Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga iliriano, 10 Jul 2004.

 1. zog

  zog Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  o liriano o njoranto nuk ka zebra aty ku ka tigra (ose nasjelltas /pf/images/graemlins/laugh.gif ). eshte luaneshe ajo mas motorrit.

  ps; tigri kjo mace e degjenerume :lol:
   
 2. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  E o gjushi zog fillove ti te ne shesesh ato mend e gomarit /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Edhe gomari e merr vesh se ajo foto eshte e montuar.

  Dhe mos na bej per te qeshur kur thua qe nuk ka tigra ne afrike... :lol:

  Meqe sipas teje tigri qenka i degjenerum,si e ke vertetuar ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  [​IMG]

  Ndersa ky qe po ndjek zebren ka mundesi qe te jete tiger i shartuar me luan :lol:

  Tigoni quhen kafshet qe kane per baba nje tiger dhe mama nje luaneshe.

  Kurse luantigri ka per baba nje luan dhe per mama nje tigrushe.
   
 4. lir

  lir Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  kafshe vertet fantastike dhe e bukur, te japin lumturi kur i shef e sidomos kur i vesh /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif :lol: :lol: :lol:
   
 5. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Rri o lir per koken tende mos u tall /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Se lekura e tigrit(atij siberian)kushton te pakten 15.000 $ dollare amerikane.

  Un e kam ble nje RRyP prej lekures se tigrit dhe me ka kushtuar 200 $ dollare.
   
 6. lir

  lir Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  ke ble rryp me lekure tigri? :idea: lere lere spo e them /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Une kam pas pandofla me lekure rreqebulli /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Lir mesa di une rreqebulli eshte nje lloj ariu qe edhe jeton edhe ne Shqiperi ,prandaj nuk besoj se i vlene shume lekura /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Lekura e tigrit eshte me e kushtueshmja,dhe per kete arsye numri i tigrave qe pas luftes se dyte boterore eshte pakesuar ne 95% perqind.

  Dhe sot jetojne rreth 5.000 tigra ne tere planetin.

  [​IMG]

  Ky eshte tigri permbi Parisin e zogut /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. lir

  lir Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  ca po bo mbi qytet ai re?
  sa per rreqebullin ti maresh te keqen se mi mbante kembet ngrohte kur isha i vogel /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
  kurse ai rripi jot prej lekure tigri co te jep ca nuancaaa si dhe vet ngjyrat qe mbart... /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Keni degjuar per ate kafshen qe po flitet kohet e fundit liger ( lajger), kombinim i luanit me tigrin /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 10. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Lir shiko se ke fillu me u tall me veten me duket,se spo tkupton kush /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Coyote pse te duket cudi ty..tani kane fillu dhe njerzit me e shartu me kafshet. :lol:
   
 11. lir

  lir Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  ai rripi rreth belit tat, me tingellon me shume si puter mu /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif :lol:
   
 12. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Lir.. te paska zen sevdaja me rrypin tim me duket.. /pf/images/graemlins/laugh.gif po e deshe po ta le nje xhiro :lol:

  [​IMG]

  Kte lloj kafshe se kuptoj :confused: si mund te jete shartuar...lepur tiger apo tiger lepur :lol:
   
 13. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Sdoli naj doktor ktu qe te na i shpjegonte pak ate kafshen me siper /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [​IMG]
   
 14. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Une di qe ate kafshen e kam te tatuuar ne krahun tim te majte qe ne vitin 96... dhe vazhdon te me pelqeje shume /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. iliriano

  iliriano Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  kurse un satana e kam ne krahun e djathte /pf/images/graemlins/laugh.gif
  [​IMG]
   
 16. eis

  eis Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  Kto me duken si vesh gomari mu si duket kekan shartu tri kafshe ,lepur,gomar dhe tiger,kane bashkepunu me duket.
  Ehhh sa pune e lodhshme e?? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Pink^ Pearl

  Pink^ Pearl Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  [​IMG]
   
 18. [_xXx_]

  [_xXx_] Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  me te vertet e bukur vetem se nuk kemi ku me gjet ndonje per ta majt ne shpi... :rolleyes: :rolleyes:
   
 19. fairy

  fairy Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  I ngja tigrit kjo notarja ktu? /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [​IMG]
   
 20. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

  qits e dreq :lol:
   

Shpërndajeni këtë faqe