Thënie shum me vlerë

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga mirdita, 22 Jul 2012.

 1. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Ja disa thenie me shum vlere per te rinjet e te rejat,qe sot bejne shum gabime ne jete per nje moment bota e tyre o shkatrrohet, o lumturohet.
  Sot nje te ri/e ne jeten e tij/saj ka shum vuajtje,zhgenjime,mashtrime,mosbesim,humbje te shpresave per te ardhmen etj.Jane disa thenie te mbledhura nga Mirdita d.m.th une :)
  Nuk ai vlen vetem ti lexosh nje her,por dhe ti kujtosh kur je ne raste te tilla,mos lejo te shkatrrohet jeta jote.
   
 2. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Urrej faktin kur dikush gjykon jeten time pa qene pjese e saj :/
  [​IMG]
   
 3. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Momentet e Vecanta Jetohen me Njerez te VECANTE. . .♥

  [​IMG]

  -------------------------------------


  Perkrahe nje vajze me vlera..kudo qe te shkosh do jesh krenar!

  [​IMG]
  -----------------------------------------------------------------------------
  Ngushellohem me Faktin qe çdo e Keqe e Ka [1] te Mir Mbrapa :[
  [​IMG]
   
  The decatur and Aquarius like this.
 4. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Sa Me Pak Besim . . .Aq Me Pak Zhgenjim . . .!


  [​IMG]

  ----------------------------------------------------------

  I thashe largohu . . por ne heshtje pershperita Mosss Shkooo:(

  [​IMG]
  -----------------------------------------------------------------------------
  Thjeshtesia Eshte Gjeja Me e Bukur Qe Vajza Mund Te Kete.
  [​IMG]

   
 5. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Po të mos kishte jeta vuajtje, s’do t’ia dinim vlerën gëzimit...

  [​IMG]
  -----------------------------------------------------------------------------

  E urrej momentin kur me dridhet zeri dhe jam gati per te qare...

  [​IMG]
  -----------------------------------------------------------------------------
  Dhe nese zemerohem me ty. . .Eshte sepse me intereson!! :(
  [​IMG]
   
 6. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Me mire nje qen mik, sesa nje mik qen...
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Mund Te Ishte Gjithcka Edhe Perfekte . Por Jeta s'shte perrall !
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Nëna....E Vetmja femer qe me deshi pa pik interesi [♥]
  [​IMG]
   
 7. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Pse me zhgenjejne personat qe un i dua me shume...
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Nje mik te godet aty, ku nje armik nuk do te godiste asnjehere !!

  [​IMG]

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


  Nuk ka asgjë më të bukur sesa një perqafim i sinqertë ♥
  [​IMG]
   
 8. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Hakmarrja eshte si vdekja . . Heret apo vone vjen per te gjithe !
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Pa dashuri nuk jetohet, me dashuri zemra lendohet ..
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Te gjithe kemi lindur per te qene te rendesishem per dike...
  [​IMG]
   
 9. Sweety el

  Sweety el AF Rockstar

  te gjitha shprehjet kane nga nje domethenie te vecante
   
  1213, The decatur and mirdita like this.
 10. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  E vertete.
   
  The decatur likes this.
 11. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Ka
  qen shum koh e bukur kur nuk njihja as dashurin as urrejtjen
  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Ndonjehere (1) Shikim Vlen Me Shume Se (1000) Fjale ♥​


  [​IMG]
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Dashuria Nuk Kerkon Perfeksion, Por Sinqeritet Dhe Respekt ...!!​


  [​IMG]
   
 12. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Syte ndonjeher kane nevoje te lotojn qe ta shohin Boten me Qarte

  [​IMG]
  ---------------------------------------------------------------------------
  Buzeqeshja eshte veshja me e bukur per cdo femer :)


  [​IMG]
  ----------------------------------------------------------------------------
  Ka Lote Qe Flasin.. . . Ka Dhe Fjale Qe Qajne. . . ! ! !​


  [​IMG]
   
  Narkomane, The decatur and Aquarius like this.
 13. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Kur Me Mungon Ti . . . Me Duket Sikur Me Mungon Gjithcka. . .!!

  [​IMG]
  --------------------------------------------------
  Sa e dhimbshme eshte te qendrosh larg njeriut qe dashuron.:(

  [​IMG]
  -------------------------------------------------------------------
  Eshte e Trishtueshme te Duash Dike qe Do Dike Tjeter . .!! :(


  [​IMG]
   
 14. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Karakteri i fort krijohet nga nje jet e veshtir..!!​


  [​IMG]
  ---------------------------- --------------------------
  Dhe ne momentin kur ke nevoje per dike, Je vetem :(


  [​IMG]
  -----------------------------------------------------
  Sa e dhimbshme eshte te ndihesh i harruar ose i zevendesuar... :(


  [​IMG]
   
  The decatur, Aquarius and Sweety el like this.
 15. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Nese je i lumtur mos bertit shume, trishtimi e ka Gjumin e Lehte

  [​IMG]
  -----------------------------------------------------------------------
  Kur ta kuptosh se sa shume te dua, ndoshta do te jet shume vone !​


  [​IMG]
  -------------------------------------------
  Nje dit do ta gjej Princin tim por babi do jet gjithmon mbreti im​


  [​IMG]
   
  The decatur, Aquarius and Sweety el like this.
 16. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Ai qe nuk shpreh ate qe ndjen,rrezikon te humbase ate qe do..

  [​IMG]
  ------------------------------------------------------------------------
  Ne Jete Mund Te Pelqesh Shum Persona. . .Por Nje Do Vertet. . ;)


  [​IMG]
  ----------------------------------------------------------------
  Shoqeria Nuk BliheT ... Thjeshte FitoheT Dhe Respektohet ♥♥​


  [​IMG]
   
 17. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Shoket e vertete , njihen ne dite te veshtira !​


  [​IMG]
  ------------------------------------------------------
  CdO Gje kthEhet. . .Ne MoMeNtIn KuR s'Te INtErEsON Me . . .​


  [​IMG]
  ----------------------------------------------
  Ndonjehere kam vertete deshire te largohem nga te gjithe...!​


  [​IMG]
   
  The decatur and Aquarius like this.
 18. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Kur me shkruan TI .... Nuk me qesh vetem FYtyra por dhe Zemra ♥

  [​IMG]
  -----------------------------------
  Perinderit jane ata qe gjithmon na duan.
  [​IMG]
   
 19. Aquarius

  Aquarius Anëtar i vlerësuar

  Shume te bukura dhe disa ishin prekese.
  Kete faqe do ta postoj ne facebook me gjithe kto shprehje shume shume te ndritshme.
   
  joetisti_, mirdita and Sweety el like this.
 20. mirdita

  mirdita Anëtar i mirënjohur

  Flm,me te vertet jan shum me vlere.
   
  The decatur and Aquarius like this.

Shpërndajeni këtë faqe