Tg2 Dossier mbi Shqiperine

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga alinos, 1 Dec 2002.

 1. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  mendoj se dogmat e "njerzit sduhet te gjykojne" duhen lene menjane mo.
  UN personalisht gjykoj nje nejri nese e mendoj ndryshe nga ai. Kur individi ve trurin ne lvezije do ti sdo ti do gjykoje!!!! thats how the socety we live in esht dhe pike. Ska nevoje te behemi idealiste..

  gjithsesi, mbase heren e pare shkruajta ca si shume e frymezuar se me ka marr malli rrush. Mbase ti e di se cdo te thote te mos shohesh nejrzit qe do me shume ne bote per kaq shume kohe. Ndonje here me vjen inat me vehten time qe kembngula aq shuem per te ardhur ketu....here tjeter mendoj se qe me mire.
  gjithsesi ju uroj te gjithve me te miren e mundshme,
  -ciao
  -B
   
 2. Dajaku

  Dajaku Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Ka qen Romano Prodi dhe anti-shqiptari Sali Berisha.
  Eshte per dijeni neni 4 ikodit te lundrimi qe detyron anijen qe sheh driten green (jeshile=krahu i djathte ) te ndryshoje <span style="font-weight: bold">detyrimisht</span> drejtimin ne drejtim te kicit=fyndin e anijes se ciles i sheh krahun e djathte.
  Dhe ishte urdheri i prere i kryeministrit dhe ministrit te brendhem italin te mos lejonin as edhe nje shqiptar te hynte ne Itali. Pra s'ishte gabim por politika anti-shqiptare e Shtetit italian dhe e presidentit shqiptar.

  U sqarut or bufa! [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  U sqarum e Dajako.. Prodi mori ne tel kapedanin e anijes taljone dhe i tha, mos lej asnji edhe nese do te duhet te mbytesh 100 veta...
  Kjo ishte pjesa e pare e bisedes telefonike midis tyre, se pjesa e dyte ishte shkembim opinionesh per Night-et e Romes dhe per nje lokal te famshem Gay, Mucca Assassina..
  Ne fund u ndane si miq me &quot;Ciao robo..&quot;
   
 4. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Ja ke fut kot muno se skan fol per mucca assassina po per lopen e cmendur.Si te bje ne men i here,qe paskan fol per nickun tim [​IMG] [​IMG]
   
 5. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Hi hi hi hi

  Muno
  do ta ndrrosh se sbon ne ti menien!
  &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 6. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Po dhe e nrroj mi se s'osht çudi.. si di te gjitha gjojnat 100%... &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/smile.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;

  Assassino, me vje keq po lokali me i famshenìm Gay ne Rome, quhet Mucca Assassina.. O nderro emrin ose bohu member i lokalit dhe je m'rregull.. &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/tongue.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 7. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  O muno as njonen as tjetren se mu me maro me O ajo e asaj muces...
  po ti sa mire qe je i informum per gjojna te tilla mer jahuu,vallai kom fillu me dyshu ne lidhje me ty,cilit sponti i perket valle &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/confused.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/confused.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/confused.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt; [​IMG] [​IMG]
   
 8. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Vallaj hiç mos dysho e Asso se u kom kalit ne shkollen e vjeter un,, Emrat i njof e lal se kshu ka ardh dynjoja, lokalet gay bojn buj..

  na falni se dulm ka tema &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/laugh.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;
   
 9. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  O Muno nejse mo ti i di punt e tua po te falme ske fare as ti as une sa te vijne ata...i censurium do njleshj edhe ti edhe une,poshte nesh do shkruhet vetem
  <span style="font-style: italic">mesazhi u ndryshua by.....</span>
   
 10. Essenza

  Essenza Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

   
 11. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

   
 12. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  &lt;img src=&quot;/pf/images/graemlins/wink.gif&quot; alt=&quot;&quot; /&gt;

  Boh pse gjalle qeka Pivetti, une thashe se po bon &quot;mamen&quot; dhe bashkeshorten e embel ajo...

  Pivetti s'ka dite kurre me e &quot;sjell&quot; politiken verdalle, perkundrazi...
   
 13. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  <span style="font-style: italic">Carabinieria, ngriti strukturat e reja policise shqiptare, qe nga shkolla e policise e deri tek breket e policave e keshtu me rradhe ministrite e komunalet etj etj.
  </span>

  Posi, biles sikur than qe i kishin dhene edhe prezervativa, italjant thon ma mire te pallojn ne ven sesa te vijn te pallojn ketu ke ne.

  Ta kam llafin qe italjant kan interes qe Shqipria te jete e stabilizuar, ishalla po fillojn edhe shqiptaret te ken interesa te perbashkta me italjant.
   
 14. receli

  receli Primus registratum

  Re: Tg2 Dossier mbi Shqiperine

  Italia gjithmone e ka dashur Shqiperine &quot;Stai- bile&quot;.
  Dhe me qe e kane dashur ashtu stai bile e kan perkrahur regjimin e kok-lo-qeve qe ka pas Shqiperia mbi krye.

  Italia ishte tampon mbrojtes i Enver Hoxhes 50 vjet dhe as qe cau b....n se Enveri. ata kardinalet katolik i terhiqte zvarre ne biruca me ane te ganxhave te kapterrave taliban pa asnji dit shkolle.

  Dhe sot Italia e don &quot;stai bile&quot; Albanin ashtu me ata hajduta kok- ka...a qe ka ne krye.
   

Shpërndajeni këtë faqe