Thjesht fare

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga Sallaku, 11 May 2003.

 1. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Thjesht fare

  Nje bari kishte me vete 1 dele,1 ujk e kokerr laker.Donte te kalonte lumin po varka kishte vetem 2 vende.Si e kalon lumin pa lene ujkun te haje delen e delen pa ngrene lakren :wink:
   
 2. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Thjesht fare

  iii car bo ti mer jahuu, kjo eshte e vjeter.

  Merr dhine dhe e le ne anen tjeter, kthehet e merr ujkun dhe e le ne anen tjeter, kur le ujkun merr perseri dhine dhe e le ne anen tjeter marr thesin me kashte qe e shpie tek ujku. Si perfundim kthehet perseri dhe merr dhine.
   
 3. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Thjesht fare

  Ej se u ngaterrova. Ai thesi me kashte eshte = me kokren e lakres.
   
 4. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: Thjesht fare

  Hallakat ta bofte zoti"Zotnia Xander"Ishte dele e jo dhi po nga nxitimi i tepert ndothin kto gjona :thumbsup: :thumbsup:
   

Shpërndajeni këtë faqe