tekste kengesh

  /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif

  Faleminderit!

  I love this one! It sounds so much like my own soundtrack /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 13. Ermali

  Ermali Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Artist: Eminem
  Album: The Eminem Show
  Title: Superman  [Dina Rea:]
  Mmmhh

  [Eminem:]
  You high baby?

  [Dina Rea:]
  Yeahh...

  [Eminem:]
  Yeah?

  [Dina Rea:]
  hahaha..Talk to me...

  [Eminem:]
  You want me to tell you somethin?

  [Dina Rea:]
  Uh huh...

  [Eminem:]
  I know what you wanna hear...
  'Cuz I know you want me baby I think I want you too...

  [Dina Rea:]
  I think I love you baby...

  [Eminem:]
  I think I love you too...
  I'm here to save you girl,
  Come be in shady's world,
  I wanna grow together,
  Let's let our love unfurl.
  You know you want me baby,
  You know I want you too,
  They call me Superman,
  I'm here to rescue you,
  I wanna save you girl,
  come be in Shady's world...

  [Dina Rea:]
  oh boy you drive me crazy...

  [Eminem:]
  Bitch you make me hurl...

  [Eminem:]
  They call me Superman,
  Leap tall hoes in a single bound,
  I'm single now,
  Got no ring on this finger now,
  I'll never let another chick bring me down,
  In a relationship, save it bitch, babysit? you make me sick,
  Superman aint savin shit, girl you can jump on shady's dick,
  Straight from the hip, cut to the chase,
  I'll tell a mo'fuckin slut to her face,
  Play no games, say no names, ever since I broke up with what's her face,
  I'm a different man, kiss my ass, kiss my lips, bitch why ask?
  Kiss my dick, hit my cash, i'd rather have you whip my ass,
  Don't put out? i'll put you out,
  Won't get out? i'll push you out,
  Puss blew out, copin shit,
  Wouldn't piss on fire to put you out,
  Am I too nice? buy you ice,
  Bitch if you died, wouldn't buy you life,
  What you tryin to be, my new wife?
  What you Mariah? fly through twice,
  But I do know one thing though,
  Bitches they come, they go,
  Saturday through sunday monday,
  Monday through sunday yo,
  Maybe i'll love you one day,
  Maybe we'll someday grow,
  Till then just sit your drunk ass on that fuckin runway hoe...

  [Chorus:]
  'Cuz I can't be your superman,
  Can't be your superman,
  Can't be your superman,
  Can't be your superman,
  I can't be your superman,
  Can't be your superman,
  Can't be your superman,
  Your superman, your superman...

  [Eminem:]
  Don't get me wrong,
  I love these hoes,
  It's no secret,
  Everybody knows,
  Can't we fuck?
  Bitch so what?
  That's about as far as your buddy goes,
  We'll be friends,
  I'll call you again,
  I'll chase you around every bar you attend,
  Never know what kind of car i'll be in,
  [Woman Screaming]
  We'll see how much you'll be partying then,
  You don't want that,
  Neither do I,
  I don't wanna flip when I see you with guys,
  Too much pride,
  Between you and I,
  Not a jealous man, but females lie,
  But I guess that's just what sluts do,
  How could it ever be just us two?
  Never loved you enough to trust you,
  We just met and I just fucked you,
  But I do know one thing though,
  Bitches they come they go,
  Saturday through Sunday monday,
  Monday through Sunday yo,
  Maybe I'll love you one day,
  Maybe we'll someday grow,
  'Till then just sit your drunk ass on that fuckin runway hoe...

  [Eminem & Dina Rae Over Chorus 2x]

  [Eminem:]
  I know you want me baby,
  I think I want you too...

  [Dina Rea:]
  I think I love you baby...

  [Eminem:]
  I think I love you too,
  I'm here to save you girl,
  Come be in shady's world,
  I wanna grow together,
  Lets let our love unfurl,
  You know you want me baby,
  You know I want you too,
  They call me Superman,
  I'm here to rescue you,
  I wanna save you girl,
  Come be in shady's world...

  [Dina Rea:]
  Oh boy you drive me crazy...

  [Eminem:]
  Bitch you make me hurl.

  [Eminem:]
  First thing you said...

  [Eminem As Women:]
  I'm not phazed,
  I hang around big stars all day,
  I don't see what the big deal is anyway,
  You're just plain ol' Marshall to me...

  [Eminem:]
  Ooh yeah girl run that game...

  [Eminem As Women:]
  Haily Jade...I love that name,
  Love that tattoo...what's that say?
  'rot in pieces' aww that's great...

  [Eminem:]
  First off you don't know Marshall,
  Add also, don't grow partial,
  That's ammo for my arsenal,
  I'll snap you off that bar stool,
  There goes another lawsuit,
  Leave handprints all accross you,
  Good lordy-wody you must be blown off that water bottle,
  You want what you can't have,
  Ooh girl that's too damn bad,
  Don't touch what you can't grab,
  End up with two back hands,
  Put Anthrax on a Tampax and slap you till you can't stand,
  Girl you just blew your chance,
  Don't mean to ruin your plans,
  But I do know one thing though,
  Bitches they come they go,
  Saturday through Sunday Monday,
  Monday through Sunday yo,
  Maybe I'll love you one day,
  Maybe we'll someday grow,
  'Till then just sit your drunk ass on that fuckin runway hoe...

  [Eminem & Dina Rae Over Chorus 2x]

  [Eminem:]
  I know you want me baby,
  I think I want you too...

  [Dina Rea:]
  I think I love you baby...

  [Eminem:]
  I think I love you too,
  I'm here to save you girl,
  Come be in Shady's world,
  I wanna grow together,
  Lets let our love unfurl,
  You know you want me baby,
  You know I want you too,
  They call me Superman,
  I'm here to rescue you,
  I wanna save you girl,
  Come be in shady's world...

  [Dina Rea:]
  Oh boy you drive me crazy...

  [Eminem:]
  Bitch you make me hurl.

  [Chorus 2x B/W Dina Rea Singing]
   
 14. eM

  eM Paper Moon

  Re: Tekste kengesh

  TLC

  Waterfalls
  (Marqueze Etheridge, Lisa "Left Eye" Lopes, Organized Noize)

  A lonely mother gazing out of her window
  Staring at her son that she just can't touch
  If at any time he's in a jam
  She'll be by his side
  But he doesn't realize he hurts her so much
  But all the praying just ain't hellpin'
  At all 'cause he can't seem to keep
  His self out of trouble
  So he goes out and he makes his money
  The best way he knows how
  Another body laying cold in the gutter
  Listen to me

  Chorus
  Don't go chasing waterfalls
  Please stick to the rivers and the lakes that
  You're used to
  I know that you're gonna have it your way
  Or nothing at all
  But I think you;re moving too fast

  Little precious has a natural obsession
  For temptation but he just can't see
  She gives him loving that his body can't handle
  But all he can say is baby is good to me
  One day he goes and takes a glimpse
  In the mirror
  But he doesn't recognize his own face
  His health is fading and he doesn't know why
  3 letters took him to his final resting place
  Y'all don't hear me

  Chorus

  I seen a rainbow yesterday
  But too many storms have come and gone
  Leavin' a trace of not one God-given ray
  You say because my life is ten shades of grey
  I prey all ten fade away
  Seldom praise Him for the sunny days

  And like his promise is true
  Only my faith can undo
  The many chances I blew
  To bring my life to anew
  Clear blue and unconditional skies
  Have dried the tears from my eyes
  No more lonely cries

  My only bleedin' hope
  Is for the folk who can't cope
  Wit such an endurin' pain
  That it keeps 'em in the puourin' rain
  Who's to blame
  For tootin' caine in your own vein
  What a shame
  You shoot and aim for someone else's brain
  You claim the insane
  And name this day and time
  For fallin' prey to crime
  I say the system got you victim to your own mind
  Dreams are hopeless aspirations
  In hopes of comin' true
  Believe in yourself
  The rest is up to me and you

  Chorus
   
 15. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  i love that song toou /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 16. eM

  eM Paper Moon

  Re: Tekste kengesh

  Matchbox 20

  Angry
  So scream you, out from behind the bitter ache
  Heavy on the memory, you need most
  still want love, ugly, smooth and delicate
  not without affection, not alone

  And instead of wishing that it would get better
  man you're seeing that you just get angrier

  And it's good that I'm not angry
  I just need to get over,
  I'm not angry, anymore

  Cry when you cry, run when you run
  love when you love
  represent the ashes
  that you leave behind

  And instead of wishing that the road had shoulder
  man you're seeing that you're sinking over time

  And it's good that I'm not angry
  I just need to get over
  I'm not angry
  it's dragging me under
  I'm not angry

  I'm not angry it's never been enough
  it gets inside and it tears you up
  I'm not angry but I've never been above it
  you see through me don't you

  :rockband:
   
 17. Gidi

  Gidi Primus registratum

  Re: Tekste kengesh

  Goo Goo Dolls - Iris

  And I'd give up forever to touch you
  Cause I know that you feel me somehow
  You're the closest to heaven that I'll ever be
  And I don't want to go home right now

  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life
  Cause sooner or later it's over
  I just don't want to miss you tonight

  And I don't want the world to see me
  Cause I don't think that they'd understand
  When everything's made to be broken
  I just want you to know who I am

  And you can't fight the tears that ain't coming
  Or the moment of truth in your lies
  When everything feels like the movies
  Yeah you bleed just to know you're alive

  And I don't want the world to see me
  Cause I don't think that they'd understand
  When everything's made to be broken
  I just want you to know who I am

  I don't want the world to see me
  Cause I don't think that they'd understand
  When everything's made to be broken
  I just want you to know who I am

  I just want you to know who I am
  I just want you to know who I am
  I just want you to know who I am
  I just want you to know who I am
   
 18. eM

  eM Paper Moon

  Re: Tekste kengesh

  First Date

  Blink 182

  In the car I just can't wait
  To pick you up on our very first date
  Is it cool if I hold your hand?
  Is it wrong if I think it's lame to dance?
  Do you like my stupid hair?
  Would you guess that I didn't know
  what to wear?
  I'm just scared of what you think
  You make me nervous so I really can't eat

  Let's go
  Don't wait
  The nights almost over
  Honest, let's make this night last forever
  Forever and ever
  Let's make this last forever
  Forever and ever. Let's make this
  last forever

  When you smile, I melt inside
  I'm not worthy for a minute of your time
  I really wish it was only me and you
  I'm jealous of everybody in the room
  Please don't look at me with those eyes
  Please don't hint that you're capable of lies
  I dread the thought of our very first kiss
  A target that I'm probably gonna miss

  Let's go
  Don't wait
  The night's almost over
  Honest, let's make this night last forever
  Forever and ever
  Let's make this last forever
  Forever and ever. Let's make this
  last forever
   
 19. eM

  eM Paper Moon

  Re: Tekste kengesh

  Our Lady Peace--> Somewhere out there

  Last time I talked to you
  You were lonely and out of place
  You were looking down on me
  Lost out in space

  We laid underneath the stars
  Strung out and feeling brave
  I watched the red orange glow
  I watched you float away
  Down here in the atmosphere
  Garbage and city lights
  You've gone to save your tired soul
  You've gone to save our lives

  I turned on the radio
  To find you on satellite
  I'm waiting for the sky to fall
  I'm waiting for a sign

  And all we are
  Is all so far

  You're falling back to me
  The star that I can see yeah
  I know your out there, somewhere out there
  You're falling out of reach
  Defying gravity yeah
  I know you're out there, somewhere out there

  Hope you remember me
  When you're home sick and need a change
  I miss your purple hair
  I miss the way you taste
  I know you'll come back some day
  On a bed of nails I wait
  I'm praying that you don't burn out or fade away

  And all we are
  Is all so far

  You're falling back to me
  The star that I can see yeah
  I know your out there, somewhere out there
  You're falling out of reach
  Defying gravity yeah
  I know you're out there, somewhere out there

  You're falling back to me
  The star that I can see
  I know your out there, ohhh
  Your falling out of reach
  Defying gravity
  I know you're out there, somewhere out there

  Your falling back to me
  The star that I can see yeah
  I know your out there, somewhere out there
  Your falling out of reach
  Defying gravity yeah
  I know you're out there, somewhere out there

  You're falling back to me
  I know, I know
  You're falling out of reach ohhhhhh
  I know...
   
 20. eM

  eM Paper Moon

  Re: Tekste kengesh

  Our Lady Peace
  A Story About A Girl

  (Story about a girl)
  (Story about the world)

  Suddenly something I'm not
  You're something that you bought
  Was it something I said, my friend
  A little girl are you tripping on this
  Are you tripping all over it
  You better come up for air

  Story about a girl
  My
  Story about the world
  My

  And are you waking up slowly
  Nothing but lonely
  Are you waking up holding
  Holding your breath
  And are you looking for something
  I promised you one thing
  I promise I'll always
  Always be
  There

  Baby girl, stand up and fight
  This is not some paradise
  Oh it's just where we live
  And finally you think you're alright
  And then it eats you up alive
  You better get used to it

  Story about a girl
  My
  Story about the world
  My

  And are you waking up slowly
  You're nothing but lonely
  Are you waking up holding
  Holding your breath
  And are you looking for something
  I promised you one thing
  I promise I'll always
  Always be there

  With all my faith
  And all my heart
  And all those simple things you are

  I know
  It's stuck inside your head
  You're alone
  You better get used to it
  And I know
  The feeling has to end
  You're strong
  It sucks you in again
  And you're lost
  You can't make any sense
  This world
  It tears you limb from limb
  And hold on
  You're nothing but the best

  And are you waking up slowly
  You're nothing but lonely
  Are you waking up holding
  Holding your breath
  Are you looking for something
  I promised you one thing
  I promise I'll always
  Always be there

  With all my faith
  And all my heart
  And all those simple things you are

  With all my faith
  And all my heart
  And all those simple things you are
   

Shpërndajeni këtë faqe