Thenje filozofike.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga `AsD`, 1 Nov 2007.

 1. Zemrushi

  Zemrushi Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Mua me interreson me shume ndergjegjia, sesa opinioni i te tjerve.

  CICERONI.
   
 2. `AsD`

  `AsD` Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Jo cdo njëri që e njef thellsitë e intelektit të tij , njef edhe thellsitë e zemres së vetë.

  Asgjë , sa thjeshtësia , nuk vepron për afrimin e njerezve.

  Kur unë bëj atë që deshiroj nën forcen e domosdoshmerisë , do të thotë që nuk jam i lirë.
   
 3. ezhderha

  ezhderha Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  me mire nje veze sot se nje pule mot /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   
 4. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Thenje filozofike.

  A MAN THAT MORALIZES IS A HYPOCRITE.
  OSCAR WILDE
   
 5. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: Thenje filozofike.

  Nje njeri shetit boten te gjeje cfare ka nevoje dhe e gjen kur kthehet ne shtepi
   
 6. `AsD`

  `AsD` Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Ndryshimi midis shkolles dhe jetes: Ne shkolle meson dhe pastaj testohesh, Ne jete testohesh dhe pastaj meson.
   
 7. `AsD`

  `AsD` Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  E shum e shum te tjera :pp
   
 8. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Thenje filozofike.

  Losing an illusion makes you wiser than finding a truth. ~Ludwig Börne
   
 9. kaprotja

  kaprotja Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  a ka ne kete forum ndonje teme per te ndihmuar njeri-tjeterin.une isha i interesuar te gjeja nje numer kontakti me nje klinike te operacioneve plastike qe ndodhet ne spitalin ushtarak ne shqiperi.ju lutem nese ka mundesi dikush te me ndihmoje
   
 10. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Thenje filozofike.

  di nje gje qe s'di asgje
  sokrati

  kerkoj nje njeri me emrin njeri
  diogjeni

  ari provohet ne zjarr,
  gruaja ne ar,
  burri ne grua
  pitagora

  macja per miun eshte luan
  shqiptare

  e verteta shetit pa vize
  zholio-kyri
   
 11. Shahisti

  Shahisti Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Cdo jetë e jetuar mirë , është jeta më e gjatë.

  L.Da Vinci
   
 12. Hellena

  Hellena Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  yeah bukur e ka then se cik si shume e gjate ska lezet
   
 13. Rilinda

  Rilinda Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Faith Baldwin:
  Karakteri formohet ngadalë, por ai mund të rrënohet me shpejtësi të pabesueshme.
   
 14. Lule^bore

  Lule^bore Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Wisest follow their own direction. Euripidi
   
 15. superman

  superman Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Nje burre e nje grua ia kalojne mire me njeri tjetrin perderisa
  s'e dashurojne sho-shoqin!
  OSCAR WILDE
   
 16. Shpetim

  Shpetim Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  trimi i mire te qan ballin

  Shpetim Disha
   
 17. Shpetim

  Shpetim Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Nese me vjedhin nje kulete,nuk me vjedhin asgje,leket ishin te miat ,para meje i ka pas dikush tj e keshtu me radh.po kush me merr nderin me merr dicka qe ate se ben te pasur por mua me le krejtesisht te varfer.
  Shekspiri
   
 18. Shpetim

  Shpetim Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Per ate qe eshte shume i vetmuar, edhe zhurma eshte nje ngushellim
   
 19. Shpetim

  Shpetim Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Sa me shume njoh njerezit aq me shume dua kafshet
  Dante Aligheri
   
 20. Shpetim

  Shpetim Primus registratum

  Re: Thenje filozofike.

  Nese per te jetuar duhet te terhiqesh zvarre, me mire ngrihu e vdis!
   

Shpërndajeni këtë faqe