Thenje filozofike.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga `AsD`, 1 Nov 2007.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  [​IMG]
   
  Dreamer likes this.
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Shumica e mospajtimeve tona vijnë nga keqkuptimet e këto i shkakton mosdëgjimi. Sikur ta dëgjonim njëri tjetrin do të pajtoheshim më tepër.
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Vështirësitë e jetës disa i lodhin,të tjerë i forcojnë.Nuk ka asgjë në botë që të vrasë shpirtin e atij që ëndërron të arrijë diçka në jetë.
   
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Si mund të thuash se ke jetuar kur nuk ke një histori për të treguar
   
 5. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Nuk është zgjidhje të ulërish ngado që më ke harruar… Në momentin kur ti nuk do të flasësh më për mua atëherë ka ndodhur në të vërtetë
   
 7. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Cdo njeri qe takon ne jete , eshte duke luftuar me problemet e tij . Ji i sjellshem me te ! Ndoshta nuk mund t’i zgjidhesh hallet , por miresjellja jote do t’i jape kuraje te mos dorezohet. Miresjellja jote mund te jete mrekullia qe po priste. Shpesh , pa e ditur , ne bejme mrekullira
   
 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Grate jane me te arsyeshme se burrat. Apo mos keni pare ndonje grua qe t’i shkoje pas nje burri per hir te kembeve te tij te bukura.
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Femrat dhe macet gjithmonë do të bëjnë ç’të duan. Meshkujt dhe qentë duhet të qetësohen dhe të mësohen me idenë.
   
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Gjerat me te bukura ne bote nuk mund te degjohen, nuk mund te shihen as te preken..Por mund te NDJEHEN…
   
 12. Pazzini

  Pazzini Valoris scriptorum

 13. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jo gjithcka qe rrotullohet quhet cikel jetesor ....
   
 15. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ka njerez qe ndjejne shiun , ka te tjere qe thjesht lagen ...
  Bob Marley.
   
 17. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Me duaj per ate qe jam..jo per ate qe do doje te isha!
   
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  " Mos luaj me dikë që ka shumë durim, sepse atëherë kur ti të lodhesh, do jetë ai që do fillojë të luajë me ty ! "
   
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  I mbijetojme asaj qe na japin por jetojme prej asaj qe dhurojme!
  Carl Gustav Jung
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Njerzit në përgjithësi kanë dy jetë , E dyta fillon në momentin kur mesojme se kemi vetëm Një !

  Confucius
   

Shpërndajeni këtë faqe