TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Furor Aquila, 28 Sep 2003.

 1. Furor Aquila

  Furor Aquila Primus registratum

  TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  degjojeni kete kenge:
  Tirona

  ne qofte se doni ta shkarkoni vidjon shkoni te fajtori.com
  ose
  Shkarko videoklipin (18mb) videoklipi

  [ 28. September 2003, 06:19: Mesazhi u ndryshua nga t r a n c e [] c o n t r o l ]
   
 2. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Ja dhe disa foto interesante te Edi Rames, version "rrepist" :rockband: te rrembyera nga videoklipi:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Ja dhe disa te tjera nga klipi i kenges.

  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  [​IMG]
   
 4. Furor Aquila

  Furor Aquila Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  E dini tekstin e kenges?
   
 5. MICHELLE

  MICHELLE Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Teksti i këngës "TIRONA"

  Tirana re, Lapraka, Kombinati, Ali Demi,
  Tirona ësht piknisje ku fillon muncia

  Aty ku kam të ardhmen kam ëndrrat e mia

  Aty ku ngjitur jan xhamia edhe kisha
  Ku ndahet e bashkohet Nano e Berisha

  Aty ku jepet gjithmon një tjetër munci
  Kam shokë, kam lagje, kam rrug, kam shpi

  Tirona çfar ësht?
  më i madhi paradoks

  Ku robi ble ke Gabi me Rolex në dor
  Ku sllonet sydelfinat në balt po bëjn parad
  Ku krahas kioskave trrenueme esht nje superpallat

  Aty ku lana qelbet dyqanet parfum shesin
  Ku ndjen kënaqsin presionin edhe stresin
  Ku ka intelektual po ka edhe katunar
  Ku lypsat dhe të papunët flasin me celular

  Munci me njemije rrug esht per ne Tirona
  Ku bashk me zhgënjimet
  Realizohen ëndrrat tona

  Kjo ësht Tirona jon Tiron e kontradiktës
  E luftës dhe e paqes e errësirës dhe e dritës
  Mashtrimit, të vërtetës, shpifjes, interesit,
  E qefit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
  Ku të gjith ne themi

  Tirona zemra jon
  Ti për ne ti për ne je gjithmon kampion
  Kur te hyni në Kombinat jeni në qytetin tonë
  Një tabel
  Shyqyr

  thot mirseerdhët në Tiron
  Tirona në zemrat tona
  Me jet e me sllona
  E çmendur, sido të jesh, ti je e jona

  Tirona ke ëndrrat tona;
  Jeton orët e vona
  E dehur, sido të jesh, ti je e jona

  Aty ku Kryetari bërtet me megafon
  Gjithshka mund të ndodhi jetojm në Tiron
  Ku njerëzia bën plazh aty ku thahet liqeni
  Ku provinciali thot jom prej Ali Demi

  Aty ku truk përdorin jo vetëm grat po dhe pallatet
  Ku Mjaft thot rinia…Po boll më se na plase!
  Kafe muhabet si turqit e lashtë
  Nën kumllat e kuqe moda bën sfilatë
  Se s’ka vetëm afsh po ka edhe hash
  Qarkullim parash, emancipim grash
  Shoping ke Rruga Durrsit

  O burra nga blloku, aty ku gjun për seks thithet edhe smogu
  Ku qent dhe kazanët rreth ministrive i gjen

  Atje ku ka mret, ku ka dhe president
  Të gjitha do t’i prekni në qytetin ton
  Ku i tabelë e shtremët thot mirseerdhët n’Tiron

  Shum shum zhurm, Shum shum zhurm
  Qyteti jonë Tirona ka shum shum zhurm
   
 6. shqiptaritr

  shqiptaritr Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  esht keng njish fare
  himni tirones :rockband:
   
 7. Ola_T

  Ola_T Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Vallaj me mir knote edi rama se sa ato te tre.
  Kenga preferume: mesazh

  Koment nga autori:
  Kur te vin provincjalet dhe te tregojn jeten e nje vendi ku ato shkojn emigrant, eshte me i dhon vetes me lug druni.
  Nejse, mire e bejn xhanem.
  Go ahead, stab me to death now. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 8. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Ky me te kuqe eshte avdall fare se nuk di me recitu hic. plus qe bo ca levjzje mekanike, aspi "stil hip-hop". Shume qesharak.
  Nejse.

  [​IMG]
   
 9. Furor Aquila

  Furor Aquila Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Eshte e lezecme se njeri e ka zerin e holle(ai me lart), tjetri tamam, dhe ai tullaci te trashe.
   
 10. MICHELLE

  MICHELLE Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  i think so too
   
 11. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Michelle,e ke ngaterru pak renditjen e strofave te kenges

  Kjo strofa:

  Kjo ësht Tirona jon Tiron e kontradiktës
  E luftës dhe e paqes e errësirës dhe e dritës
  Mashtrimit, të vërtetës, shpifjes, interesit,
  E qefit dhe e stresit, ahengut dhe biznesit
  Ku të gjith ne themi


  nuk eshte para refrenit,eshte mbrapa!Nejse.....

  Me pelqen ajo pjesa e videoklipit ku dalin ato doktoreshat (infermieret,pastrueset apo ca jane),foton e te ciles e ka postu Djepi.Nuk e di pse po me rrenqethet trupi tek ajo pjese!
   
 12. Genta

  Genta Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Kenga eshte fantastike dhe ata cunat jane te tre shume te mire, sdomos Landi eshte king. Edi Rama kuptohet eshte i vecante, s'ka si ai.
  Me pelqen shume :kiss:
   
 13. eros111

  eros111 Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  derisa te pelqenka edi rama spaske shume pretendime /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 14. Marimba

  Marimba Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  C'do te thote sllona ?
   
 15. mostro

  mostro Putraku

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  benxat benxat
   
 16. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  grup koti, kenge koti, me ca fjale qe duhet me hap fjalor ti perkthesh
  edi rama; no comment!
   
 17. fallen angel

  fallen angel Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  cer ash kjo re,per t'qesh gjasme...???

  himni tirones...hahahahah! /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 18. hot

  hot Hotgirl

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  si hurdh e njome!! se mor vesh pse e kan ne grup!!
  kot mkot osht :smash: :smash:
   
 19. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  jam dakord me idene tende!!! :wink:
   
 20. Albamuzika

  Albamuzika Primus registratum

  Re: TIRONA!!!!West Side Family feat.Edi Rama

  Në kto ditet e ardhshme do te del krejt albumi i west side family ne www.edmond.se
   

Shpërndajeni këtë faqe