Thenje filozofike.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga `AsD`, 1 Nov 2007.

 1. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sa me shume te mendoje qytetari aq me i mencur eshte, sa me pak te flase aq me i lire eshte.
   
 2. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Idioti flet per ate qe do te veproj…..
  Egoisti flet per ate qe ka vepruar……..
  Kurse inteligjenti vepron e nuk flet…….
   
  Hektor12 likes this.
 3. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Ne jete njerzit ju ngjajne fjaleve; nese nuk i vë ne vendin e vet, e humbin kuptimin
   
  Hektor12 likes this.
 4. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka rradhen e saj
   
  Hektor12 likes this.
 5. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Sfida më e vështirë është të jesh vetvetja në një botë, ku çdokush përpiqet të të bëjë të ndihesh ndryshe!
   
  Hektor12 likes this.
 6. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet eshte shume i vogel
   
 7. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Njerëzit e mirë e të drejtë u ngjajnë pemëve të mëdha, që lëshojnë hije për të tjerët, ndërsa vetë përvëlohen nga rrezet e diellit.
   
 8. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Njeriu ka nevojë për arsim ashtu si bima për ujë
   
 9. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Miqësia është si drita e shkrepëtimës; sa më i errët të jetë vendi, aq më shumë ndriçon
   
 10. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  S’ka njeri të pafajshëm në botë; i mëncuri nuk i thotë djalit mos gabo, por e këshillon të gabojë sa më pak
   
 11. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Njeriu nuk është i përjetshëm, le të përpiqet të jetë e pavdekshme ajo që do të thotë dhe ajo që do të bëjë
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe