TV serialet....

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Aki, 27 Jul 2015.

 1. Aki

  Aki Paint It Black

  Ne fakt mbrem mu kujtua qe po me mbaronin shumica e serialeve qe shikoja dhe shkova ne google search 2015 new tv shows dhe me rane dy emra ne sy, Limitless dhe The Bastard Executioner e pastaj nga nje trailer ne tjetrin e bera nje liste: Humans, Limitless, Shadowhunters, Mr RObot, Stitches, Dark Matter, Blindspot, Residue :D
  Eh tani ketyre serialeve te rinj perhere u jap 1-3 episode mundesi, nese me pelqejne i vazhdoj nese e humb interesin i le, keshtu qe do shohim si do dalin :)
   
  Lisa likes this.
 2. katsune

  katsune cherry blossom

  Po ndjek sezonin e dyte te versionit italian te serialit "In treatment" ku personazhi kryesor (aktori eshte Sergio Castellitto) eshte nje psikoterapeut dhe ne cdo episod trajton nje seance psikoterapeutike. Me pelqen sepse ofron disa pika dhe kendveshtrime interesante per reflektim.
   
 3. gurax

  gurax Pan ignoramus

  "Childhood's End".
  Weee! :eek:  Te lutem babagjyshi i vitit te ri, bej qe seriali te jete i bukur dhe mos djalloset versioni i ekranizuar i nje libri kryeveper!

  [​IMG]

  Ky libri eshte maramendes...
  -- “A first-rate tour de force.”The New York Times
  -- “Frighteningly logical, believable, and grimly prophetic . . . Clarke is a master.”Los Angeles Times
   
  Dreamer likes this.
 4. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Bidai.

  Sidomos ai koke keputuri sikur tigrat qe kane akoma ne makine shoferet qe kane ngelet ne vitin 1991.
   
 5. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Popullata forumiste e Game of Thrones! Perdorni kete formular-diagrame per te pare se kujt grupi i perkisni.

  [​IMG]
   
  Dreamer likes this.
 6. Aki

  Aki Paint It Black

  Damn it e qe doja te jem Targaryen, dola Stark heh, come to think of it edhe njehere qe bera nje test dola Arya hihi
  Po qe mo me realizohen endrrat dhe John Stark po del se eshte cuni i Lyanes dhe Rhaegar....hohohooooo


  Anyways posa fillova Breaking Bad dheee yum yum yum shume i bukur.
   
  katsune likes this.
 7. katsune

  katsune cherry blossom

  Breaking Bad eshte nje nder serialet psikologjike me te mire, ne mos me i miri i realizuar deri tani. :)

  Une jam ne pritje te 'The big bang theory'.
   
 8. katsune

  katsune cherry blossom

  The Young Pope nga Paolo Sorrentino, me Jude Law dhe Diane Keaton. dark...very dark :djalli:

  disa e perkufizojne stilin e Sorrentinos masturbim intelektual. ndoshta shpesh here e tepron me vete-citimet dhe manierizmat e tij, por substanca eshte dhe ofron shume kende reflektimi. deri tani kam pare vetem 2 episodet e para, jam kurioze te shoh zhvillimin e metejshem.
   
  gurax likes this.
 9. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  ka mar goxha vlersime ky serial por shiko dhe westworld pasi duket interesant :)

  p.s: hellou broken :)
   
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  hello Mysterious, uroj te jesh mire :)

  po, ka bere shume buje ky seriali. por mendoj se eshte akoma shpejt per vleresime te kompletuara, te shohim si do jete ne vazhdim...

  Westworld? per cfare flet? aiutooo, nuk di cfare te shoh me pare. :D
   
 11. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  mir jam thnx :)
  ty si te kam?

  westworld eshte pak i pa qarte ne fillim por behet fjale per nje bote te krijuar nga njerzit, si nje film apo nje loje ku njerez nga jeta reale hyjne dhe jetojne aty kundrejt pageses njesoj si te ikin me pushime.
  njerzit e botes se sajuar (spo kuptoj mir nqs jane te vdekur dhe te ngjallur apo te sajuar (klonuar) fillojne te kene kujtime, nuk ikin me sipas skenarit.

  eshte pak i ngaterruar ne fillim por interesant
   
  katsune likes this.
 12. katsune

  katsune cherry blossom

  edhe une mire, flm :)

  duket interesante si histori. do interesohem per kete pasi te kem mbaruar keto serialet e tjera qe kam nisur.

  oh pastaj fillon edhe Gilmore Girls ne fund te nentorit. cfare nostalgjie :)

  [​IMG]
   
 13. Aki

  Aki Paint It Black

  oh paska mbetur manget kjo tema: atehere sdi kush ka pare dhe deri ku e ka pare Westworld dhe sa e ka kuptuar deri ne fund, por ajo bota eshte e simuluar, ku 'njerezit' e asaj bote, ose 'nikoqiret' jane ne fakt nje lloj androidesh qe me kohe fillojne te vetedijesohen dhe...eshte bazuar nga nje film i Michael Crichton i viteve te 70-a, eshte nje mrekulli ne vete, si mos te jete kur ka Anthony Hopkins ne te :p

  anyways...arsyeja pse erdha ketu ishte se posa nisa Mr Robot. Vjet kur e pashe sezonin e pare me la me shume pyetje ne koke, qe rralle ndodh me me ndonje serial (miss you Fringe), e tani ne 10 minutat e para te episodit nga sezoni i dyte spo kuptoj me cfare eshte reale e cfare jo, po filloj te ndjehem sikur une kam skizofreni :D
   
 14. Aki

  Aki Paint It Black

  the expannnsssseeeee is backkkkkk............feeeelssssssssss ^_^
   
 15. Aki

  Aki Paint It Black


  E pe ti kete? lexoja reviews tani, gjithe qe e kane pare 3 part miniseries jane te mahnitur, pervec atyre qe e kane lexuar librin e mendojne qe filmi nuk i ka bere drejtesi librit hahah
  po mendohem ta shoh apo jo :|
   
 16. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Game of throne, vikings, house of cards, the 100, Young Pope

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
 17. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  The Handmaid's Tale

  Shumë i bukur, për mua ndër më të bukurit nga serialet e vitit 2017.
   
 18. Aki

  Aki Paint It Black

  Ka nje vit qe beja plan ta shoh e assesi ta filloj, per sot qenka kismeti, e qe po mos e dija qe eshte prodhim i 2016 do mendoja qe eshte filmuar ne te 80-at, nje dekade e rikrijuar deri ne detajin e fundit qe te perkujton ne cdo skene ne Spielberg, e sot qe rralle gjen nje serial qe do te pelqeje deri ne detajin e fundit.

  Stranger Things <3
   
 19. Strategu

  Strategu Oldschool

  Lum ju qe keni kohe per seriale :D
   
 20. Aki

  Aki Paint It Black

  gjene me mire seriale se chat :p
   
  TinkerBell and Strategu like this.

Shpërndajeni këtë faqe