Terrorizem ne Shqiperi? Kristo denimi i pare per terrorizem

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Hank, 11 Dec 2010.

 1. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Po lexoja qe Artan Kristo eshte denuar per terrorizem me 5 vjet! Personalisht me duket si fryrje per te nxjerre nje imazh "lufte" ndaj terrorizmit se rrezik real nga terrorizmi! Mendoni se ka me verte muslimane terroriste ne Shqiperi?

   
 2. gene

  gene Forumium praecox

  ?????
   
  Hank likes this.
 3. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Sipas citimit qe ke nxjerre, i bie qe ky mjekrra te kete qene me i zoti se gjithe webmasterat apo programuesit shqiptare bashke derisa paska pasur gjithe keto fjalekalime! Duket si makinacion e gjithe kjo pacavure...
   
 4. gene

  gene Forumium praecox

  duhet ta konsiderojme me fat kete djalin qe nuk i kane futur plumbin kur e kane arrestuar.

  "shqipetaret, si gjithmone, duan te bejne me teper se sa u kerkohet"
  tha amerikoni i qut

  edhe mund ta besojme qe ky do ia kete futur kodra pas bregut ne predikim e siper, po keta tanet e bejne qimen tra mer burre!

  5 vjet jane shume per "nje" predikim
   
 5. gurax

  gurax Pan ignoramus

  ... nje predikim, i vezhguar dhe dokumentuar i bere nga nje figure simbolike qe promovon paqe, dashuri, reflekton miresine e fese (muslimane ne kete rast) dhe kjo figure merret shembull nga turmat qe pranojne hierarkine fetare te atyre qe jane me te shkolluar ne keto pune te nderlikuara, te imamit, hoxhes, profetit, etj kshu me rradhe. Mund te quhet disinformim masiv dhe eshte genjeshtar. Mund te quhet gabim dhe turmat qe ai ka drejtuar deri tashti jane ne rruge te shtrember. Mund te quhet terrorist dhe turmat jane te manipuluara. Cila nga keto variante ju pelqen me shume (dhe pse) ?
   
 6. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  A e lexove artikullin me lart? Ke te drejte qe ka pasur predikime te tijat "te patoleroueshme" dhe qe mund te konsiderohen si te nje fryme terroriste, por keto budalliqet me lart duken sikur kane dale nga dosjet e sigurimit te vjeter ku po te ishe "i padeshiruar" nga socializimi, te vishnin lloj lloj krimesh te cilat as nuk je i afte ti mendosh, e jo me ti kryesh.
   

Shpërndajeni këtë faqe