Thenje filozofike.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga `AsD`, 1 Nov 2007.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  “E ardhmja ju përket atyre që besojnë në bukurinë e ëndrrave të tyre.” ~Elenor Ruzvelt

  Thënia origjinale:

  “The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  “Hakmarrja më e mirë është suksesi.” ~Frank Sinatra

  Thënia origjinale:

  “The best revenge is massive success.”
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  “Vetëm atëhere kur druri i fundit të jetë prerë;
  atëherë kur lumi i fundit të jetë helmuar;
  atëherë kur peshku i fundit të jetë zënë;
  vetëm atëherë do të kuptojmë që
  PARAJA S’MUND TË HAHET.”

  (proverbë e fisit indian Cree)

  Thënia origjinale:

  “Only when the last tree has died;
  and the last river been poisoned;
  and the last fish been caught;
  will we realize we cannot eat money.”
   
 4. importance

  importance Primus registratum

  BOTA nuk vuan nga njerëzit që flasin dhe veprojnë por nga ata që heshtin.
  Thonë që heshtja vlerësohet më shum,ok pra nese deshironi që bota të vuaj akoma...HESHTNI!
   
  Sahit Rexhepi Keca likes this.
 5. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Nganjeher Zemra sheh ate qka eshte e pa dukshme per Syrin...
   
 6. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Papersosmeria eshte Bukuri,Marrezia eshte gjenialitet dhe me e mire eshte te jesh absolutisht qesharak se sa absolutisht i merzitshem.
  Marylin Monroe...
   
 7. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Ai i cili asnjeher nuk ka gabuar,
  Asnjeher ska provuar diqka te re..
  Albert Ajnshtajni
   
  joetisti_ likes this.
 8. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Suksei eshte te kesh ate qe do,
  Lumturia eshte te duash ate qe ke.
   
  joetisti_ likes this.
 9. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Do ti kisha vrare te gjithe Jehudit ne Bote,Por ikam lene disa qe ta shoh Bota pse ikam Vrar..
  .
  Adolf Hitler.
   
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Asgje s'eshte me e rrezikshme se nje ide kur eshte e vetmja qe ke.
   
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 13. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  "Nuk është koha që ka rëndësi, por vetvetja".

  Albatros Rexhaj
   
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 15. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 17. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Injoranca e tij ishte e mrekullueshme sikur dituria e tij. – Arthur Conan Doyle
   
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Natyra e mire është më e vlefshme se dituria, më shumë se paraja, më shumë se nderi, për personin që e posedon. – Henry Ward Beecher
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Dituria nuk ka vlerë përveç nëse e fut në praktikë. – Anton Chekhov
   

Shpërndajeni këtë faqe