Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga iliriano, 10 Jul 2004.

 1. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Ketu mund te shprehni mendimet dhe njohurite tuaja rreth kesaj kafshe te mrekullueshme /pf/images/graemlins/wink.gif

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Ku jane adhuruesit e tigrave /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Po ky ketu si ju duket /pf/images/graemlins/wink.gif

  [​IMG]

  :thumbsup: :wink:
   
 3. the phantom

  the phantom Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Adhurusi me i madh i tigrave ka qen Tony Montana! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Tigri i Siberise.

  [​IMG]
  I ashtu quajturi tigri i dashurise.

  Tigri i Siberise eshte me i madhi nder tigrat egzistues,biles me i madh edhe se luani,mund te arrij deri ne 4 metra gjatesi dhe mund ti kaloj 300 kilogram.

  Ne siberi jetojne momentalishte reth 150 eksemplare te tille.
   
 5. mostro

  mostro Putraku

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Mu m'pelqen ky tirgri ktu /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. abs

  abs nuk e di...

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  [​IMG]


  hmmmm...me kte musik qe po nigjoj itash,
  tuj pa kte kashfen ktu /pf/images/graemlins/laugh.gif , me thot mendja,
  ta bajsha qe ti `bijne ato`dhambt` e gjate n toke :devil: e ta shifsha tuj kercy :lol:


  /pf/images/graemlins/laugh.gif


  ----------------------


  pervoja personale s duhet injoruar ajo
  eshte po aq kompetente...sa dhe teorite kompetente te bazuare ne te.
   
 7. Prodigychild01

  Prodigychild01 Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Tigers are GAY!
   
 8. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  hmmm ABS...paske aftesi per te zbutur dhe tigrat ti /pf/images/graemlins/wink.gif

  Prodigy,tigrat jane simboli i krenarise :thumbsup:

  Tigri i bardhe.
  [​IMG]
  Nje tigrushe si kjo kam qejf ta kem te vila ime :wub:

  Ky tiger eshte kapur per here te pare ne indi ne 1951.
  Ne gjithe boten jetojne reth 500 tigra te bardhe por vetem 43 prej tyre jane puro te bardhe.

  Tigri i bardhe ka nje kosto teper te larte ne merkate,kushton rreth 60.000 $ dollare amerikane.
   
 9. Nella

  Nella Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  se mos vetem krenarise. Jane dhe simbol i zgjuarsise (dinakerise) trimerise e pse jo dhe bukurise per familjen e vet? E kini pare tigrushin kur e mberthen prej cipes se barkut kaperollen? Vetem mos e shtente nen kthetra /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Nela per te qene krenar duhet te kesh dhe me shume aftesi nga te cilat ke permendur ti aty larte /pf/images/graemlins/wink.gif

  Po nuk na the cili Tiger te pelqeu nga ato fotot qe kam postuar me siper /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 11. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Zebra ka hipur ne motor qe ti shpetoj k'thetrave te tigrit :lol:
  [​IMG]
   
 12. abs

  abs nuk e di...

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  --->; [​IMG]

  mu m pelqen /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Simpatik dreqi po nuk preferoj te gjendem ne nje kafaz me te
   
 14. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  ABS...edhe mu m pelqen ajo foto /pf/images/graemlins/smile.gif

  Patriot, po me ket tigrushen k'tu ta mban... /pf/images/graemlins/tongue.gif

  [​IMG]
   
 15. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Duhet te lyhem edhe une se po e mori vesh qe jam njeri, do me haje... te terin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Patriot sa te lyesh ti...po futem une i pari qe ta zbuz pak /pf/images/graemlins/laugh.gif dhe po ta le gati ty pastaj... /pf/images/graemlins/laugh.gif

  dhe mos ki frike se ste han...se ska dhembe /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 17. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  kte tigrushin e kap nga mbrapa une qe mos te m kafshoje
   
 18. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  _Edituar_

  Jashte teme!
   
 19. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  [​IMG]
  Sa jane te vegjel duken te mire,por kur rriten...fillojne e tregojne dhembet!
   
 20. Nella

  Nella Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Tigri i Siberise! /pf/images/graemlins/smile.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe