Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka krijuar .....!!!

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga iliriano, 10 Jul 2004.

 1. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Kot kjo, duhet, ne kete ftohte as e dashura e kondicioneri s'te ngroh /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Shko ngrofu me sobe me qymyr çuno po tigrushat e mi mos i luni i ka bo natyra si rrusha i ka bo /pf/images/graemlins/grin.gif
   
 3. bubullima

  bubullima Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Dahlie po pantera si te duket si kafsh /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 4. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Emmmm me pelqen
  Tek félidet hyn edhe pantera Po e marr nje se dy tigra dhe nje puma e kam hahahaha
  me pelqen po, e eger dhe e bute ne te njejten kohe /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. bubullima

  bubullima Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  un desha me t'dhon i gepard, ta kesh me bo pazaret, se me ket trafik m'Tiron s'shko me asi ven, me pas i gepard, hyn kollaj n'korsi tate /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 6. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Po deshe edhe ma jep,po e rris edhe nje te tille pse jo, u pa puna, po hap nje kopesht zoologjik dhe pak nga pak po e bej me pare per publikun dhe po i mesoj ca gjera me lujt e po hap edhe nje cirk te vogel. /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
  Mire keshtu bej edhe pare, edhe kafshet jane te lumtura,edhe njerezit kenaqen
   
 7. bubullima

  bubullima Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  S'ta prish ty jo, t'jap ene i luan ene je ok me veten manej /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. peson

  peson Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Shko ngrofu me sobe me qymyr çuno po tigrushat e mi mos i luni i ka bo natyra si rrusha i ka bo /pf/images/graemlins/grin.gif

  [/ QUOTE ] [​IMG] <font color="red"> Ja shikoji po se besove </font>
   
 9. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  /pf/images/graemlins/kiss.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif Gishteza qe eshte si tiger i vockel /pf/images/graemlins/smile.gif

  [​IMG]
   
 10. hells_kitchen

  hells_kitchen Forumium praecox

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Sa mi ngjaka i mikut tim Scorpion ky zvarraniku... Ktu.. /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 11. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  Tigrat jane te mite mos mi luni ju lutem shume
   
 12. terepervetezotipertegjith

  terepervetezotipertegjith Primus registratum

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  my preferit animals /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 13. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: Tigri , kjo kafshe e mrekullueshme qe ka kriju

  et les miens aussi /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 14. antip

  antip Primus registratum

  Re: Tigri, kjo kafshë e mrekullueshme...

  Websiti me i dedikuar per ruajtjen e tigrave

  Tiger Information Center

  Si eshte zvogeluar habitati dhe perhapja e tigrave gjate shekullit te kaluar


  [​IMG]

  Ne fillim te shekullit te 20-te mendohej se ne Azi jetonin 80,000 - 100,000 tigra ndersa tani numri i tyre eshte jo me shume se 5000 individe.
  3 nga 8 subspeciet fillestare te tigrit jane zhdukur dhe tani mbeten vetem 5 prej tyre: Tigri Siberian, Tigri i Kines Jugore, Tigri i Indokines, Tigri i Sumatres dhe Tigri i Bengalit (Indise)
   
 15. ladouce2005

  ladouce2005 Primus registratum

  Re: Tigri, kjo kafshë e mrekullueshme...

  Interesante!
   
 16. KRESHIK

  KRESHIK Guest

  tigrat i pelqej une shum se jan te fort dhe qe kan nje ulerim te frikshme dhe dhembe te mreht por tigri duhet te jet mik me luanin sepse jeni te njejte;).
   
 17. KRESHIK

  KRESHIK Guest

  u ti dahli mos ha shum se tigrat nuk jon te askujt tigrat jan te atyne kush i nen;):mad:
   
 18. KRESHIK

  KRESHIK Guest

  o ti dahli leri tigrat e mrekullushum te qet e mos i merr mi burgos edhe mos rrej se kishe i du tigrat edhe mos e shaj panteren se zoti ta kthen me te sho dikush tjeter hej nejse qato panterat jon si tigrat vetem qi jon te zeza edhe tigri q eshte pak ma i fort luani eshte i pari e tigri i dyti :mad:

   
 19. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

 20. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ne fund te fundit, jane mace te medha. Nese dikush di te sillet me macet (qe eshte shume e ndryshme nga sjellja me qente) nuk e ka shume te veshtire te kuptoje se si eshte e mundur kjo:

   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe